Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, Sklep GO-TO-THE-SHOP !Super Zakupy!

Bust a Move 2

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Bust a Move 2

Post autor: Pierce »

[center]Obrazek

Bust a Move 2[/center]

Bust a Move 2 to gra logiczna, kontynuator myśli snesowego prequela. Przyjemnie jest przejść kilka leveli, choć tytuł jakimś wielkim dziełem nie jest. Nikt nie trudził się o znaczące modyfikacje względem poprzedniczki, dlatego z całej trylogii która wyszła na psone mogę powiedzieć tylko tyle, że dwójka jest, a nawet leży...

Rozgrywka polega na usuwaniu kolorowych bąbli, poprzez łączenie minimum trzech obok siebie. Wystarczy, że będą się dotykać. Standardowo dla gier tego typu widzimy następny element. Pozwala to na ułożenie strategii i usprawnia całość. Pojawiają się różnego typu kulki. Po za zwykłymi w jednolitym kolorze są także kule kręgle zbijające wszystko na swojej drodze, gwiazdki likwidujące wszystkie elementy wybranego koloru oraz obiekt niezniszczalny, którego słabością jest konieczność znajdowania się w otoczeniu pozostałych, gdy wokóło wszystko zostanie sprzątnięte to kula przestaje istnieć.

W opcjach nie mamy jakichś specjalnych możliwości. Pierwsza sprawa to ilość kontynuacji, standardowo 6 ale nic nie stoi na przeszkodzie by ustalić maksymalną liczbę. Jest jeszcze dobór poziomu etc. oraz sterowanie. Niestety można wybrać jeden z 3 dostępnych zestawów klawiszy.

Tryb time attack - jak sama nazwa wskazuje - polega na bociu rekordów czasowych oraz punktowych na wybranych przez gracza planszach. Pewnego rodzaju urozmaicenie, aczkolwiek zbyt wiele zabawy nie zapewnia.

Właściwy tryb rozgrywki daje trzy możliwości: jednoosobowe puzzle, walkę z komputerem oraz grę przeciwko innej osobie. Pierwsza opcja jest dość nudna, ale osobom lubiących przemierzać nieskończone lewele na pewno się spodoba. Starcia graczy bez względu na to kto usytuowany jest po drugiej stronie, zapewniają więcej akcji i zabawy. Trzeba jeszcze wspomnieć, że tryb puzzli ma kilka zakończeń. Na każdym etapie wybieramy jedną z 2 gałęzi. W zależności jaka litera pozostanie na końcu drogi, taką historię będzie mieć finał.
Dźwięki są zacofane. Poziomem znów musiałbym się odnieść do starszej konsoli Super Nintendo. Krzyki głonego bohatera są nie wyraźne, nie tylko w efekcie tego, że posługuje się japońszczyzną :). Animacje to jeszze nie te zabawne twory z części następnych, ale wstawki poprzedzające wejście przeciwnika potrafią poprawić humor.

Słabe strony gry to m. in. brak możliwości wyboru zawodnika. Player pierwszy to Bub, drugi Bob i basta. Kolejna wada to mała różnorodność map. Właściwie to tak duża wielkość kul uniemożliwia jakąś oryginalną kombinację. Z drugiej strony w mniejsze byłoby bardzo trud trafić.

Gra nie ma zbyt wielu modów, dlatego za cel można obrać jak najwyższy hajskor. Warto wspomnieć o kombosach. Strącenie jednej kulki przynosi 20 dodatkowych punktów, jednak każda kolejna podwaja wynik. Przykładowo 4 kulki to już 160 pkt, a 17 stanowi zawrotną ilość 1310720. Wynik można podnieść także poprzez szybkie ukończenie levela. Poniżej 5 sekund jest to 500k i wraz z ilością spada, 46s. to już tylko 14k, natomiast poniżej nie ma już przyznawanych punktów. Podsumowując, gra nie wnosi zbyt wiele. Ma bardzo ograniczone możliwości, dlatego tytuł polecam jedynie fanom gatunku.

+jak każda gra logiczna działa odprężająco

-jedynie 3 zestawy konfiguracji sterowania
-brak możliwości wyboru postaci
-mało modów
-szybko popada w zwyczajność

Ocena: 4/10
Ostatnio zmieniony śr 03 lut, 2010 16:09 przez Pierce, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Niewiele mogę powiedzieć o tej części gry. Jedyna w jaką grałem to Bust a Move 99'. Osobiście mi się podobała, jednak dość szybko się nudziła. Fajnie było sobie w nią pograć, ale tylko raz na jakiś czas i niezbyt długo. Z tego jednak co wyczytałem Bust a Move 99' było sporo lepsze i miało sporo więcej opcji.

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Trójeczka czyli Bust a Move 99 jest jeszcze w planach. Z wspomnianej trylogii wydaje się być najlepsza. Zacząłem od początku na zasadzie "bo tak trzeba". Myślę, że opisując całą serię przestudiuję all by móc napisać jakiś osobny artykuł. Coś z publicystyki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Nie grałem prawie nigdy w logiczne gry na szaraka, więc wątpie bym w tą zagrał.
Ogólnie to nie mam co pisać, recenzja dobra - jak zwykle zresztą

Nalecił bym zmienić coś, mianowicie -

+jak każda gra logiczna działa odprężająco

-jedynie 3 zestawy konfiguracji sterowania
-brak możliwości wyboru postaci
-mało modów
-szybko popada w zwyczajność

na

+ Jak każda gra logiczna działa odprężająco

- Jedynie 3 zestawy konfiguracji sterowania
- Brak możliwości wyboru postaci
- Mało modów
- Szybko popada w zwyczajność

Tak by lepiej wyglądało, ale to oczywiście twoja wola ;P
Obrazek

ODPOWIEDZ