Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Błąd nie wysyłaj / Program nie odpowiada - eP

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Błąd nie wysyłaj / Program nie odpowiada - eP

Post autor: Gicha7 »

Od jakiegoś czasu próbuje walczyć z prze dziwnym problemem - bezskutecznie. Czas wezwać pomoc. Odpalam ePSXe, wczytuje jakikolwiek obraz, czy też BIOS, pojawia się na chwile czarny ekran i...raport o błędach typu `wyślij, nie wysyłaj` itd. Sprawdziłem kilka konfiguracji pluginów, testowałem ich kilka, zmieniałem też BIOSy, czyściłem rejestr z wpisów związanych z ePSXe aplikacją regclean i to nic nie dało. Najdziwniejsze w tym jest to, że program działał normalnie...do czasu. Pewnego razu po prostu go odpaliłem i już tak się działo. Dla mnie jest to nie zrozumiałe, bo z programem nic nie robiłem, nic nie zmieniałem. Kolejna dziwna sprawa - sprawdziłem to na drugim PC w domu, i tam problem jest identyczny. Na tym sprzęcie mam Windows 7 x64, tam jest XP x86, także nie ma to nic wspólnego z sytemem, skoro na obu się to pojawia. Do tego usuwałem swojego ePSXe'a, ściągając go z innych źródeł, od innych uploaderów itd. Oczywiście też nic nie pomogło.
Powoli tracę nadzieje na naprawienie błędu. Próbowałem tylu sposobów, tyloma drogami szukałem odpowiedzi. I nic. Tak więc....czyim dłużnikiem zostanę? Z góry dzięki za interesowanie się tematem.

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Rzeczywiście dziwna sprawa skoro używałeś kilku wersji ePSXe. Weź może spróbuj jeszcze na tej - http://www38.zippyshare.com/v/95989050/file.html

Wywal swojego ePSXe z dysku, wyczyść klucze pozostawione przez ePSXe i dopiero potem wypakuj przygotowaną paczke. Jak to nie zadziała to zainstaluj sobie Visual Basic 6 runtime. Według EPSX FAQ ten składnik jest niezbędny do działania, być może go przypadkowo usunąłeś. Jeśli to też nie zadziała to po prostu przesiądź się na prostszy i lepszy emulator pSX 1.13 ;-)

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Niestety, nie pomogła ani ta wersja, ani ściągnięcie Visiona. Wiesz może przy okazji, gdzie zapisywane są ustawienia pluginu? We wpisach rejestru, plikach konfiguracyjnych, czy w samym pliku pluginu? Pytam, ponieważ nawet po usunięciu rejestru i otworzeniu nowej paczki z rzekomo innym emulatorem, opcje ustawienia pluginu są takie, jakie ustawiałem na poprzednim programie. Dlatego tutaj dopatruje się przyczyny, skoro zawsze jest poprzednie ustawienie, te które zostawiłem.

I swoją drogą - w czym lepszy jest ten psx 1.13? Może faktycznie zobaczę ten program, ale najpierw mógłbyś sprecyzować - dlaczego epsxe jest słabszy?

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Gicha7 pisze:Wiesz może przy okazji, gdzie zapisywane są ustawienia pluginu?
Nie używam ePSXe od dłuższego czasu, nie pamiętam gdzie zapisywał te ustawienia. Wydaje mi się że katalogu z emulatorem był jakiś plik *.cfg albo *.ini ze wszystkimi ustawieniami.
Gicha7 pisze:I swoją drogą - w czym lepszy jest ten psx 1.13? Może faktycznie zobaczę ten program, ale najpierw mógłbyś sprecyzować - dlaczego epsxe jest słabszy?
Może zacznijmy od tego że pSX nie nawala tak jak ePSXe Obrazek.

Teraz na serio. Największym plusem pSX jest jego prostota, program nie posiada pluginów znanych z ePSXe gdzie trzeba się bawić w konfigurowanie pod każdą grą aby uzyskać ładnie wyglądające tekstury. Odpalasz emulator, konfigurujesz pada i niczym się dalej nie przejmujesz.

http://psxemulator.gazaxian.com/

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Przed chwilą pobrałem i na szybko sprawdziłem ten emulator. Po pierwsze - rzecz, która generalnie jest małym detalem, ale...mnie cieszy. Za każdym razem odpala się bios z logiem Playstation i znaną wszystkim muzyczką. Przez to poczułem się przez pare sekund jak 100 lat temu przed telewizorem :D
Dalej - faktycznie prosta konfiguracja, aczkolwiek nie ma paru podstawowych ustawień - rozdzielczości, full screena itd. Co prawda mogłem ustawić tryb 16:9, ale mało mi on daje. Po `ręcznym` ustawieniu pełnego ekranu (alt+enter) nie widać obrazu z grą, także to jest pierwszy poważny minus. Muszę znaleźć jakieś ustawienia, bo teraz gra wcale ładnie nie wygląda na mojej rozdzielczości, `sztucznie powiększona`. Po za tym wiele rzeczy jeszcze będę musiał sprawdzić przed oceną ostateczną. Aczkolwiek, jeżeli nie znajdę żadnych dodatkowych opcji dotyczących grafiki, chociażby rozdzielczości, to będę zawiedziony..już po 2 minutach widziałem, że pod względem wyciskania możliwości graficznych, ePSXe jest lepszy.
Ale jeżeli nikt mi nie pomoże z tym cholernym błędem, to wybór raczej będzie ograniczony.

EDIT: Znalazłem zmiane rozdzielczości. Jednak wcale nie była tak mocno ukryta xD

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Gicha7, rejestr czyściłeś tylko za pomocą programu, czy może czyściłeś jeszcze ręcznie za pomocą komendy "regedit"? Programy nie zawsze wyczyszczą rejestr tak, jakbyśmy tego oczekiwali, zawsze warto zrobić to samemu.

ePSXe również uruchamia Logo Playstation, wystarczy edytować skrót utworzony np. na pulpicie. Prawoklik na ePSXe\Właściwości, w elemencie docelowym dopisujesz komendę "-slowboot". Całość powinna wyglądać tak ""C:\Program Files\ePSXe 1.7.0\ePSXe.exe" -slowboot". Od teraz za każdym razem gdy uruchomisz ePSXe, będzie wyświetlane logo PS ;)

xzer0

Post autor: xzer0 »

U mnie najstabilniejszy jest epsxe 1.5.2. W pluginach graficznych ustawiam na nice i poprawiam parę rzeczy. Muzyki nie ruszam chyba że zajdzie potrzeba.

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Mam nadzieję że po przeglądzie emulatorów ExGamera, który miał zrobić dla E-Maga, ludzie w końcu się przerzucą z tego dziadowskiego ePSXe na alternatywne LEPSZE emulatory.

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Właściwie, to przegląd skonczony, ale jeszcze pozostała do zrobienia TABELA WYDAJNOŚCI. :D

DON nie wiem, czemu tak nie lubisz ePSXe, jak narazie to spisuje się lepiej niż pSX 1.13. W testach ofc. Sprawdzę jeszcze na innych kompach i dam znać co i jak. ;]
hasło do moich uploadów: 1234

ODPOWIEDZ