Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, Sklep GO-TO-THE-SHOP !Super Zakupy!

Jak szybko spolszczyć menu (XMB)

sprawdzone, ciekawe poradniki związane z konsolą PSP

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Jak szybko spolszczyć menu (XMB)

Post autor: Quake96 »

[center]Siema ;)[/center]

[center]Czy czasem nie chcieliście posiadać polskiego języka w swoim PSP? Niby to drobnostka i jest to zbędne, ale jednak jeśli ktoś by chciał spolszczyć swoje PSP, to zapraszam do tego poradnika!
[/center]
[center]Potrzeba nam:[/center]

1. PSP z CFW 5.50 GEN-Dx (gdzie "x" to cyfra), np. 5.50 GEN-D3
2. Spolszczenie dla naszego CFW (Do pobrania STĄD )
3. Kabel USB dla naszego PSP
4. Chwila wolnego czasu ;)

[center]Zaczynamy![/center]


1. Pobieramy i wypakowujemy spolszczenie dla naszego softu

2. Uruchamiamy PSP i gdy odpali nam się menu, naciskamy :select: aby wywołać "5.50 VSH MENU"

3. W owym menu zmieniamy "USB Device" z "Memory Stick" na "Flash 0"

4. Wyłączamy VSH Menu i podłączamy PSP do komputera.

5. Teraz wchodzimy w pamięć masową PSP. Zamiast zawartości memorki, ujrzymy kilka tajemniczych folderów.

6. Otwieramy folder "vsh" i wklejamy do niego folder "resource" zawarty w paczce ze spolszczeniem. Gdy zostaniemy zapytani czy nadpisać pliki, dajemy na "tak" .

7. Jeśli mamy PSP FAT czyli konsolkę o modelu PSP-1xxx, np. 1004, z pamięci flash 0 usuwamy folder o nazwie "dic" . Jeśli jednak mamy PSP 2xxx, 3xxx lub e1xxx to nic nie musimy usuwać.

8. Odłączamy PSP od komputera i uruchamiamy je ponownie.

9. Jak widać mamy już spolszczone XMB. Teraz należy ponownie wywołać "5.50 VSH MENU" i ustawić "USB Device" z "Flash 0" na "Memory Stick".


To tyle ;) Na koniec należy wspomnieć że XMB zostało spolszczone w ok. 97%. Jednakże braki w spolszczeniu są mało widoczne i nie przeszkadzają w użytkowaniu konsolki.


Autorem poradnika jestem ja (Quake96). Nie jestem autorem spolszczenia! Zabraniam kopiowania treści poradnika bez mojej zgody.
Ostatnio zmieniony sob 13 lip, 2013 20:41 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

ODPOWIEDZ