Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Przegrane płytki się nie odpalaja.

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

kajak
-#
Posty: 5
Rejestracja: śr 09 sty, 2013 16:13

Przegrane płytki się nie odpalaja.

Post autor: kajak »

Witam serdecznie.

Kupiłem na allegro PSX, przerobiona, wszystko pięknie opisane.

Dostałem do niej kilkansćie gierek, z ktorych działa niestety tylko jedna przegrana. Oryginały wszystkie śmigają jak należy.

Nagrywałem od nowa, według poradników, z jak najmniejszą predkością, na płytach żadnej ryski, oryginały działają porysowane bardzo!


Mógłbym prosić o pomoc w tej sprawie?

Pozdrawiam, Michał!

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Nagraj z maksymalną prędkoscią i sprawdź

kajak
-#
Posty: 5
Rejestracja: śr 09 sty, 2013 16:13

Post autor: kajak »

Próbowałem i tak, niestety nadal to samo! Dziwi mnie to, że jedna nieoryginalna działa, a reszta niestety nie.

Jakieś inne pomysły?

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Płyty to oczywiście cd-r? Najlepiej nagrywaj na płytach Sony. A nagrywarka w stacjonarnym pc czy jakaś laptopowa?
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

kajak
-#
Posty: 5
Rejestracja: śr 09 sty, 2013 16:13

Post autor: kajak »

Tak, tak plytka CD-R. Nagrywarka w stacjonarce - LG.
Nagrywałem na płytkach VERBATIM, TDK, MSONIC, niestety efekt ten sam!

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

może twoj chip nie sciaga blokady regionu z konsoli a te gry ktore nagrywasz sa NTSC a nie PAL i dlatego nie chcą ci sie odpalic kopie. Sprawdz regiony tej co sie odpala i tych co nie. jak wsadzisz gre do kompa i wejdziesz w płyte szukaj plikow SLES/SCES_xxxx.xx dla PAL i SCUS/SLUS_xxxx.xx dla NTSC-U
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

kajak
-#
Posty: 5
Rejestracja: śr 09 sty, 2013 16:13

Post autor: kajak »

Wiec zrobilem tak, jak mowiles.

Działają dwie gierki SCES/SLES, natomiast kilkanascie, w tym samym formacie się zacina!
Niestety z NTSC-U żadna nie jest w stanie się "rozkręcić".

Czyli będzie to wina CHIPA, tak?

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

te PAL w jakim miejscu ci zacinaja sie? czyli mowisz ze NTSC-U w ogole nie ruszaja z menu konsoli?
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

kajak
-#
Posty: 5
Rejestracja: śr 09 sty, 2013 16:13

Post autor: kajak »

kilka gier PAL, oraz wszystkie NTSC-U zacinają sie, gdy pojawi się logo PS, bądź chwile po tym - na czarnym ekranie.

Czy wymiana chipa pomoże? Jaka może być tego przyczyna?

Pozdrawiam!

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

jesli wszystkie PAL by działały a zadna NTSC-U nie to wina byłaby po stronie chipa na 100% po postu nie sciagałby on blokady regionu ale jesli mowisz ze i pare gier w PAL nie działają to troche komplikuje sprawe. Ale wiesz co sprobuj sciagnac jakiegos import playera i jak odpali za jego pomoca gry ntsc-u to jzu wiemy ze chip nie sciaga regionu a co do nie odpalajacych sie gier pal moze tez byc tak ze np obraz jest kopniety, słabej jakosci płytka (laser PSX jest bardzo wybredny) lub tez juz laser jest słabszy. Powiedz mi czy te co działają to łyka je bez zajakniecia czy troche dłuzej to trwa niz w przypadku oryginalnych gier.
Ja obstawiam tak: chip nie sciaga blokady regionu plus laser juz masz słaby i ma problemy z czytaniem kopii. Oczywiscie nie wykluczam mozliwosci ze sie myle.

ODPOWIEDZ