Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Speed Freaks - recenzja

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Speed Freaks - recenzja

Post autor: Pierce »

[center]Obrazek[/center]

[center]Speed Freaks - recenzja[/center]

Speed Freaks znane również jako Speed Punks to wydana w 2000 roku przez firmę Sony kolejna wyścigówka, w której gracz zasiada za kółkiem małego gokarda. Gra posiada bardzo interesujący poślizgowy model jazdy. Pojazdy mają niewielką możliwość normalnego skręcania, zatem jesteś skazany jest na cykliczne przytrzymywanie buttona L1. Zawsze miałem problem z jazdą dokładnie prostą, gdyż kierownica delikatnie odbiega w jedną bądź też drugą stronę, co powodowało wspomniane już systematyczne posługiwanie się klawiszem poślizgu. To innowacyjne rozwiązanie które powoduje, iż stary wyjadacz z łatwością ustawi w szeregu zwykłego nooba – do systemu jazdy trzeba się przyzwyczaić.

Przyjdzie nam się zmagać na komplecie 12 tras osadzonych w 4 różnych sceneriach. Kluczowa jest znajomość skrótów –na każdej z plansz odnaleźć można jeden większy oraz czasem kilka mniejszych ułatwień. Chcąc ukończyć grę ich znajomość staje się wręcz obowiązkowa – przeciwnicy na najwyższym poziomie niemal nie schodzą z tajnych ścieżek.

Wielką zaletą gry jest jej dynamika. Jeśli dotychczas zwykliśmy zabawiać się w tytuły typu Gran Turismo, czeka nas mała przesiadka. W Speed Freeks non stop pędzimy z zawrotną szybkością lądując od czasu do czasu autem poza trasą. Paradoksalnie wielki atut staje się główną wadą, ponieważ aby wygrać musimy skupić się na bezproblemowej jeździe, a co za tym idzie unikać walki jak ognia. Zabierając nam przyjemność płynącą z rozpierduchy, gra dość szybko zaczyna nużyć. Ten tytuł to obowiązek dla fanów multiplayerowych potyczek, każdy odczuje przynajmniej zadowalającą przyjemność grania – po prostu jest to uniwersalna, solidnie wykonana, szalona wyścigówka.
Ostatnio zmieniony ndz 24 sty, 2010 13:51 przez Pierce, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Miło czyta się ludzką recenzję :) Wyprzedziłeś wprowadzenie pomysłu i bardzo się z tego cieszę.. gdy to już dopracuje to zaproponuje takie możliwości jak znak wodny na screenie ;-) Ale to już niedługo, tą recenzją zmobilizowałes mnie do dopracowania projektu jak najszybciej :)

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Dzięki za dobre słowa.

Z pewnością atutem pracy jest dosyć prosty, "ludzki" język. Gdy przygotowywałem tekst w łordzie, wtedy zdawał się zajmować co najmniej 2 razy tyle, a po dodaniu linków do obrazków x4.

Znak wodny z pewnością się przyda, jestem świadom tego iż z chęcią ktoś mógłby podprowadzić tekst, a znaki byłyby pewnego rodzaju zabespieczeniem.

Odnośnie obrazków - zrobiłem ich dosłownie 100 po czym wybrałem najlepsze, czyli te na któych jest najwięcej akcji. Troszkę się zawiodłem bo ePSXe ma spore opuźnienie w robieniu screenów - co niestety odbiło się na jakości. Brakuje tej dynamiki i rozpierduchy, choć to drugie nie jest tak bardzo widoczne w grze.

Nie zamierzam spoczywać na laurach, z niecierpliwością czekam na system recenzji, to powinno dać porządny kopniak na przód Sp.pl.

PS. Po kolejnym rzuceniu oka na tekst dostrzegam pominięcie kilku aspektów: zapomniałem wymienić tryby rozgrywki. :-P

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

LukasTe trzeba by było jeszcze pomyśleć/zrobić powiększenie fotki tz. jak klikniemy w obrazek to żeby on się nam powiększał tu na stronie a nie odpalała się strona z pierwotnego odsyłacza.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
OldShatterhand
-#
Posty: 231
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: OldShatterhand »

Graty Cigaro i powiem ci ze wlasnie caly czas mi brakowalo na tej stronce jakis wlasnych slow o grze. Jesli sa linki to tej gry to daj odsylacz do linkow albo tam gdzie sa linki daj odsylacz do recenzji. pomogloby to bardzo tym ktorzy jeszcze w to nie grali.

Acha i bedzie trzeba tez samemu cos zrobic a nie napawac sie na dzielo Cigara i czekac jak zrobi kolejne.
Ocalić od zapomnienia PSX

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

michael69 pisze:LukasTe trzeba by było jeszcze pomyśleć/zrobić powiększenie fotki tz. jak klikniemy w obrazek to żeby on się nam powiększał tu na stronie a nie odpalała się strona z pierwotnego odsyłacza.
To nie wina forum tylko wyboru serwera przez Cigaro :)
ps. do obrazów polecam www.tinypic.com

Oczywiście nie możemy na tym zaprzestać działań. Niestety wprowadzenie całego planu recenzji, galerii itd. nieco mi się wydłuża..

Z tego względu, że to 1 recenzja pozwoliliśmy sobię trochę na rozmycie tematu ale tutaj powinno rozmawiać się o grze...

ODPOWIEDZ