Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Devil Dice

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Devil Dice

Post autor: Gicha7 »

Obrazek
Jako iż jestem fanem gier hazardowych (poker, kości itd.) nie mogłem pominąć kolejnego logicznego tworu od Sony. Devil Dice to sympatyczna gra, w której kierujemy dość śmiesznym ludzikiem, a za zadanie mamy odpowiednie układanie tradycyjnych kości do gry w łańcuch o takich samych ilościach oczek. Wszystko nie jest takie proste, ponieważ
kostek nie można obracać w miejscu, pole manewru jest ograniczone, a do tego cały czas pojawia się nam coraz więcej kości!
Bawić możemy się w kilku trybach. Po pierwsze - trial czyli tzw. zabawa z czasem. Co chwila na planszy pojawiają się kolejne kości, a my musimy jak najwięcej ich zbić, zanim zajmą cały teren działania. Inaczej nasz teletubiś mówi papa i zaczynamy od nowa. Kolejny tryb to tzw. `Wars`. Nazwa jest bardzo trafna, ponieważ tutaj toczymy pojedynek
przeciwko 4 komputerowym przeciwnikom jednocześnie. Wszyscy są przeciwko nam, każdy próbuje właśnie nam najbardziej dokopać, działają szybko, konsekwentnie i zaskakująco rozważnie. Jedno z najlepszych zachowań AI jakie widziałem na PSX. Jest też o tyle zabawnie, że czasami zdarza się, że 2,3 czy nawet 4 ludzików wbiega na jedną kostkę i każdy próbuje jechać nią w inną stronę. Wtedy jest prawdziwa WOJNA! Następnie mamy `Puzzle`. Jest to samotne przechodzenie coraz to trudniejszych plansz. Cała trudność polega tutaj na tym, że mamy wyznaczoną ilość ruchów jakie możemy wykonać do ukończenia levela. Ważne w tym trybie jest logiczne myślenie i planowanie tego co chcemy zrobić. Każdy kto nie gra tak jak ja w takie rzeczy musi więc wiedzieć, że suma oczek na dwóch przeciwległych ściankach wynosi 7. Tak więc jeżeli mamy na górnej ściance 4 oczka, to wiadomo, że pod spodem jest ich o 1 mniej, czyli 3 (bo 4+3=7). W teoretyce proste-w praktyce nie koniecznie. Wisienką na torcie w Devil Dice jest tryb battle. Jeśli mamy multi-tapa to nic nie stoi na przeszkodzi, żeby grać w nią razem z 4
znajomymi. Zabawa jest przednia, po napoceniu się i wygraniu całego party satysfakcja jest ogromna.
Dźwięk to kolejny duży plus produktu. Świetnie wkomponowuje się w całość, a spokojna muzyka pozwala jeszcze trochę się opanować, zanim emocje wezmą górę :) Dochodzą do tego fajne krzyki i piski naszych bohaterów oraz inne dobre efekty dźwiekowe.
Grafika. Co tu dużo mówić. Jest bardzo dobra. W przeciwieństwie do Kurushi, którego recenzowałem ostatnio, tutaj nie uświadczymy słabych tekstur postaci i słabszego wyglądu. Devil Dice jest po prostu ładny, z dużą rozdzielczością płynną animacją i pełnią kolorów. Kolejny PLUS dla gry.
Jeśli znajdą się jacyś fani gier logicznych, którzy jeszcze w ten tytuł nie grali, to gorąco polecam, bo właśnie znaleźli zajęcie na zimowe wieczory. Szybkie myślenie, planowanie ruchów i reagowanie na to co dzieje się na planszy to główne umiejętności, które trzeba mieć żeby wymiatać w Devil Dice. Wciąga strasznie, wystrczy tylko się z nią głebiej zapoznać. Jeszcze raz mocno polecam!
Plusy:
-innowacyjność
-różne tryby
-multi
-grafika
-bardzo mądre AI
-i jeszcze raz multi! świetny na małe party
Minusy:
-jak każda gra logiczna, nie każdemu musi sie podobać
-momentami robi się za trudna :D

Grafika: 8/10 Dźwięk: 7/10 Grywalność:8+/10
OCENA OGÓLNA: 8/10
Zapraszam do komentowania, bo pewnie nie każdemu taka ocena się spodoba ;D

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Zapraszam do komentowania, bo pewnie nie każdemu taka ocena się spodoba ;D
I couldn't agree more :]

Gra wizualnie bije po oczach i pierwsze wrażenie jest odrzucające. Może te teletubisie potrafią sypnąć przednim tekstem, ale ja się tego raczej nie dowiem, bo mimo wysokiej oceny nie wyobrażam sobie czym gra mogłaby mnie urzec.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Nie grałem w grę, ale napisze coś o recenzji

Recenzja nawet dobra

tyle tylko że lepiej by było zamienić

Wszystko nie jest takie proste
na
Lecz to wszystko nie będzie takie proste jak byśmy przypuszczali

oraz
kilku trybach. Po pierwsze
na
kilku trybach. Pierwszy z nich to...
Obrazek

ODPOWIEDZ