Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Import Player - problem z nagraniem

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Psychosocial
-#
Posty: 11
Rejestracja: śr 07 lis, 2012 23:52

Import Player - problem z nagraniem

Post autor: Psychosocial »

Na przerobionej konsoli PSone nie działa żadna gra (piracka). Jedna sie ładuje do obrazu PS, a druga wogóle (pojawia sie ekran z wyborem karty pamięci lub CD).
Wypaliłam więc Import Player'a ale on też nie działa (karta pamięci lub CD).
w tym może być problem?
Nagrywałam alkoholem do trybu PlayStation na płycie extreme.
Czego to wina?
Dodaje, że laser jest sprawny, bo płyty z muzyką odtwarza elegancko.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Płyty na których nagrywasz są badziewne, a laser w PSone jest wyjątkowo wybredny jeśli chodzi o nośniki.

Zmień płyty na SONY CD-R 700mb, powinno pomóc :)

PS: Import Player raczej nie będzie Ci potrzebny :)
SCEE™

Psychosocial
-#
Posty: 11
Rejestracja: śr 07 lis, 2012 23:52

Post autor: Psychosocial »

Bez import playera nie dziala, a z import playerem (nagranym na plycie sony) ładuję się do obrazu sony (2 płyty wypaliłam i taki sam efekt). Już nie mam zielonego pojęcia co jeszcze zrobic by dzialalo -.-

EDIT:

Ok, problem nie jest w napędzie tylko w sprzęcie. Mam 2 PS w domu (PSX i PSone). Oby dwa przerobione. PSX czyta gry, import playera itd, a PSone nic (co najwyżej płyty z muzyką). Laser jest problemem? Gdyby laser był zjechany to by muzyki dobrze chyba nie odtwarzał.

§ 7. zakaz pisania postów jeden pod drugim gdy czas dodawania kolejnych treści jest krotszy niż 24h (istnieje odstępstwo od tej zasady tylko w wyjątkowych,pilnych sytuacjach lub gdy jest potrzeba dodania oddzielnie linków do gier)
Ostatnio zmieniony śr 14 lis, 2012 20:03 przez Psychosocial, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ciężko powiedzieć... Może chip w PSone jest badziewny, albo uszkodzony?

Choć to że czyta audio jeszcze nie oznacza że laser jest okej.
SCEE™

Awatar użytkownika
jarząb13
-#
Posty: 59
Rejestracja: pn 24 wrz, 2012 15:25
Kontakt:

Post autor: jarząb13 »

ZMIEŃ CZIP ALE NAJPIERW WŁUŻ ORGINALNA PŁYTE PS1 Z CZARNYM DOŁEM JAK DZIAŁ A TOCZIP NA 100% :mrgreen:
PS2 SCPH 77004

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Jarząb, weź ty lepiej się nie odzywaj, bo piszesz takie bzdury że głowa mała. Nawet zajechany laser potrafi w miarę poprawnie odczytywać oryginalne gry. Wiem to po swoim przykładzie. Więc nie pisz takich bzdur bo wprowadzasz tylko zamieszanie.
SCEE™

Psychosocial
-#
Posty: 11
Rejestracja: śr 07 lis, 2012 23:52

Post autor: Psychosocial »

Odgrzebałam stare pudełko z piratami. Część działa, część nie. Ciągle chip? Czy może problem tkwi w nośnikach?

sajdor
-#
Posty: 8
Rejestracja: pt 19 paź, 2012 19:24

Post autor: sajdor »

logiczne chyba, że jeżeli cześć pirackich gierek działa, to wina przez nośniki..
załatw sobie płytki z Sony i nagrywaj na max. x4 prędkości

Psychosocial
-#
Posty: 11
Rejestracja: śr 07 lis, 2012 23:52

Post autor: Psychosocial »

płytki sony, x4 predkość - nie działa. Nizszej predkosci nie ustawie, bo mi alkohol pozwala na min. x4.
Zaraz mnie coś trafi z tymi płytami. Już nie mam pojęcia jak temu ps1 dogodzić :-|
Z tego co zwróciłam uwage to gry które działają są nagrane na Sony cd-r 650mb (stare jak swiat).
Co najlepsze, PS1 nowo nagranych płyt nie traktuje tak, jakby ich nie widzial (co robi przy 2/3 pirackich gier). Ładuje się do obrazu sony (nie do playstation tylko do sony) i sie zatrzymuje. Tak jakby wiedział, że płyta jest ale nie wiedział co z nią zrobić.
Nie ma mowy o złym formacie pliku czy cos, bo na PSX działa normalnie.

