Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Jak szybko spolszczyć menu (XMB)

sprawdzone, ciekawe poradniki związane z konsolą PSP

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Jak szybko spolszczyć menu (XMB)

Post autor: Quake96 »

[center]Siema ;)[/center]

[center]Czy czasem nie chcieliście posiadać polskiego języka w swoim PSP? Niby to drobnostka i jest to zbędne, ale jednak jeśli ktoś by chciał spolszczyć swoje PSP, to zapraszam do tego poradnika!
[/center]
[center]Potrzeba nam:[/center]

1. PSP z CFW 5.50 GEN-Dx (gdzie "x" to cyfra), np. 5.50 GEN-D3
2. Spolszczenie dla naszego CFW (Do pobrania STĄD )
3. Kabel USB dla naszego PSP
4. Chwila wolnego czasu ;)

[center]Zaczynamy![/center]


1. Pobieramy i wypakowujemy spolszczenie dla naszego softu

2. Uruchamiamy PSP i gdy odpali nam się menu, naciskamy :select: aby wywołać "5.50 VSH MENU"

3. W owym menu zmieniamy "USB Device" z "Memory Stick" na "Flash 0"

4. Wyłączamy VSH Menu i podłączamy PSP do komputera.

5. Teraz wchodzimy w pamięć masową PSP. Zamiast zawartości memorki, ujrzymy kilka tajemniczych folderów.

6. Otwieramy folder "vsh" i wklejamy do niego folder "resource" zawarty w paczce ze spolszczeniem. Gdy zostaniemy zapytani czy nadpisać pliki, dajemy na "tak" .

7. Jeśli mamy PSP FAT czyli konsolkę o modelu PSP-1xxx, np. 1004, z pamięci flash 0 usuwamy folder o nazwie "dic" . Jeśli jednak mamy PSP 2xxx, 3xxx lub e1xxx to nic nie musimy usuwać.

8. Odłączamy PSP od komputera i uruchamiamy je ponownie.

9. Jak widać mamy już spolszczone XMB. Teraz należy ponownie wywołać "5.50 VSH MENU" i ustawić "USB Device" z "Flash 0" na "Memory Stick".


To tyle ;) Na koniec należy wspomnieć że XMB zostało spolszczone w ok. 97%. Jednakże braki w spolszczeniu są mało widoczne i nie przeszkadzają w użytkowaniu konsolki.


Autorem poradnika jestem ja (Quake96). Nie jestem autorem spolszczenia! Zabraniam kopiowania treści poradnika bez mojej zgody.
Ostatnio zmieniony sob 13 lip, 2013 20:41 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

ODPOWIEDZ