Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

20 Lat PlayStation!

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

20 Lat PlayStation!

Post autor: Quake96 »

[center]Obrazek[/center]

[center]W tym roku mija 20 lat od premiery pierwszej konsoli SONY, maskotki naszego forum, czyli po prostu PlayStation! Konsola ta zrewolucjonizowała pojęcie rozrywki i stała się ikoną na rynku lat 90 ubiegłego wieku. Mógłbym długo pisać na temat szaraka, lecz zamiast fundować wam masę tekstu, który nie każdy chciałby czytać, zapraszam was do obejrzenia materiału przygotowanego przez arhn.eu :
[/center]

[center]Time Warp - PlayStation[/center]

Z tej okazji, namawiam was do wymiany waszych wspomnień związanych z tą kultową konsolą ;) Kto z was gra na PSXie do dziś? Jakie są lub były wasze ulubione tytuły na szaraka? Czym urzekła was ta konsola? O tym wszystkim możecie pisać właśnie w tym temacie. Co lepsze wypowiedzi zostaną wykorzystane w moim projekcie, o którym więcej dowiecie się niebawem 8-)
SCEE™

Jason66
-#
Posty: 79
Rejestracja: śr 28 gru, 2011 20:44

Post autor: Jason66 »

Heh, ja mam jeszcze caałą górę płytek na PSX, w które już chyba nigdy nie zagram :) ale chyba szaraki są po 20 złotych około na allegro nawet, więc jeszcze kiedyś mógłbym do tego wrócić. Nie chce mi się teraz szukać tego wszystkiego, ale pamiętam Alladina, Crash Bandicoota, Tarzana, Królika Bugsa no i sporo wymieniać a nie chce mi się rozpisywać ;D a moje ulubione tytuły to:
-Crash Bandicoot 1 - gra po prostu epicka... fabuła jest bardzo dobra, ale klimat podczas grania w tę grę po prostu jest nieziemski, warto dodać, że wielką rolę odgrywa tutaj soundtrack,
-Crash Bandicoot 3 - gra również bardzo dobra, minimalnie przegrywa z jedynką, fabuła również bardzo dobra, poziomy bardzo zróżnicowane i zapewnione są dłuższe godziny które można spędzić na grze dzięki biciu rekordom itd.,
-Spyro III: Year of the Dragon - kocham to, trochę gorsza od CB, ale również oceniam ją na ósemkę, niestety, nie skończyłem jej całej, ponieważ miałem pirata i występował glitch... ale wspomnienia piękne,
-Diablo 1 - jak byłem młodszy bałem się w to grać... a później przechodziłem to wiele razy...
-Spiderman 1 - również bardzo dobra gra, wspomnienia ciekawe dosyć, nic dodać nic ująć: 7/10,
-Silent Hill 1 - też się bałem w to grać, jak byłem młodszy to cała gra u mnie polegała na bawieniu się z pieskami-zombie oraz uciekaniu przed ptakiem którego nazywałem ,,orzeł bielik" (?) jakiś sęp-zombie czy coś, później doszedłem do końca szkoły w innym wymiarze i na tym skończyłem przygodę, podkład muzyczny to chyba druga, jeżeli nie najważniejsza rzecz, która odegrała rolę w budowaniu klimatu, bałem się iść dalej za miasto bo tam była przepaść...
-Dragon Ball GT: Final Bout - grafika teraz wydaje się okropna, ale !uwaga! dawniej bardzo mi się podobała ta grafika, potem wróciłem do niej (a dokładnie jakieś 1,5 roku temu) i tak spojrzałem na tę grafikę, nie wiem co widziałem w niej takiego... ale muzyka i intro ZAWSZE pozostaną w mojej pamięci ^_^
-Test Drive Off-Road - gra w której jeździ się terenówkami, a dokładniej - ściga się, bardzo ważną rolę odegrał soundtrack i epickie Incubus - New skin jeżeli dobrze pamiętam
-GTA 2 - nie chcę się rozpisywać, setki godzin przegranych w tę grę, 9/10
-RTL Skispringen 2002 - te czasy nie powrócą, jak na swoją prostotę gra piękna dla mnie i właśnie za czasów, kiedy skoki były chyba najlepsze, może to okres 2001-2004/5,
-ISS Pro Evolution 2 - specjalnie dla niej i do skoków ściągnąłem emulator, epickie mecze rozgrywane Nigerią i Brazylią, chyba 2 drużyny które najbardziej lubiłem w tej grze, 10/10...
-Metal Gear Solid - nie wiem czemu, ale dawniej nie umiałem tego przejść, teraz po ściągnięciu emulatora przeszedłem ją całą w bardzo krótkim czasie, najbardziej mi się podobały 2 pojedynki z bossami których już nie pamiętam... ze snajperem i z takim duchem, to chyba Mantis miał na imię, 7,75/10 ;D
-Fifa 2000 - wtedy nie tak dobra jak przodek PESa, ale na jakieś 6,5/10 zasługuje,
-Syphon Filter 1, 3 - baardzo dobra gra, nie chce mi się rozpisywać, moim zdaniem są na równi... 7/10
-Warcraft II - też nie chce mi się rozpisywać, piękna gra, 8/10

