Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

PSX nie czyta gier, a tylko płyty z muzyką

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

White
-#
Posty: 15
Rejestracja: czw 09 maja, 2013 15:57

PSX nie czyta gier, a tylko płyty z muzyką

Post autor: White »

Witam mam następujący problem, mój PSX, do którego zakupiłem nowy laser, nie chce czytać płyt z grami, oryginalnych, czy nagranych, bez różnicy. Natomiast bez problemów czyta płyty z muzyką, a co więcej, odtwarza muzykę z gier, np. muzykę z oryginalnej płytki GTA, gra się nie włącza, lecz muzykę w odtwarzaczu owszem.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

sprawdź czy przypadkiem nic się nie odlutowało od chipa
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Fakt, jest taka możliwość. Kiedyś miałem coś podobnego przy moim PSOne i przez to raz czytało muzykę, a raz nie. Wyrwałem i było po kłopocie. Ale lepiej nie wyrywaj, jeśli okaże się, że jakiś kabelek się odczepił Jeśli znasz się na lutowaniu, to znajdź schemat i sam przylutuj. Jeśli nie, to możesz dać to komuś, by zrobił to za Ciebie :).

White
-#
Posty: 15
Rejestracja: czw 09 maja, 2013 15:57

Post autor: White »

W tej chwili nie jestem w stanie tego sprawdzić, gdyż konsola jest u ojca kolegi, który się zna na rzeczy, nawet poskładał płytę główną która padła razem z zasilaczem. Zasilacz jest nowy, płyta główna ocalała. Możliwe że jednak nie do końca i to jest przyczyną, bo czy uszkodzony chip może mieć wpływ również na to, że konsola nie czyta oryginalnych gier ? Jak zaznaczyłem, GTA jest oryginalne i konsola odtwarza muzykę z niej w odtwarzaczu, lecz gry nie wczytuje.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

tak uszkodzony chip moze miec na to wpływ ze nie czyta i oryginałów, zwlaszcza jak byly przecinane jakieś piny ścieżki itp na płycie głównej (przy najmniej u mnie jest jeden pin przeciety ale ja nie mam gołego chipa tylko jeszcze jakiś element do tego)
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

White
-#
Posty: 15
Rejestracja: czw 09 maja, 2013 15:57

Post autor: White »

W tej chwili nie mogę się dowiedzieć, czy to chip. Możliwe że to on. Konsola była kupiona i przerobiona w 1998, scph-1002, ale na pewno nie uszkodził się w wyniku spalenia zasilacza i po części płyty główniej, gdyż przed tym udało mi się uruchomić płytę z muzyką nawet na starym laserze, który jest dojechany mocno, patrząc po stanie soczewki, szczególnie widać to pod lupą.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

cóz zostaje sprawdzic czego to wina, odlutowujac chip (wczesniej zrobic zdjecie czy zapisac co gdzie i jak bylo przylutowane) i ponownie złączyc przeciete sciezki (o ile jakies byly przerywane przy lutowaniu chipa), jesli odpali gry oryginalne to wina chipa jesli nie to plyty glownej
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

White
-#
Posty: 15
Rejestracja: czw 09 maja, 2013 15:57

Post autor: White »

Niestety, płyta główna musi być walnięta, nawet wyjęcie chipa nie pomogło, oryginalnej płyty nie czyta, a gra na pewno działa bo na PS2 poszła. Pozostaje wymiana płyty głównej, więc od razu zapytam czy ktoś ma na zbyciu płytę do scph-1002, przerobiona lub nieprzerobiona.


//EDIT

Udało mi się zdobyć płytę główną i wszytko działa jak należy.
Ostatnio zmieniony sob 15 cze, 2013 12:10 przez White, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