Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Problem z konsolom PSX

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sunsedvista
-#
Posty: 18
Rejestracja: sob 23 lut, 2013 14:55

Problem z konsolom PSX

Post autor: Sunsedvista »

Witam. Ostatnio przypomniały mi się czasy dzieciństwa kiedy to grałem sobie na PSX w różne fajne gierki. Dlatego wczoraj przeszukałem szafkę i znalazłem konsole i parę gierek. Podłączyłem i odpaliłem grę zatytułowaną jako Rayman 2. Na początku wyszła mi prośba o włożenie płyty CD-ROM chociaż była włożona. No cóż, zresetowałem konsole i spróbowałem ponownie. To samo. :zly: Przeczyściłem odrobinę laser i spróbowałem raz następny. Tym razem udało się! Wyszedł mi "pomarańczowy diamencik" SONY a następnie na czarnym tle logo Playstation. I tak jest zawsze. Płyta jest niemal niezniszczona więc to na pewno nie jej wina.
Czy ktoś miał podobny problem? I jak temu zaradzić? :?:

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Jeżeli to psx grubas to postaw go na prawym boku, lub kombinuj z innymi ustawieniami :-) Laser najlepiej przeczyścić patyczkiem do uszu najlepiej troche wilgotnym.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
Sunsedvista
-#
Posty: 18
Rejestracja: sob 23 lut, 2013 14:55

Post autor: Sunsedvista »

Nic, dalej tak samo. :-/

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

cóż mozliwe ze laser do wymiany, chyba ze jeszcze wyczysc oczko z obu stron plus "lustro" pod oczkiem ale ostrzegam ze trzeba kompletnie rozkrecic laser i wyjac mechanizm poruszajacy oczkiem (ten z magnesami ruszający gora doł a nie na boki), tzn nie wyjmiesz do konca bo tasma poklejona jest do metalowego rdzenia lasera ale podważając da sie wyczyscic i lustro (polecam ogromna ostroznosc i na własne ryzyko) ale obstawiam ze nawet to nic juz nie da i zostaje nowy laser
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
Sunsedvista
-#
Posty: 18
Rejestracja: sob 23 lut, 2013 14:55

Post autor: Sunsedvista »

Wyjąłem cały laser i go delikatnie oczyściłem. Było tam tyle kurzu że masakra. Potem włączyłem grę i nareszcie jakiś postęp. Gra działa tylko czasami laser się przycina (słychać głośne zgrzytnięcie), ale to już mniejsza część problemu. Wydaje mi się że laser po prostu musiał się "rozruszać" bo nie był odpalany już dobre 10-11 lat :-o Tak czy inaczej dzięki za fatygę. ;-)

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

nasmaruj jeszcze odpowiednim specyfikiem zebatki i prowadnice to znikne zgrzytanie;)
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

ODPOWIEDZ