Ale z tym wszystkim nie miałbym styczności, gdyby nie mój starszy brat... on grał głównie w ISS Pro, Diablo, Warcraft, Skispringen (te 4 chyba najbardziej) nie grałem NIGDY w żadne Legend of Zelda, te gierki których nazw nie pamiętam, części jest chyba 12... japońska bodajże, bardzo znana, ani w Devil may cry (była na PSX wgl[?])

No nie wiem, oczywiście gry nie były sortowane w żadnej kolejności, pisałem jak leci...
pozdrawiam wszystkich fanów PSXa, wielkie podziękowania należą się twórcom ,,szaraka" :)

@Edit - zapomniałem o Croc'u :DD
Ostatnio zmieniony czw 13 mar, 2014 18:20 przez Jason66, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

a nie chce mi się rozpisywać ;D
Powiedział i napisał tekstu na pół strony :mrgreen: i słusznie.

Czekam na więcej takich tekstów ;)
SCEE™

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Przygodę z PSX rozpocząłem niedawno bo w około 2009-2010.
Kupiłem tą konsolę dla serii Resident Evil lecz reszta tytułów
(Tekken 1-3,Crash Bandicot,GT 2,MK 3,GTA 2,Driver,Sillent Hill jak by wszystkie wypisać miejsca by zabrakło :D ) spowodowały że zostałem "wciągnięty" przez PSX-a. Konsola na dzisiejsze czasy nie posiada zbyt dobrej grafiki lecz gry na szaraczka są niesamowicie grywalne mógłbym wręcz powiedzieć że "mają one duszę".
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Jason66
-#
Posty: 79
Rejestracja: śr 28 gru, 2011 20:44

Post autor: Jason66 »

Czemu się nikt nie wypowiada? @_@

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Wręcz zapytałbym o to samo. Liczyłem, że pojawi się więcej wypowiedzi...
SCEE™

miku31
-#
Posty: 17
Rejestracja: wt 11 mar, 2014 16:04

Post autor: miku31 »

To i ja się wypowiem.

Swoją konsole PS One dostałem na gwiazdę od Mikusia :) Nie pamiętam dokładnie kiedy ,ale byłem mały, chodziłem do podstawówki. Miałem bodajże 8 -9 lat.

Z konsolą dostałem grę X-Men Mutant Academy 2 (nie pamiętam czy to był bundle z tą grą, może znawcy z forum mi powiedzą).

Długo męczyłem tą jedną grę. Pamiętam, że była ukryta postać Spider Mana do wyboru :D

Po jakimś tam czasie dostałem trójpak gier. 3 gry na Ps One zapakowane w jeden kartonik. Były to Dawno temu w trawie, Herkules i coś jeszcze, ale nie mogę sobie przypomnieć.

