Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Problem z grami

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Rafal2902
-#
Posty: 6
Rejestracja: pn 25 sie, 2014 15:34

Problem z grami

Post autor: Rafal2902 »

Witam... Posiadam przerobioną konsolę PSX (przerobiona chipem).. Jest to konsola z rynku europejskiego (odtwarza gry PAL), wszystkie gry które posiadam na nią są w PAL...

Chciałem pobrać nowe gry, i tak. Sciągnąłem Crasha Bandicoota w PAL, nagrałem go na płytę cd (był w formacie bin,cue itp itd, nagrywany na verbatimach CD-R, z prędkością x24) i niestety zawiesza się na czarnym ekranie (na tym na którym powinno wyświetlać się czarne tło i logo PlayStation, lecz wyświetla się na czarnym tle napis SONY i jakies pourywane obrazki), ściągałem kilka wersji crasha, nie działa żadna z nich, probowałem nagrac gre na wiele sposobów, (zmarnowałem około 20 płyt) i dalej nic...

Więc spróbowałem dowiedzieć się czego to może być wina, wziąłem moje stare wormsy które działają na tej konsoli i są w systemie PAL i nagrać je na płytę. Stworzyłem ich obraz, nagrałem takim samym sposobem jak nagrywałem crasha, i normalnie się uruchomiły.... I tutaj zbaraniałem, nie mam pojęcia czego to może być wina....


A co najlepsze, ściągnąłem crasha w NTSC, nagrałem tym samym sposobem, i o dziwo uruchomił się bez problemu, co prawda w kolorach czarno-białych (co jest spowodowane najprawdopodobniej tym że konsola jest w PAL) i normalnie wszystko działało?


Proszę o pomoc, może macie jakieś pomysły czego to może być wina?

PS. Wszystkie nagrane gry próbowałem uruchamiać na PS2 programem PSX Launcher i również nie działały, więc to raczej nie wina konsoli.

dragon1493
-#
Posty: 21
Rejestracja: wt 27 gru, 2011 16:45

Post autor: dragon1493 »

Sprawdź w Alcohol 120% czy jak dajesz do wypalenia obraz czy masz do wyboru tryb Play Station, ja jak pamiętam to wypalałem gry pod PSX zawsze na maximum i działały.

Odnośnie koloru czarno-białego to widocznie masz konsole fat, bez kolor fix'a. W slimie nie był potrzebny i chyba w facie 9002. Przynejmniej w moich konsolach nie ma kolor fix'a, a gry działają w kolorach nie ważne czy NTSC czy PAL ;)

Na PS2 przez PSX Launcher nie odpalisz wielu gier, no chyba że do Swapa posiadasz oryginalną płytkę demo z PSX to wtedy tak, bo one zazwyczaj były zapełnione do maksimum TOC ;)

Rafal2902
-#
Posty: 6
Rejestracja: pn 25 sie, 2014 15:34

Post autor: Rafal2902 »

W alkoholu wybieram zawsze PlayStation, wybieram RAW DAO, wormsy wypaliłem w 24 i śmigały.

Na PS2 posiadam do Swapa oryginalna grę Crash Bandicoot 2 w systemie PAL


PS. A co do color fixa to tak, na PSX mam jedną grę w NTSC i na telewizorze kineskopowym na złączu scart jest kolorowa, lecz na telewizorze LCD LED mam przejściówkę ze scart na AUDIO + Żółty Kabel Wideo i aby był kolorowy obraz muszę kupić kabel Component HD

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

dragon1493 pisze: Odnośnie koloru czarno-białego to widocznie masz konsole fat, bez kolor fix'a. W slimie nie był potrzebny i chyba w facie 9002. Przynejmniej w moich konsolach nie ma kolor fix'a, a gry działają w kolorach nie ważne czy NTSC czy PAL ;)
bo twoj telewizor zwyczajnie wspolpracuje z sygnalem NTSC i masz kolorowe, kazda konsola miala to samo, wszystko zalezalo od telewizora jeden poprawnie odbiera NTSC drugi nie. dla tych co wyswietlaly na czarno bialo ratunkiem bylo kupienie kabla RGB, nagrywanie gier tylko z regionu PAL albo modyfikacja na plycie glownej
Rafal2902 pisze: PS. A co do color fixa to tak, na PSX mam jedną grę w NTSC i na telewizorze kineskopowym na złączu scart jest kolorowa, lecz na telewizorze LCD LED mam przejściówkę ze scart na AUDIO + Żółty Kabel Wideo i aby był kolorowy obraz muszę kupić kabel Component HD
do gier psx kup kabel RGB nie component gdyz gry z ps1 nie dzialaja z tym kablem

