Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Dziwne zachowanie PSX'a

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MrHubciooo
-#
Posty: 67
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 14:18
Lokalizacja: Kańczuga
Kontakt:

Dziwne zachowanie PSX'a

Post autor: MrHubciooo »

Heyy :3

W końcu mam zamontowanego modchipa do mojej konsolki :3 No i większość gier chodzi ale tylko trzeba że tak powiem "dobrze trafić". wkładam np płytę z grą Re-Volt no i czasem ją odtworzy a czasem nie. Pokazuje sie ten ekran z napisem "Sony Computer Entertainment" i czasem pokaże się ten z logo PS'a a czasem nie.. jak sie nie pokaże to albo sie zatnie na tym gdzie pisze "Sony Computer Entertainment" Albo "idzie" do menu (tam gdzie jest ten CD player) .. Albo czasem też musze robić tak że włączam konsole czekam aż pojawi się menu i wtedy wkładam dopiero płytę i w 75% przypadkach się włącza. 1 miałem (jak próbowałem włączyć gre booble booble ) tak że na chwile zatrzymało sie na ekranie z napisem "Sony Computer Entertainment" I był taki inny dźwięk niż zawsze i ekran stał się czarny.. Wiem że może nie jest przejrzyście napisane ale nie umiem za bardzo tłumaczyć. Jakby co to pytajcie się w odpowiedziach

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Mi się wydaje że problem leży w jakości nagranych płyt. Kup cedeki z fabryki Mitsubishi i wypal najlepiej 6x.

nemezzis
-#
Posty: 35
Rejestracja: wt 04 mar, 2014 22:06
Lokalizacja: Zza krzaka

Post autor: nemezzis »

U mnie podobny problem, ale wiem że w moim przypadku to kwestia lasera jest.
PSX: SCPH-1002
PS2: SCPH-30004,
SCPH-50003 + Romeo Mod + Mars III
SCPH-70004 + Summ0ne Fix
SCPH-77004

Awatar użytkownika
MrHubciooo
-#
Posty: 67
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 14:18
Lokalizacja: Kańczuga
Kontakt:

Post autor: MrHubciooo »

Nagrywam na płytach "Shivaki" Bo innych nie mogę dostać w moim mieście :/ a najmniejsza prędkość to 16x

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

No i właśnie spotkały się dwa najgorsze żywioły podczas nagrywania płyt. 1 to płyty z CMC magnetic corp. (wszystkie no name) i duża prędkość.

nemezzis
-#
Posty: 35
Rejestracja: wt 04 mar, 2014 22:06
Lokalizacja: Zza krzaka

Post autor: nemezzis »

Ja teraz wypalam na płytkach Sony Supermas. I wiem że laser siada to mimo to raz na jakiś czas odpali płytę i mogę grać do upadłego.
Płyty wypalam na nagrywarce DVD Samsung SH-202 oraz programem Alcohol 120% z profilem Playstation.
Najmniejsza prędkość nagrywania to 16X.

A wiem że siada, bo mam płytę "No name" z Tekken 3 od kolegi i u niego hulała bez żadnego ale, a mi stawiała problem.
PSX: SCPH-1002
PS2: SCPH-30004,
SCPH-50003 + Romeo Mod + Mars III
SCPH-70004 + Summ0ne Fix
SCPH-77004

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Dzisiejsze nagrywarki mają w zwyczaju nagrywać minimum 16x, więc to nie zbrodnia. Ale płyty jakich używasz to śmieciowe nośniki. Do PSXa najlepiej SONY albo Verbatimy. Wszelkie TDK, EMTEC i tym podobne, mogą ale nie muszą działać poprawnie. Wiem to po sobie.
SCEE™

Jason66
-#
Posty: 79
Rejestracja: śr 28 gru, 2011 20:44

Post autor: Jason66 »

Ja na początku używałem EMTEC'ów.. taki syf że konsola dziwne dźwięki wydawała (przerobiona PS2) oczywiście gry PSX. Przerzuciłem się na Sony i wszystkie działały do czasu... teraz coś się stało i żadnej nie czyta ;C a już szkoda mi tyle hajsu na te płyty tracić.... pamiętaj żeby EMTEC'ów nie brać (wiem bo wydałem TROCHĘ kasy)...
Aha i przestrzegam was przed nagrywaniem na CD z Shivaki!!! DVD mogą być, ale CD no to...

Awatar użytkownika
MrHubciooo
-#
Posty: 67
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 14:18
Lokalizacja: Kańczuga
Kontakt:

Post autor: MrHubciooo »

Teraz nagrywam na płytach TDK :D Ale napewno nie wyrzuce tamtych gier nagranych na Shivaki bo za dużo ich mam :P

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Bo cała tajemnica polega na tym że nie liczy się marka, ale wytwórnia. Nawet same verbatimy robią różne fabryki. Najlepsze są te od Mitsubishi, ale są też z gorszych fabryk. Najlepsze płyty produkuje Yuden, a EMTEC czy TDK (nie pamiętam) produkuje je fabryka niemal z końca jakościowego dna. Najgorsze są te z CMC corporation. Jak sprawdzić skąd są nasze płyty? W programie do nagrywania mamy informacje o nośniku. Tam wszystko jest napisane. O dziwo maxwelle (czy jakoś tak) są dość dobrej jakości, a wyglądają jak no name.

ODPOWIEDZ