Pamiętam, także jak brat kupił MTV Sport Skateboarding. Strasznie podobała mi się ta gra. Soundtrack był świetny. Do dziś dzień czasami słucham te nutki :)

Gdy trochę podrosłem pamiętam, że w jakiś tam lombardzie kupiłem Tomb Raider 2 i 4.
Gra była super , ale nigdy żadnej nie ukończyłem. Za trudne dla mnie były.

Konsole po jakimś tam czasie odblokowałem w sklepie z elektroniką.
Pograłem trochę w Tekken 3, Silent Hill. Na więcej czasu pochnoneły mnie Colin McRae i Destruction Derby Raw (najlepsze moim zdaniem ścigałki). Było dużo innych gier co już nazw nie pamiętam.

Ale pamiętam, że ostatni tytuł co mnie tak mocno wkręcił był Harvest Moon: Back to Nature. Kuzyn mi tą gierke pożyczył, a ja nie mogłem przestać grać. Maniaczyłekm kilka miesięcy. Prosta gra a ile sprawiały radochy :D

Póżniej jakoś konsola trafiła do szafy i zastąpił ją PC.
Na Ps One przegrałem jakoś z 3- 4 lata. Czasy gdy chodziłem do podstawówki. miło spominam te czasy.

To tyle ode mnie ;-)

marian15
-#
Posty: 4
Rejestracja: pt 07 wrz, 2012 07:24

Post autor: marian15 »

Ja już parę latek mam.Z Playstation zetknąłem się dosyć późno bo około 2000r czyli już wtedy była stara ale nic innego nie było.
Od tamtej pory grałem na dreamcascie,ps2,ps3,xbox360,pc ale juz współczesne gry mnie nie rajcują tak jak wtedy gry na PSX.
Nigdy nie zapomnę tych turniejów po 6 osób w Cmr2 albo w CTR.Inne ulubione gry to:Tomb Rider,MGS,Syphon Filter,GT2.Dobrze tez wspominam kaczora donalda grałem w to z dziewczyną,Nigdy nie lubiłem horrorów ale np.Alien ressurection jest dla mnie njlepsza gra tego typu(faktycznie lepiej było nie grac samemu i w ciemności)
Nie lubie piłek ani w ogóle gier sportowych jedynie w Tony Howka sie dobrze grało i sporo.
Szaraczka mam do tej pory i czasem lubię sobie przyciąć w Cmr2 bo inne gry z PSXa raczej maja słaba grafikę i już się nie gra tak przyjemnie a w Colinie podoba mi się wszystko choć grafika na dzisiejsze standardy bardzo kiepska lecz żadna współczesna gra rajdowa mi się nie podoba.PSXa trzymam bo jeszcze może z córka pogram np. w Crash Bandicoot,włączałem jej Spyro ale na razie jest za mała i nie kuma przycisków.Mam jeszcze xboxa ale i tak nie mam czasu na granie.Mam tez PSP i na niej zainstalowałem emulator zeby ciorać własnie w CMr2.0 a co :mrgreen:

Jason66
-#
Posty: 79
Rejestracja: śr 28 gru, 2011 20:44

Post autor: Jason66 »

No ja mam siostrzenicę która ma 6 lat i też czasem ja z nią gram w ISS Pro, w Bandicoota, raz nawet w Diablo graliśmy i do początku 4 poziomu doszliśmy ;D tylko musi mieć z tym częstą styczność, bo jak będzie grała raz na miesiąc no to wiadomo... a chciałbym żeby ktoś mojego szaraka odziedziczył ;D tylko że współczesne dzieci przyzwyczajone są do PCtów, tabletów i PS3 dlatego mogą inaczej myśleć o takiej starej konsoli jak PSX :roll:

ODPOWIEDZ