Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Dziwne dzwieki z lasera po zalozeniu modchipie [PSONE]

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

locarno
-#
Posty: 25
Rejestracja: sob 26 maja, 2012 14:58

Dziwne dzwieki z lasera po zalozeniu modchipie [PSONE]

Post autor: locarno »

Czemu po zamontowaniu modchipa.Konsola wydaje takie dziwne dźwięki podczas czytania płyty ? Niewiem jak je opisać. Ale jest wyraźna różnica przed zamontowaniem modchipa a po. Wyjani mi to ktos.

SCph-102 z najnowszą płytą


Aby nie było wątpliwości tak brzmi ten dźwięk jakby ktoś nie widział. Jest to nagrane podczas czytania płyty z otwartą klapką

Kod: Zaznacz cały

http://www32.zippyshare.com/v/24493301/file.html
Słychać tak jakby cos o coś haczyło ale tak nie jest. ponieważ po wymontowaniu modchipa tak nie jest.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

obstawiam na krzywą tacke na plyty i albo ona albo plyta gdzies ociera.
postaraj sie popatrzec na plyte by ja miec jak najbardziej poziomo przed oczami i patrz czy sie kolysze
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

locarno
-#
Posty: 25
Rejestracja: sob 26 maja, 2012 14:58

Post autor: locarno »

To jest nowa konsola. Swiezo wyjeta z pudelka. Nieuzywana. Tylko ją wyjąłem i zamontowałem chip'a.

Zrobilem maly eksperyment. Zablokowałem płytę. Wcisłem czujnik zamknięcia klapki, plyta stala, a laser probowal czytac no i tez pojawil sie ten dzwiek. Jak zakręcę płytą na wyłączonej konsoli to nic nie słychać.

Na 100% laser podczas czytania wydaje te dzwieki. Tylko czemu ? Co źle zamontowałem ? (Płyty czyyta ok , piraty i oryginały, nawet te zarysowane)

A nie jest to czasem przez to, że chip wysyła do sygnały do lasera które go oszukują i to mu pozwala czytać piracką płytę ?

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

dla mnei to brzmi jak ocieranie plyty gdzies o obudowe konsoli albo lasera, sprawdz czy plyta sie kolysze jesli nie to pomyslimy nad inna mozliwoscią

ehh sorry od tej duchoty nie mysle dobrze i pominalem jakos fragment z testem. hmmm powiem Ci ze z takim dzwiekiem wydawanego przez sam laser sie nie spotkalem jeszcze, mozliwe ze cos chip wysyla nie tak jak powinien
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Kilka lat temu też kupiłem nowego ps one i zamontowałem w nim chipa, dziwęk był ten sam. Nie znalazłem rozwiązania tego problemu, może to jakaś felerna partia chipów.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

jesli w poprzedniej bylo to samo to tak, wina chipa, moze zly schemat lutowania ale predzej cos nie tak z chipem
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Wg mnie pewnie lutowanie nie było zgodnie ze schematem do danego typu konsoli. Też kiedyś miałem podobną sytuację, przylutowałem od nowa, na innym schemacie, który był zgodny z moją konsolą i wszystko działało okej.

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Mi laser wariował jak zamontowałem chipa. Ale nie wydawał dźwięków. Wystarczyło pędzlem przejechać po płycie gł, aby drobinki cyny, które robiły zwarcie odczepiły się.

locarno
-#
Posty: 25
Rejestracja: sob 26 maja, 2012 14:58

Post autor: locarno »

LISTI pisze:Wg mnie pewnie lutowanie nie było zgodnie ze schematem do danego typu konsoli. Też kiedyś miałem podobną sytuację, przylutowałem od nowa, na innym schemacie, który był zgodny z moją konsolą i wszystko działało okej.
Podobną sytuację to znaczy ? Też miałeś te dźwieki ?

Nie ma żadnego zwarcia bo patrzałem kilka razy. Chip jest zamonotowany na 8 kabelków w tym NTSC fix.

Później wrzucę fotkę jak zamontowany jest ten chip bo aktualnie nie mam aparatu.

Powiem jeszcze tylko, że na początku zalutowałem chip z fat i też działało tylko konsola nie czytała oryginalnych płyt, ale dźwięk był normalny. Dopiero po zamontowaniu onechip takie coś zaczęło występować.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Nie, nie miałem dziwnych dźwięków, ale chodzi o to, że konsola dziwnie się zachowuje po złym przylutowaniu chipa. Przykładowo po włączeniu konsoli obraz nie zawsze się pojawiał, czasem sam obraz bez dźwięku. Czasem kompletnie było zero reakcji po naciśnięciu przycisku włączania konsoli.

locarno
-#
Posty: 25
Rejestracja: sob 26 maja, 2012 14:58

Post autor: locarno »

No a u mnie wszytsko działa tylko jest ten dźwięk.
Oto zdjęcie jak mam zamontowany chip. Punkty 7 i 2 odpowiadają za NTSC z tego pamiętam. NTSC fix jest zrobiony od spodu płytki. Trochę inaczej niż na schemacie mam te NTSC zrobione. Ale płyty NTSC czyta w kolorze.

NA NÓŻCE 8 i 7 na chipie jest zrobiona zwórka. Czyli pkt 8 i pkt 7 jest połaczony na chipie.

Obrazek

Punkt 4 niestety uciekł na zdjęciu.

Robiłem to wg tego schematu

KLIK

Jedynie co nie jest wg tego schematu to pkt 7 i pkt 2 ponieważ to jest NTSC fix a to jest zrobione od spodu. I zwórka która jest zrobiona na pkt 8 i 7. Bez tej zwórki nie chciało działać. Trochę tu namieszałem ale co może być źle ?

Przepinałem też zasilanie chip'a w różne miejsca, ale to nic nie dawało.
Ostatnio zmieniony śr 26 cze, 2013 16:49 przez locarno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Ja znalazłem zupełnie inne schematy...

Kod: Zaznacz cały

https://mega.co.nz/#!sBggxagZ!PdI4MQzZywC8-Xej6kZhvl3PpBB4AclF6-KCfZFr03s

locarno
-#
Posty: 25
Rejestracja: sob 26 maja, 2012 14:58

Post autor: locarno »

Mam płytę PM41 (2) Jest kilka schematów aby to przylutować. Ale ten na 8 kabelków jest najlepszy. W tej paczce co wysłałeś jest ten schemat co wysłem w swoim poście.


//EDIT

Więc co robić ?
Ostatnio zmieniony śr 26 cze, 2013 20:55 przez locarno, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

No to nie wiem... Może wadliwy chip. Ciężko jest mi odpowiedzieć. Może jakiś forumowicz poradzi coś innego.

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

U mnie w Dreamcaście tak jest (zamiennik lasera) że cewki piszczą bo dostają za dużo mocy. Ustawienie jest jak najmniejsze, ale piszczy jak cholera. Grać się nie da bo głowa zaraz boli. Można by zobaczyć na drugim ps one. Ja jednak dalej proponuję wypędzlować płytę główną. Na tym forum już jeden gość tego użył i konsola działa. Poza tym to za chipowanie nowej ps one w tych czasach powinien grozić kryminał. Większość gier jest tania jak barszcz, a do piratów można kupić drugą za 30-40zł.

ODPOWIEDZ