Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Tomba (Tombi !)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Tomba (Tombi !)

Post autor: Blaevy »

[center]Obrazek [/center]

[center]Tombi/Tomba ! - Recenzja[/center]

[center]Kolejna recenzja, a co za tym idzie kolejny brak pomysłu na zaczęcie lektury.
W dzisiejszym dniu przyszło mi, któryś raz z kolei zrecenzować bliską mi podczas okresu dzieciństwa platformówkę.
Kiedyś, gdy byłem jeszcze brzdącem mój brat zagrywał sobie w Demo Tombi.
Ja, wtedy bałem się game overa, a bardziej napisu kończącego demówkę (wiem, że to dziwne).
Więc mój bracik na złość zawołał mnie do pokoju.
Spytałem się , wtedy czy gra w Tombi.
On oznajmił, że nie, więc ja wielce uradowany wszedłszy do pokoju kątem oka spojrzałem na ekran telewizora.
Niestety zobaczyłem to, co nie chciałem zobaczyć.
Szybko uciekłem z pokoju z głośnym krzykiem...


Tombi to "wesoła" platformówka 2D z niekiedy występującymi elementami 3D.
Za dużo fabule powiedzieć nie mogę, tyle tylko, że podczas gry kierujemy losami pewnego chłopca odzianego w śmieszne spodenki oraz posiadającego na głowie różowe, równie śmieszne włosy.


W pierwszej kolejności należy wspomnieć o warstwie muzycznej. Melodia towarzysząca nam podczas wędrówki przez bajkowy świat jest bardzo sympatyczna lecz po pewnym czasie się znudzi i potrafi zirytować.
O dźwiękach możemy powiedzieć, że są po prostu oryginalne. Dla mnie zupełna porażka, to odgłosy podczas rozmowy dialogowej, niestety tylko jedno słowo mi przychodzi do głowy - żal.
Ogólnie nie jest najgorzej, ale zdecydowanie mogło by być lepiej.


Następną sprawą jest sterowanie. Jest ono wyjątkowo wygodne lecz czasami przyciski mogą się mylić, zwłaszcza w menu ekwipunku mi.n zatwierdzając przedmioty o, których mowa będzie poniżej


Ekwipunek dzieli się na 3 części
1.Ofensywną czyli zasoby posiadanych broni
2.Odzieżową czyli ubrania
3."Itemkową" czyli przedmioty najczęściej jednorazowego użytku stosowane w zależności od danej sytuacji


Na pierwszą grupę dzielą się mi.n:
standardowa broń czyli kula "łańcuchowa", bumerangi oraz inne weapony


Drugą grupę reprezentują najczęściej kolorowe spodenki. Żałożone przez właściciela działają specjalnie np. poprawiają szybkość lub pozwalają skakać dłużej


Zaś z trzeciej grupy rozróżnić możemy:
Różnego rodzaju jedzienia np. grzybki zwiększające HP, pióra teleportacyjne, klucze i innego rodzaju rzeczy potrzebne na jedną chwilę


Grafika jak grafika, za 2D nie mogę postawić wyżej niż 5. 3D polega w tej grze na tym, że ujęcie kamery się zmienia i widok powstaje np. taki jaki występuje w Crashu


Podsumowując - Tombi ! jest grą ciekawą na swój sposób, może nie napisałem o niej za dużo, ale lepiej ją samemu sprawdzić, bo jest ona dosyć ciekawa i z pewnością nie pożałujecie pogrania w nią mimo kilku wad[/center]

Ocena - 6/10
+ Sterowanie, Humor, Ekwipunek, Ciekawość, Grywalność
- Muzyka, Czasami Nuży, Nie uporządkowane questy

[center]Blaevy[/center]
Ostatnio zmieniony śr 03 lut, 2010 16:17 przez Blaevy, łącznie zmieniany 13 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Wydaje mi się, że potraktowałeś wszystko troche z dystansem, biorąc pod uwage, że nie rozpisywałeś się nad żadną z cech. Wszystko zwięźle i krótko. Troche mało danych technicznych. Osobiście w tą gre nie grałem, więc nie moge mówić co jest dobrze, a co źle, jednak ogółem wydaje mi się w porządku.
Achh i jeszcze jedno. To tylko moje zdanie, ale uważam, że gry 2D nie można brać w tej samej kategorii co 3D, i postawić np. słabszą ocene, ponieważ gra nie jest w `trójwymiarze`. To dwie inne bajki i najlepiej je oceniać oddzielnie. Silnik i wymiar często zależy od koncepcji gry, czasami specjalnie wszystko jest w druwymiarowej grafice, po to, by dobrze zrealizować pomysł (bo przypuśćmy w 3D nie dało by się takiej gry zrobić).
Tak czy inaczej - recenzja wydaje mi się na +
Ostatnio zmieniony śr 20 sty, 2010 19:03 przez Gicha7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Jakbyś zagrał w tą, gre to ciężko było by ci to opisać, naprawdę gra jest dosyć ciekawa, ale z drugiej strony masz racje, trochę za mało napisałem.

