Strona 1 z 1

Brzydka grafika i Różowe cienie

: wt 07 cze, 2011 19:34
autor: WanteD474
Witam zakupiłem sobie Szaraka aby pograć w gry z dzieciństwa :D
Gdy włączam grę obraz jest trochę pikselowaty i są różowe cienie tak jakby nachodziły na siebie 2 obrazy tylko ze ten 2 jest różowy jest lekko widoczny ale wkurza. Wszystko jest podłączone OK Może to być wina mojego telewizora LCD Funai 22 cale ?

: śr 08 cze, 2011 17:04
autor: KoYoT
Mogą być dwie najprostsze przyczyny.
1. Walnięty telewizor, ewentualnie jego gniazdko Euro/Cinch - sprawdź na innym odbiorniku. Jeśli problem dalej występuje przeczytaj drugi punkt.
2. Walnięty kabel Euro/Cinch, ewentualnie gniazdo Video w konsoli - sprawdź inny kabel, jeżeli nie to prawdopodobnie może być wina konsolki.

: ndz 17 lip, 2011 18:48
autor: wipeoutSpoon
KoYoT pisze:Mogą być dwie najprostsze przyczyny.
1. Walnięty telewizor, ewentualnie jego gniazdko Euro/Cinch - sprawdź na innym odbiorniku. Jeśli problem dalej występuje przeczytaj drugi punkt.
2. Walnięty kabel Euro/Cinch, ewentualnie gniazdo Video w konsoli - sprawdź inny kabel, jeżeli nie to prawdopodobnie może być wina konsolki.
Nie do końca się z tym zgodzę bo swojego szaraka też podłączyłem pod LCD i dzieje mi się to samo ale nie widzę żadnego problemu w sprzęcie. Może po prostu nasz szarak woli stare telewizorki CRT :D Bo aktualnie do takiego tv mam podłączonego PSX

: ndz 17 lip, 2011 21:14
autor: KoYoT
Ojć, racja przepraszam małe niedopatrzenie. Tak rzeczywiście, LCD nie jest najlepszym urządzeniem dla PSX zważywszy na jakośc wyświetlania obrazu. PSX pochodzi z 1994 roku , a w tamtych czasach mogły się pojawić tylko protoplasty LCD, albo wcale ich nie było :P

: ndz 17 lip, 2011 21:52
autor: michael69
ciekłokrystaliczne już wtedy były ale największy rozmiar jaki można było osiągnąć to było (nie pamiętam już dokładnie) ale coś ok 17 cali, tak czy owak "w domu królował" CRT i z myślą o tym odbiorniku był robiony poczciwy PSX jak i pozostałe konsole, nawet jak miały "sposobność" pod monitor (dreamcast) to głównym ekranem jednak był kineskop tv.