Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Kiepski laser, a może wina płytek?

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

UndiTakiCzteryTrzy
-#
Posty: 3
Rejestracja: ndz 03 cze, 2012 21:22

Kiepski laser, a może wina płytek?

Post autor: UndiTakiCzteryTrzy »

Witam serdecznie,



Ostatnio stałem się posiadaczem dwóch konsol Sony Playstation (wiecie, bazarki i te sprawy) i generalnie dużo nie dałem, ale mam problem, który dotyczy odczytu płyt. Okazało się, że obie konsolki przerobione. No to jedziemy, najpierw oryginalna płytka demo Disc i okazuje się, że jedna konsola czyta fajnie, a druga... w cale. Idziemy dalej. Usmażyłem sobie Gran Turismo 2 na próbę, według poradnika z tej strony (dwie płytki, jedna przez Clone CD i daemoon, druga przy użyciu Alcohol 120%). Rezultat: obie wersje zawieszały się w losowych momentach (logo Playstation, czy to napisy Sony Entertainment presents itp.). Potem, po małym kombinowaniu, okazało się, że:

a) jedna konsola czyta dość sprawnie po ustawieniu w pionie. Mam w domu jeszcze jakieś pozostałości, trzy nagrane gierki, dość stare (płytki chyba dwie Dysan, jedna jakaś inna) i wszystkie działają sprawniej niż Gran Turismo wypalone dzisiaj. W sumie to jest dziwne, bowiem czasem coś ładuje się szybciej, czasem dłużej. A Gran Turismo w menu potrafi lekkie zwiechy łapać itd. Ogólnie nie jest najlepiej.

b) druga konsola lepiej pracuje w poziomie (ta co nie czyta oryginalnych płytek, o zgrozo), ale też zdarzają się problemy z ładowaniem.




Obie konsolki wydają pewne dźwięki przy odtwarzaniu płyt, ale to jest oczywiście usprawiedliwione wiekiem sprzętu.


Jeszcze gwoli wyjaśnienia: Gran Turismo 2 wypalone na jednej płytce Hawk i drugiej jakiejś pomarańczowej extreme cośtam, podejrzewam, że jakiś noname. Obie działają mniej więcej tak samo, czyli raczej kiepsko ;) Nagrywane przy prędkościach odpowiednio 12x i 8x.



W tym momencie chciałbym się zatrzymać i nieco wypytać. Jak wiadomo, za czasów PSX były znacznie mniejsze prędkości niż dzisiaj i inne nagrywarki itp. Czy jest zatem sens postarania się o nagrania płytek o prędkości max do 2x speed?


Uprzedzając, czytałem o "micie małych prędkości" ale to może jest tak, że odnosi się do dzisiejszych płyt, sprzetu ogólnie? Jak myślicie? A może potraktować płytkę maksymalną szybkością (taką zawsze mi ustawiają defaultowo programy, nagrywarkę mam jakąś LG za 100 zł).




To takie pytanie o rady, jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia, to bardzo proszę się udzielić w temacie, będę wdzięczny za wszelką pomoc. Główny podejrzany to jednak laser w obu przypadkach, ale być może to ma coś wspólnego z nagrywaniem właśnie. Jakie płytki do wypalania polecacie?





Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

Jak czegoś nie doczytałem to sory...

Co do konsol, jedna która nie czyta oryginałów - to wina chipsetu (mam takową konsolę z takowym chipem)
konsolka która lepiej czyta w pionie - to znaczy że laser jest być może "rozluźniony" lub po prostu pada... można zastosować kalibrację.

Co do nagrywania, ja zawsze nagrywam x4 lub x8 i nie więcej.

A co do płyt (firmy) - Verbratim... najlepiej tzw. "AZO".

UndiTakiCzteryTrzy
-#
Posty: 3
Rejestracja: ndz 03 cze, 2012 21:22

Post autor: UndiTakiCzteryTrzy »

Dzięki za odpowiedź. W takim razie, jeśli chodzi o płytki, to będę szukał tych Verbatimów. Nagrywasz Alcoholem, czy może innym programem?



Jeśli chodzi o kalibrację, to chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej. Coś takiego, jak w ostatnim poście tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic119389.html?

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

Co do podkręcania lasera... link tutaj:
http://swiatpsx.pl/poradnik-rozkrecanie ... vt3493.htm
A nagrywam... w sumie UltraISO... i jest dobrze : ]

PROboszcz
-#
Posty: 5
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2012 10:22

Post autor: PROboszcz »

Co do płytek to ja polecam właśnie te pomarańczowe "Extreme cośtam" :)
Ja na nich wypalam już od roku kopie zapasowe i działaja bez problemu na oryginalnym laserze w PSX'ie zakupionym około 9 lat temu działającym do teraz bez napraw. Jest jeszcze plomba oryginalna :)

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

Tak szybko spytam userka wyżej, konsola nie przerobiona i czyta nagrywane?... rozumiem że tzw. swap trick?

