Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

kupno używanego ps3

pomoc, informacje i ogólnie o PS3

Moderator: Moderatorzy

slu92
-#
Posty: 36
Rejestracja: pn 11 kwie, 2011 14:36

kupno używanego ps3

Post autor: slu92 »

zastanawiam się nad kupnem używanego ps3 na allegro są tam konsole w cenie około 450 i mam takie pytanie czy opłaca się kupić ??

Krrabon
-#
Posty: 31
Rejestracja: pt 07 wrz, 2012 20:06
Kontakt:

Post autor: Krrabon »

Podaj link do aukcji
PS2 Slim SCPH-75004 & PS1 SCPH-7502

slu92
-#
Posty: 36
Rejestracja: pn 11 kwie, 2011 14:36

Post autor: slu92 »


Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Więc tak, są to wersje classic i jak wiadomo mają już kilka lat, a co za tym idzie ? A to zę konsola moze zaraz złapać YLOD'a. Opłaci Ci się wziąć tą konsole jeżeli:
1. Masz znajomego w serwisie który jak by co zrobi Ci reballing
2. Masz zdolności manualne które pozwoliły by Ci chociaż na wymianę pasty termoprzewodzącej na grafice i procku.

slu92
-#
Posty: 36
Rejestracja: pn 11 kwie, 2011 14:36

Post autor: slu92 »

a ile musiałbym wydać żeby mieć konsole w dobrym stanie???

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Na twoim miejscu kupiłbym po prostu wersję slim (nie super slim), jeżeli już tak bardzo chcesz wersję classic to kup za ok 100zł uszkodzoną i poproś serwis oczywiście odpłątnie zrobili REBALLING, nie mylić z REFLOW. Koszt reballa to chyba ok 200zł

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Opowiem krótką historię z mojego życia:
Kupiłem używaną PS3 na Allegro. Najlepszy, najpiękniejszy i niestety najbardziej awaryjny model - 60GB. Niby sprawna, a wyszło tak, że laser nie działał. Zadzwoniłem do byłego właściciela, a ten mówi że przed wysłaniem jeszcze z kolegami młócił w PESa i było dobrze. No ale się zepsuło. Trudno, laser wymieniliśmy, pograłem może miesiąc i 60tka złapała YLOD. Po wymianie lasera oddanie konsoli do serwisu w celu naprawienia tego było by już zbyt drogie, więc z bratem naprawiliśmy YLODa domowym sposobem. No i konsolka działa. 2 tygodnie i znowu YLOD. Pech nad pechami, ale co zrobić. Naprawiliśmy po raz kolejny, tym razem o jakąś godzinkę krócej (doświadczenie ;) ) i podjęliśmy jednogłośnie decyzję: sprzedajemy. Poszła i (chyba) nikt nie ma problemu z nią.
Akcja działa się 2 lata temu.

Może to głupio zabrzmi, ale używane PS3 FAT najlepiej sprawdzać u właściciela czy działa - czyli nie wysyłka, tylko zaznaczasz odbiór osobisty. Rozumiem, że 90% aukcji odpada, ale dzięki temu sprawdzisz czy faktycznie działa.


Celem tego postu było uświadomienie, że brać używaną konsolkę z allegro to naprawdę ryzyko

PS. Slimki nie są tak awaryjne. Może w nich napęd/laser paść (jak w każdym sprzęcie z płytami), ale to jest rzadka rzadkość
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

leny
-#
Posty: 9
Rejestracja: śr 27 lis, 2013 09:54

Post autor: leny »

Ja kuiłem sobie slimke 500 gm za 600 zł :) i jeszcze fife 13 dostałem :P

ODPOWIEDZ