Projektowanie plakatów, Google Ads Kurs, Rolety, notariusz katowice, śmieszne obrazki, zarabianie w internecie, mennica polska, sztabka złota, złote monety, złoto, srebrne monety, odkamieniacz dla przemysłu i dla domu

Puchi Carat

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Puchi Carat

Post autor: Pierce »

[center]Obrazek

Puchi Carat[/center]

Taito nie zwykło zawodzić przy produkcji gier logicznych. Tak jest i tym razem. Nie mówiący nic tytuł to solidna sztuka, przykład jak wiele można wycisnąć ze zwykłęgo breakouta.

Mamy do wyboru 12 zawodników. Twórcy nas troszkę zwodząc dając nadzieję, że postacie się czymś różnią. Po za wyglądem nie istnieje wiele odmienności. Niby każdy bohater ma inny sposób dosypywania karnych bloków przeciwnikowi, ale w praktyce to niewiele zmienia.

Zasady nie powinny stanowić tajemnicy. Jak już wspomniałem jest to breakout, a właściwie jego specjalna multiplayerowa odmiana. Zadaniem nie jest usunięcie pół z ekranu, lecz spowodowanie potknięcia przeciwnika. Gdy piłka ominie paletkę, wtedy przesuwają się 3 karne poziomy bloków i znacznie łatwiej o przegraną.

Uwagę zwraca bardzo dobrze przygotowany tutorial. Przy jego pomocy w kilka minut ogarniemy jak w to się gra. Można go w każdej chwili przerwać, czy też wybrać element, o którym chcielibyśmy się więcej dowiedzieć.

W menu początkowym mamy 4 pozycje. Zaczynając od końca są to opcje. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwośc wyboru bloków/kamieni czy jakkolwiek inaczej by ich nie nazywać. Dalej mamy poziom trudności, szybkośc piłki, ilość rund w trybie versus i podobne. Trzecia pozycja to explanation of rules czyli wcześniej omawiany turorial. Są także 1P play i 1P vs 2P. Wewnątrz wyboru gry dla jednego gracza znajduje się kilka modów. Trial mode, stroy mode, time attack mode i rapid mode. Komentarze są w tym przypadku zbędne. Polskie tłumaczenia wystarczająco wyjaśniają jak konkretny mode należy ugryźć. Wiadomo Story mode to głowna rozgrywka, którą szanujący się gracz powinien przynajmniej raz przejść w całości.

I tak małymi krokami dobiegłem do końca mojej 22 recki. Ten prosty tytuł nie okazała się nieskończonym tematem analiz. Podobnie do pozostałych gier logicznych Taito, Puchi Carat to tytuł przydatny do spożycia. Skromnie wykonany klasyk na kilka godzin zabawy koniecznie z odstępami czasu miedzy kolejnymi porcjami rozgrywki.

Plusy:
-przykład w jaki sposób można ukręcić niezłą gierę z powszechnie znanego banalnego pomysłu
-świetny tutorial

Minusy:
-mimo wszystko jest to kolejny remake breakouta
-nie zatrzymuje gracza na dłużej

Ocena:
6/10
Obrazek

ODPOWIEDZ