Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Wymiana wyświetlacza w konsoli PSP 200x

sprawdzone, ciekawe poradniki związane z konsolą PSP

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Wymiana wyświetlacza w konsoli PSP 200x

Post autor: LukasTe »

[center]Wymiana wyświetlacza w konsoli PSP 200x[/center]

Na moim ekranie pojawiły się pionowe pasy, które przede wszystkim przeszkadzały w czytaniu książek na PSP. Przy grach jeszcze nie było tragicznie ale jednak taki error wymaga naprawy..
Obrazek
Obrazek
Po odrzuceniu przyczyn wynikających z softu i tasiemek przeszedłem do wymiany LCD. Najpierw musimy go zdobyć np. kupując na Allegro. I tutaj proponuję uważać na tańsze, nowe ekrany HQ. Z opinii innych wiem, że potrafią zakłamywać kolory, nie odbijać światła tak jak oryginalny itd. Takie ekrany kosztują w granicach 70-80zł. Lepiej kupić za 120-130 oryginalny, nowy SHARPa albo tak jak ja za 90zł oryginalny, używany z demontażu.

Wymiana wyświetlacza

1. Szukamy 7 śrubek
Obrazek
Obrazek

2. Zdejmujemy obudowę
Obrazek
Teraz musimy delikatnie zdjąć przedni panel przycisków. Można podważyć go do góry i wysunąć do siebie, nie ma potrzeby wyciągać tasiemki z płytki.

3. Odkręcamy i wyciągamy triggery
Obrazek
Blokują one wyjęcie ekranu więc odkręcamy śrubki i wyciągamy triggery wraz z dźwignią.

4. Wyjęcie zepsutego wyświetlacza
Obrazek
Obrazek
Zwracamy uwagę na dwie tasiemki łączące LCD z płytą. Niby prosta sprawa ale przy montowaniu nowego ekranu ułamałem ten mniejszy, delikatny zatrzask tasiemki. Nic się nie stało ale lepiej zachować ostrożność.

5. Wkładamy nowy wyświetlacz
Obrazek
Montujemy drugi wyświetlacz, sprawdzamy czy jest już wszystko w porządku i.. cieszymy się :) Potem wszystko tak jak wcześniej tylko od końca. Przetrzeć ekran i szybkę jakąś fibrą, skręcić i odpalić God of War tak jak ja.


Poradnik tylko i wyłącznie dla swiatpsx.pl
LukasTe

ODPOWIEDZ