Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Tombi 1

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Tombi 1

Post autor: Pierce »

[center]Obrazek

Tombi 1 - recenzja
[/center]
Czasem się zastanawiam, dlaczego gra została wydana właśnie na konsolę sony. Z całą pewnością nieefektywnie wykorzystuje możliwości psx'a, i jestem pewnien, że odrobinę modyfikując moglibyśmy upchać Tombiego do jakiejś starszej platformy, nawet Super Nintendo. Wg mnie wszytkim by to wyszło na dobre, również samej grze, która przy mniejszej konkurencji zostałaby należycie doceniona, bo na prawdę na to zasługuje.

Rozgrywka rozpoczyna się od animowanej wstawki. Tombi to różowowłosy tarzan, który traci bransoletkę dziadka na rzecz świń. I tak nasz pierwszy quest zostanie powiązany z ponad setką innych, mających stanąć nam na drodze do celu. Pojawiamy się w Village of all beginnins, gdzie nieznajomy rzuca kilka wskazówek, resztę wyczytujemy z tabliczek. Tutorial jest bardzo krótki i na szczęście nieobowiązkowy. Z tego powodu nie ciążą na nas czasochłonne wykłady, irytujące zwłaszcza przy kolejnym przechodzeniu gry.

Inwentarz to początkowo Blackjack oraz normalne spodenki. Pierwszy przedmiot to nasza podstawowa broń do ogłuszania przeciwników. Spodenki zdobyte w dalszych fragmentach gry zapewniają bonusy do poruszania się bohatera. Z biegiem czasu upgrade'ują się także bronie. Zasięg staje się wiekszy oraz moc stopniowo rośnie. W plecaku mamy jeszcze wiele innych przediotów, zbieranych na bieżąco. Evil Pig Bag to niezbędnik do schywtania złej świni, dzwonek umożliwia podróż do odpowiedniego starca, charity wings to fast travel po odwiedzonym punkcie mapy, pozostałe itemki są głownie związane z konkretnymi zadaniami. Już od początku robi się zamieszanie w plecaku. Niektóre przedmioty są zbędne, mimo to nie mamy możliwości się ich pozbyć.

Grafika w Tombi jest bardzo kolorowa. Ja również mam problemy z okresleniem komu ta gra jest dedykowana. Sworzony świat 2d jest na swój sposób unikalny, choć większość z was stwierdzi, iż nie do końca przypada do gustu - czyt. większość nie będzie przekonana co do jakości. Do tego da się przyzwyczaić. Podobnie z muzyką, która defynitywnie nie przystoi konsoli Sony. Chyba najbardziej w tej grze podoba mi się budzenie mieszanych uczuć. Jeśli zostając przy grafice, niektóre elementy emanują wyszukaną bajkowością, inne są pospolite i ... brzydkie. Są zadania, których wykonanie daje satysfakcję, inne same wypełniają sie na miejscu. Łatwo jest zmieszać ten tytuł z błotem, aczkolwiek nikt poważny nie dostrzeże wyłącznie wad, bo Tombi - jak bardzo antyfan by się nie starał - jest zabawnym, prostym w odbiorze rpegiem dla najmłodszych. W zwiąku, że dzieciaki pogrywają w tytuły dla dorosłych Pierce pozostał z pudełkiem Tombiego w garści.

+minigra z gogocarem
+stopniowe poznawanie historii oraz przechodzenie w coraz bardziej zaawansowaną rozgrywkę
+ciekawie dobrane lokacje
+chumor

-strasznie zagmatwane zadania
-momentami paskudna grafika
-samorozwiązywalne questy
-chaos w plecaku, brak możliwości pozbywania się niepotrzebnych itemków
-bohater to chłopak na posyłki, każde zadanie to niewolnicza robota dla nas

Ocena: 7/10
Obrazek

Awatar użytkownika
febra1976
-#
Posty: 25
Rejestracja: pn 07 lut, 2011 14:44
Lokalizacja: strzelin

Post autor: febra1976 »

Mi tam tombik bardzo się podobał (mimo że najpierw grałem w 2'kę) chętnie wzbogaciłbym swa kolekcję jeszcze o ten tytuł. Jak dla mnie ma on trzecie miejsce w platformerach z PSX'a po Spyro i MediEvilu

ODPOWIEDZ