Jasne, tu też masz racje, z tym, że w ocenie końcowej w plusach i minusach nie umieściłem tam grafiki, ani nie rozpisywałem się o niej dłużej, wiadomo 2D - mniej rzeczy do pisania

A ja mimo wszystko uważam, że recenzja jest dosyć słaba przynajmniej po udanej recenzji MGS'a
Obrazek

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Żeby nie pozostawać w tyle już zapowiem, że już niebawem oddam do użytku kolejną reckę. Miałem na celowniku... uwaga Tombi i Ape Escape :] ale na nich świat się nie kończy, pozostało 9998 gier do wyboru.

Troszkę zbyt ogólnie i skromnie napisałeś o każdym z zagadnień, wstęp mógłby być bez wspominania o braku pomysłów. Poloniści zawsze prują się, że takich rzeczy się po prostu nie pisze. Zachowany dystans jest na +, lubię czytać takie prace. Sama ocena poszczególnych aspektów jak dźwięk czy sterowanie jest trafna.

Wokół tej gry unosi się magia. Wygląda idiotycznie, jednak mam do niej sentyment, pierwsze zetknięcie - oczywiście tylko demko - miało miejsce wiele lat temu. Przeszedłem ją kilka razy, ale nigdy w 100%. Głupi krasnal na jednej z głownych lokacji nie pozwalał iść dalej mówił coś "nie ogę cię puścić dalej tam jest niebespiecznie". I quest z magiczną kulą nie wypalił, nigdy nie odnalazłem drugiej. Zadania są niechronologiczne, totalnie namieszane, niektóre nawet zrobione na siłę.

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Przykro mi, no ale jak powiedziałeś jest jeszcze dużo bajkowych gier np. lubiane przez ciebie Adventure Of Lomax czy Klonoa - Door To Phantomile

Pierce muszę ci przyznać, że moja sytuacja z grą była identyczna do twojej, tyle tylko, że mój brat jakoś skończył demko. Gra kończy się właśnie na tym pociągu, jak bohater odjeżdża, więc dużo nie straciłeś ;P Ogólnie gra jest dosyć śmieszna i jak już mówiłeś idiotyczna xD ale w dobrym sensie. A co do questów, to masz rację, nie można ich wogóle sprawdzić, nie wiadomo co zrobić, a do tego pojawia się jakiś bezsensowny napis w stylu "Zabierz mnie do domu" i tyle było o tym słychać.

Co do twoich rad, spróbuję wyciągnąć wnioski oraz cieszę się, że mój styl przypadł ci, chociaż w małej części do gustu
Obrazek

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Tzn. jeśli wnoszę jakieś uwagi - podejrzewam że Gicha czy ktokolwiek inny ma ten sam cel - robię to by dać jakąś wskazówkę, by wyeliminować słabe strony. Nie jest tak, że komentarze mają komuś dopiec. Jedynie nieliczni mają odwagę dodać własnoręcznie stworzoną pracę i narazić się na krytykę, wszak nie od razu Rzym zbudowano. Pierwsze recki są w ocenie każdego autora[gdy ocenia sam siebie] słabe, ale każda kolejna bije poprzednią na głowę.

Gdyby do naszego trzyosobowego grona redaktorów dołączył ktoś, piszący nawet wielokrotnie słabsze prace, to nie ma powodu by w jakiś sposób wytykać że jest za słaby. Jak już wspomniałem nie każdy ma odwagę i ambicje by samemu coś stworzyć.

Bleavy jest dobrze a będzie jeszcze lepiej ;).
Obrazek

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Ofc wszystkie uwagi są obiektywne, po to, żeby wskazać co jest dobre, a co trochę gorsze, i nie ma tutaj żadnych podtekstów w stylu `skrytykuje Cie, to będzie, że jesteś słabszy`. Takie myślenie jest egoistyczne i nie powinno mieć miejsca w sytuacji, gdzie powinniśmy być raczej zgrani, żeby wszystko się rozrosło.
I tak propo tych recenzji..może żeby nie było takich sytuacji, będziemy się umawiać na to co i kto robi ? Ja np. chciałbym sobie zarezerwować Spyro, jeśli jeszcze jest wolne :)

P.S. Doszły mnie słuchy, że Spyro już prawie ukończony przez Ciebie, Pierce. Tak więc jeszcze Blaevy robi trylogie Crash-a. O ile wiem wciąż nie zrecenzowany czeka Crash Bash ? Tak więc moge się tym zająć. Jeśli i to jest zajęte to przejde do recenzji ISS Pro 98', bo jak widze sportowych gier narazie nikt nie przygarnia ;p

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Oczywiście, rozumiem konstruktywną krytykę, mającą na celu poprawienie moich zdolności i wyeliminowanie w przyszłości błędów.
Obrazek

ODPOWIEDZ