Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

I.Q. Final (Kurushi)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

I.Q. Final (Kurushi)

Post autor: Gicha7 »

Obrazek
Gry logiczne można podzielić na dwie kategorie. Pierwsze, które są rozluźniające, idealne na chwile wolnego czasu, oraz drugie, dla tak zwanych hardcore'owców, którzy nie boją się wyzwań. Ta recenzja będzie dotyczyć gry należącej zdecydowanie do tej drugiej kategorii. Tytuł, któremu się dziś poświeciłem to dosyć mało znany i niestety bardzo niedoceniany I.Q. Final (w Europie znany bardziej jako Kurushi). Na wstępie zaznacze, że opis ten dotyczy bezpośrednio drugiej części dzieła Japońskiego Sony. Dlaczego? Ano dlatego iż obie części nie różnią się aż tak, żeby rozpisywać się na dwa `party`. Wszystko można opisać raz dodając tylko, że w I.Q. Final zostały wprowadzone nowe tryby i split screen, o którym później wspomne.

Rozgrywka w Kurushi polega na bieganiu niewielkim ludzikiem po wielkim `molo` i stawianiu kolorowych `min` na planszy. W naszym kierunku poruszają się róznokolorowe kwadraty, które trzeba likwidować. Żeby nie było za łatwo jest kilka rodzajów takich klocków, z czego jedne trzeba niszczyć jak najprędzej, zaś usuwanie innych jest karane skróceniem `molo` o pewną część. Aby zniszczyć klocek należy najpierw umieścić mine w pewnym miejscu,zaś kiedy dany kwadrat znajdzie się w tym samym położeniu dopełniamy planu destrukcji. Brył idących w naszą stronę jak już mówiłem jest kilka rodzajów. Te oznaczone na szaro (lub innym kolorem, jednak zawsze jest to barwa taka sama jak plansza po której się poruszamy) są do zniszczenia w sposób normalny, zielone zwiększają ilość pól jakie ulegną oczyszczeniu za jednym zamachem, zaś czarne to te, które dla własnego bezpieczeństwa należy zostawić w świętym spokoju.

Mimo iż I.Q. Final to gra logiczna, śmiało jednak można też jej nadać tytuł zręcznościówki, gdyż sprawne operowaniepadem okazuje się tutaj kluczowe. Trzeba działać szybko, unikać toczących się kwadratów, oraz wciskać przyciskiw odpowiednich momentach. Oczywiście mamy do wyboru poziom trudności, który dostosowujemy do swoich możliwości, jednak
i tak zabarwienie zręcznościowe daje w kość i fani gier prostych nie mają tutaj czego szukać. W sumie do osiągania dość dobrych wyników przydaje się tu sprawne oko, szybko działający umysł, który potrafi w zmieniającej się sytuacji dobrać odpowiednią strategie oraz palce w najwyższej formie.

Sama gra oferuje nam pare trybów rozgrywki. Na początek mamy `100 Attack`. Jest to ni mniej ni więcej 100 plansz,na których zmagamy się na 10 poziomach trudności. Warto od tego zacząć, gdyż jest to idealne powolne zdobywanie coraz to lepszej wprawy i umiejętności. Drugi rodzaj zabawy to `Survival`. Tutaj podejmujemy wyzwanie zlikwidowania klocków, których robi się coraz więcej i więcej, jakby czekały aż się w końcu gracz podda. Dalej mamy ostatni, tytułowy tryb - Final. Jest to niemal to samo co `Survival`, jednak tutaj po skończonej rozgrywce mamy wystawiną ocenę, gdzie
ostatecznie możemy dowiedzieć się ile jesteśmy warci. Warto także pamiętać o trybie dla dwóch graczy. Wszystko odbywa się standardowo na Split-Screenie, a zabawa ze znajomymi potrafi być przednia.

Po opisaniu schematu i trybów, należy zając oprawą gry. Grafika jest bardzo prosta, ogranicza się do różnokolorowych kwadratów oraz biegającego ludzika. Brakuje nawet tła, wszystko dzieje się po prostu w `nicości`. Jednak to nie
przeszkadza w dobrej zabawie, a dodaje charakterystycznego smaczku. Muzyka także nie powala. Dźwięki są proste, pasujące do tego co widzimy na ekranie. I chyba niczego więcej nie należy wymagać od gry logicznej. Przecież piękna grafika, epicka muzyka i fabuła to nie jest to czego ludzie szukają w takich produkcjach więc nie ma na co narzekać.
Kurushi, inaczej I.Q Final to zdecydowanie tytuł dla fanów gier logicznych, choć nie wolno zapominać o nacisku na aspekt zręcznościowy. Napewno nie jest to tytuł na jeden wolny, przyjemny wieczór, a na długie godziny męczarni, przynajmniej dopóki nie opanujemy podstaw.
Plusy:
-innowacyjność
-poziom trudności
-wiele godzin zabawy
Minusy:
-casualowi gracze mogą sobie nie radzić
-mimo wszystko gra wygląda dość biednie
Grywalność: 8/10 Muzyka: 7/10 Grafika: 5/10
OCENA OGÓLNA: 7/10

ODPOWIEDZ