RGB i component daje taki sam obraz jakosciowo (i oba eliminuja czarno bialy obraz), jedyna zaleta component jest to ze w niektorych grach mozna wlaczyc tryb progressive co daje troche lepsza jakosc obrazu w danej grze, tak to zero roznicy a gry z psx na rgb dzialaja bez problemu
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Rafal2902
-#
Posty: 6
Rejestracja: pn 25 sie, 2014 15:34

Post autor: Rafal2902 »

Ok, znaczy to jest tak że te gry będą uruchamiane pod PS2, przez PSXLoader, lecz muszę najpierw jakoś wypalić te gry w PAL zeby działały na PSX, jak będą działały na PSX to będą i na PS2, lecz nie mam pojęcia co może być przyczyną niepowodzen w nagrywaniu tych gier w PALU.

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

powiem ci szczerze ze wieki temu nagrywalem gry na psx i kompletnie kuleje juz z tym, ja pamietam ze nagrywalem z predkoscia x8 x4 a nie x24 bo z wieksza predkoscia mi nie dzialaly ale domyslam sie ze wolniej sie nie da u ciebie ustawic ale tez pamiętam ze kazda konsola miala swoje kaprysy i jedna lykala tandetne plyty z byle jaka predkoscia a inne juz byly wybredniejsze, tez kiedys przez to mase plyt zmarnowalem, moze ktos w tym temacie lepiej doradzi
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Rafal2902
-#
Posty: 6
Rejestracja: pn 25 sie, 2014 15:34

Post autor: Rafal2902 »

Sam nie wiem, próbowałem na 4 nagrywarkach we wszystkich predkosciach, nie wiem co może być grane, po prostu zrobie może tak że kupię na PS2 oryginalna płytę do Swapowania w NTSC, i będę po prostu grał na NTSC, Component HD kupie i będzie śmigało..

Edit: Jeśli w PsxLoaderze na PS2, włożę na poczatku oryg. płytę NTSC a później zmieje na kopie gry w NTSC to odpali?

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

jak mówiłem wcześniej na kablu component gry z PSX NIE DZILAJA! zwyczajnie nie ma obrazu bo gra nie wysyla sygnalu pod port component, gry z PSX odpalane na PS2 dzialaja tylko na kablu composite (ten standardowy kabel dodawany do ps2), s-video oraz RGB (full RGB a nie kabel compiste plus przejsciowka na port scart)
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Jeżeli twoje ps2 jest w pal to nie odpali gier z ps1 w NTSC, z tego co pamiętam podmieniony obraz musi być z tego samego regionu co oryginał. Ja bym tobie polecił zamiast bawić się płytami to spróbuj się pobawić emulatorem POPS-00001 USB i odpalać gry na ps2 z pendraka. Kompatybilność jest bardzo duża, jedynie wymaga używania obrazów w NTSC, a przerabianie gier jest łatwe.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Rafal2902
-#
Posty: 6
Rejestracja: pn 25 sie, 2014 15:34

Post autor: Rafal2902 »

A USBLoaderem da radę odpalac gry z PSX?

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Z USB odpalisz tylko przez PS2PSXe lub POPS. OPL czy HDL i innymi loaderami tylko gry z ps2 odpalisz.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

najnowsza wersja popstarter (wypuszczona wczoraj wieczorem) ma juz obsluge usb i moga byc do tego gry z pal i ntsc obraz jest dobrze wyswitlany bez patchowania itp, nie ma duzo zabawy z tym, niestety nie ma gui, trzeba na wlasna reke 2 plikow szukac, ogolnie ma obszerna dokumentacje co i jak

wersja POPS-00001 USB jest bardziej pogmatwana do obslugi i nie ma trybow compatibility co poprawia niektore rzeczy w pewnych grach (np dialogi w resident evil 1 sa poprawnie odtwarzane a nie jak na POPS-00001 USB znikaja i jest glucho)

wiec lepiej uzywac POPStarter Revision 13 WIP 02

http://www.assemblergames.com/forums/sh ... uff/page35

post nr #694 (napisany przez krHACKen)
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Rafal2902
-#
Posty: 6
Rejestracja: pn 25 sie, 2014 15:34

Post autor: Rafal2902 »

Ok. Problem tkwił albo w stronie z ktorej pobieralem gry, albo w konwertowaniu ich. Ze strony TheIsoZone wszystkie dzialaja

ODPOWIEDZ