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Jeżeli już zamierzasz nagrywać na verbatimach to tylko AZO, zwykłe verbatimy to szajs którego nawet nowy laser nie łyknie. Ja osobiście polecam płytki Sony, z którymi nigdy nie miałem problemów. Co do prędkości nagrywania, to nie wierz w mity o nagrywaniu w niskiej prędkości. Moja nagrywarka nagrywa z prędkością 16x-20x i wszystko ładnie działa, konsola czyta je jak oryginały :-)
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

PROboszcz
-#
Posty: 5
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2012 10:22

Post autor: PROboszcz »

konsolka nie przerobiona, ale teraz ją i tak będę przerabiał bo tacka mi się posypała i rozkręce szaraczka to przy okazji sie chipa wlutuje

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

tomx1989 pisze:Jeżeli już zamierzasz nagrywać na verbatimach to tylko AZO, zwykłe verbatimy to szajs którego nawet nowy laser nie łyknie.
Nie zgodzę się z Tobą, mam całe stosy gier na zwykłych Verbratimkach i nawet słaby laser daje sobie radę. Nagrywam 4x lub 8x więc więc.

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Jeszcze ja się wypowiem.

"Obie konsolki wydają pewne dźwięki przy odtwarzaniu płyt, ale to jest oczywiście usprawiedliwione wiekiem sprzętu. "

Wspomniałeś o dziwnych dźwiękach z konsol. Możliwe, że masz rację, lecz jeśli są to inne dźwięki niż silnik napędu i ruch lasera, to radziłbym się zastanowić nad renowacją szaraka. Mój ma prawie 14 latek i nie wydaje dziwnych pewnych dźwięków :)

"...trzy nagrane gierki, dość stare (płytki chyba dwie Dysan, jedna jakaś inna) i wszystkie działają sprawniej niż Gran Turismo wypalone dzisiaj."

Normalna rzecz - nawet moja konsola nie załapie od razu świeżo wypieczonej płyty. Zawsze pójdzie za 3, 4 razem. Lub też, mogą to być osłabione lasery, z racji ich zużycia.

"W tym momencie chciałbym się zatrzymać i nieco wypytać. Jak wiadomo, za czasów PSX były znacznie mniejsze prędkości niż dzisiaj i inne nagrywarki itp. Czy jest zatem sens postarania się o nagrania płytek o prędkości max do 2x speed? "

Tak, zalecane prędkości nagrywania powinny być maksymalnie najniższe, na jakie pozwoli Ci i nagrywarka i program do wypalania. Dlaczego? A no dlatego, że przy nagrywaniu ze zbyt dużą prędkością, często "gubią" się dane subkanałowe czyli po prostu robią się "zera". Skutkiem tego jest brak odczytu danych przez konsolę, czyli typowych zawiech ( nawet na ekranach startowych ).

Podziękował.
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

UndiTakiCzteryTrzy
-#
Posty: 3
Rejestracja: ndz 03 cze, 2012 21:22

Post autor: UndiTakiCzteryTrzy »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Zacząłem nagrywać na tych Extreme przy prędkości x16 i jest ok. Jedna działa w poziomie, druga łapie w pionie ;)


Mam następne pytanie. Czy istnieje przejściówka PSX do monitora PC?


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

są, ale w... drogie (ok 100zł) lepiej dorwać Tuner TV do kompa (czasami nawet za 10zł) i się tym bawić [polecam!].

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

UndiTakiCzteryTrzy pisze:Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Zacząłem nagrywać na tych Extreme przy prędkości x16 i jest ok. Jedna działa w poziomie, druga łapie w pionie ;)

Pozdrawiam.
Łapanie płyt przy poziomym ustawieniu konsoli jest oczywiście normalne, jednakże przy pionie radziłbym zastanowić się nad wymianą lasera, bo to jak mniemam jest problemem.

corsiarz
-#
Posty: 26
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 08:43

Post autor: corsiarz »

Zklinuj tylny przelacznik wykalaczka, jak plyta bedzie sie krecic docisnij z mozliwie minimalna sila tacke paznokciem, powinno ucichnac i lepiej czytac plyty, winny na 99% jest silnik jak czyta w pionie lepiej a nie sam laser. Jak pomoze to mozesz klasc na tacke kulke z waty sredniej twardosci i dociskac klapka, ja tak robie i upalam dalej stary mechanizm :-P Moj byl tak zajechany ze musialem mu dac max pradu zeby wogole czytal ;-)

ODPOWIEDZ