Awatar użytkownika
jarząb13
-#
Posty: 59
Rejestracja: pn 24 wrz, 2012 15:25
Kontakt:

Post autor: jarząb13 »

swap trikiem spróbuj
PS2 SCPH 77004

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

jarząb, oszczędź sobie... Po kiego grzyba Swap Trick?

Przecież widać że wina jest gdzieś w nośnikach, skoro czyta te stare płyty. Ja bym sprawdził płyty Verbatim AZO (nie zwykłe Verbaitmy, bo te są badziewne), oraz spróbował wypalić grę na innym komputerze, bo być może wypalarka nawala.
SCEE™

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

sprawa prosta jak drut ;)
laser do wymiany... nic nie zrobisz

jest jedna rzecz która jest bardzo istotna i na to wskazuje: czyta 650 a 700 już nie chce

możesz zrobić "czyszczenie gruntowne /jeśli potrafisz inaczej nie polecam/ czyli także pod soczewką - będzie poprawa ale chwilowa, jeśli za bardzo to nie pomoże możesz "podkręcić laser - też chwilowe choć na trochę dłużej...
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Hmm... Ale to dziwne, bo czemu niby miałoby czytać 650 a 700 nie? Możesz mi to jakoś wytłumaczyć, bo zaciekawiłeś mnie tym stwierdzeniem? ;) Czyżby struktura płyty aż tak się różniła?
SCEE™

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

dwie sprawy

objętość nośnika ta sama czyli 12cm a 50 mb więcej więc kosztem grubości ścieżki zmieszczono te dodatkowe bajty

i sprawa może jeszcze ważniejsza a nawet na pewno: (cyt. z wiki):

Trwałość

Po wprowadzeniu standardu trwałość płyt szacowano na kilkaset lat - szacunki takie opierano na założeniu, że skoro żaden element odtwarzacza nie ma fizycznego kontaktu z powierzchnią płyty (jak to miało miejsce w przypadku płyt gramofonowych czy taśm magnetofonowych), to praktycznie nie będzie ona ulegała zużyciu.

Dla płyt produkowanych w latach 80. i początkach lat 90. te szacunki były prawdziwe - ówczesne płyty były wysokiej jakości. Wraz z popularyzacją standardu i spadkiem cen samych płyt spadała także ich jakość, co negatywnie odbija się na trwałości zapisu - choć dla odpowiednio przechowywanych płyt tłoczonych wciąż liczony on jest w dziesiątkach lat.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

animare
-#
Posty: 36
Rejestracja: pt 26 sie, 2011 15:14
Kontakt:

Post autor: animare »

Laser mojego PSX-a jest bardzo wybredny i wypalając płytki na prędkości x4 tak jak wiele osób radzi czy jakiejkolwiek w przedziale 1-10x nie chciało w ogóle działać. Dopiero gdy zacząłem nagrywać gry z prędkością 20x na płytkach Verbatim wszystko ruszyło, wcześniej płytki wczytywały się do biosu lub logo PS na czarnym tle. Może to będzie jakaś mała wskazówka by spróbować.

@Quake96: podstawowe Verbatimy są bardzo dobre, oczywistym jest, że AZO będą wyższej jakości (przy czym niestety dużo droższe - przynajmniej u mnie) ale i tak moim zdaniem te zwykłe są dużo lepsze niż każda inna marka, no może wykluczając Sony i niegdyś TDK (nie wiem jak się mają teraz)

Zablokowany