Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Problem z ePSXe

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

jediwojt
-#
Posty: 4
Rejestracja: czw 06 gru, 2012 19:56

Problem z ePSXe

Post autor: jediwojt »

Witam .
ePSXe ie jest mi obcy, bo już kiedyś dawno dawno temu, w odległej galaktyce...

Postanowiłem ostatnio przypomnieć sobie kilka gier z Playstation, szczególnie moje ulubione Finale, dlatego ściągnąłem ePSXe (1.8.0), bo nie posiadam już konsolki .

Gdy rozpakowałem archiwum z ePSXe, porobiłem co trzeba żeby się odpalał, pograłem se troszkę... i wszystkie gry ładnie mi śmigały...
Jednak gdy odpaliłem Gran Turismo i zobaczyłem jak kanciasto moje auto wygląda (i skoro wszystko "śmiga") to postanowiłem pogrzebać przy ustawieniach pluginów graficznych .
Przy czym korzystałem ze ściąg również z tego forum (tak do Was trafiłem i chcę tu zostać) .

Podczas tego kombinowania z GPU doszedłem do wniosku że jednak mój laptop jest za słaby... wszystkie gry które mi śmigały już nie śmigają .
Stwierdziłem że wyzeruję wszystkie ustawienia i będzie cacy... ale nie jest cacy :-(
Nawet jak wszystko dam na default, na podstawowe ustawienia... ba... wyrzucę pluginy i dam świeże... nawet świeżego ePSXa dałem (skopiowałem tylko memorki i bios) i nic nie pomaga...

Proszę o pomoc bo nie wiem już co robić...
może gdzieś dalej w kompie zapisały się ustawienia ePSXe ??? tak jak gry na PC robią że wrzucają pliki z save`ami/profili/konfiguracji do np.: moich dokumentów ???


specyfikacja mojego kompa
ePSXe 1.8.0

Obrazek

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Zrób tak, najpierw usuń z dysku emulator, który posiadasz (wszystkie epsxe jakie znajdują się zainstalowane na dysku). Następnie przejdź do "Star/Uruchom", wpisujesz "regedit", przejdź do zakładki "HKEY_CURRENT_USER" następnie do "Software", znajdź klucz "epsxe" i usuń z niego wpis "config", a następnie usuń cały wpis "epsxe". Dzięki temu pozbędziesz się wszelkich ustawień emulatora zapamiętanych przez system. Później tylko zainstaluj na nowo emu ePSXe 1.8.0, skonfiguruj i opisz nam sytuacje, czy coś się zmieniło.

Korzystałeś ze "ściąg" odnośnie konfiguracji emulatora, możesz wskazać jaki to, poradnik był? Zanim usuniesz klucz z rejestru, zrób zrzut ekranu z ustawieniami jakie zastosowałeś.

jediwojt
-#
Posty: 4
Rejestracja: czw 06 gru, 2012 19:56

Post autor: jediwojt »

Dzięki Drakson za szybką odpowiedź .
Poszukam tego klucza .
Ja nie instalowałem emulatora . Tylko rozpakowywałem archiwum, wrzucałem bios (zalecany 1001) pokazywałem ścieżki i tyle... i wszystko śmigało . Nie było żadnej instalacji .
Co do screenów ustawień jakie zastosowałem to bez sensu bo gdy chciałem wszystko przywrócić do stanu pierwotnego i teraz wszystko jest ustawione na zera i "odptaszkowane" :-P
Mogę zrobić screena z tego co wtedy ustawiałem a czego nie ruszałem (nie ruszałem w ogóle shader`ów) .
Na razie dam zrzut z posiadanych plugin`ów , resztę dorzucę puźniej bo muszę pilnie wyjść....
Obrazek

Windows 7 HP, najnowsze stery do Radeon HD 6290 .
ePSXe 1.8.0

Obrazek

jediwojt
-#
Posty: 4
Rejestracja: czw 06 gru, 2012 19:56

Post autor: jediwojt »

Dzięki Drakson... czyszczenie rejestru pomogło... :mrgreen:
ePSXe 1.8.0

Obrazek

ODPOWIEDZ