Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Przerobienie PS3

pomoc, informacje i ogólnie o PS3

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Przerobienie PS3

Post autor: Zohan »

Miałem sen, który mnie natchnął. Śniło mi się, że podłączyłem do PS3 przenośny dysk na którym miałem głównie filmy ale i trochę gier (na PC, PSX, PS2 i nawet jakaś się znalazła z PS3). Po filmie zauważyłem, że konsola owe gry wykrywa w kolumnie "Gry". Ikonki były jakieś czerwone z dziwnymi znaczkami których kształtów już nie pamiętam. Gdy kliknąłem np. na GTA San Andreas, to się to włączyło, mało tego - można było grać na dwóch. Ale do rzeczy.
Zdaję sobie sprawę, że coś takiego to rzecz na dzień dzisiejszy nie możliwa, ale zastanowiłem się nad odpalaniem różnych gier z przenośnych dysków. Kompletnie się nie znam na przerabianiu konsol. Jak to jest, że konsola włącza tylko oryginalne gry, a tych nagranych już nie? I pomyślałem nad jakimś emulatorem dla PS3, który by się instalowało w systemie i on by czytał obrazy *iso z zewnętrznych nośników danych. Nie umiem programować takich rzeczy (w szkole mnie dopiero uczą programowania w Pascalu, na "rozszerzonej" informatyce >.< ), ale może znajdzie się ktoś, kto by umiał. Co myślicie o tym?
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

bingo009
-#
Posty: 68
Rejestracja: sob 06 sie, 2011 18:58

Post autor: bingo009 »

Nie mam PS3, ale myślę, że się wypowiem. Co do gier PS2 to widziałem gościa, który zrobił taki trik na modelu, który nie ma wstecznej komaptybilności z PS2. Mianowicie zrobił(nie wiem czy to jego, czy nie) port emulatora PCSX2 na PS3. Takie rozwiązanie pozwalało uruchomić gry na PS2 z iso, mało tego, działało to na modelach PS3 bez wstecznej kompatybilności. Niestety, mimo iż PS3 ma potężny procesor, wielokrotnie mocniejszy niż PS2, to i tak chodziło to beznadziejnie, w granicach tak na oko 15-25FPS. A co do gier z PS3 z iso, to w PS2 jest to możliwe, więc nie wykluczone, że kiedyś w PS3 też będzie możliwe.
PlayStation 2 SCPH 90004(Swap Magic 3.8)

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Tylko jaki trzeba mieć komputer żeby udźwignął emulator PS3.

Ogólnie PS3 jako komputer to nie jest aż taki mocny, parametry z wikipedii:
CPU: 3.2 GHz Cell Broadband Engine
GPU: RSX 'Reality Synthesizer' 500 MHz, 256 MB GDDR3 650 MHz @ 1,3 GHz (w starszych modelach pamięć ma taktowanie 700 MHz @ 1,4 GHz)
Pamięć operacyjna: 256 MB RAM 400 MHz @ 3,2 GHz XDR DRAM

Więc mogłoby mieć problemy z emulatorem PS2. A jakby tak trochę pogrzebać przy konsoli i wyciągnąć ten procesor i wstawić np. Intel i7? To samo z ramem, tylko poprzerabiać wszystkie gniazda. Wiąże się to oczywiście z bebechami na wierzchu, ale jeśli kiedyś będzie mnie stać na takie zabawy, to pomajstruję. Oczywiście wtedy już będzie pewnie Playstation 8 i na zabawy z trójką nie będzie sensu
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ale moment, czy PS3 nie ma wielordzeniowego procesora? :]

Poza tym to chyba inna architektura niż w PC (tak jak w przypadku PS2)
SCEE™

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Podobno jest jakiś program o nazwie PSNDM czy jakoś tak, ale więcej Ci nie powiem.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

A co do gier z PS3 z iso, to w PS2 jest to możliwe, więc nie wykluczone, że kiedyś w PS3 też będzie możliwe.
Przecież już dawno jest to możliwe na ps3, można uruchamiać gry z dysku USB jak i wewnętrznego tylko trzeba mieć przerobioną konsole :-)
CPU: 3.2 GHz Cell Broadband Engine
To jest 8 rdzeniowy procesor, który w operacjach zmiennoprzecinkowych jest 2x szybszy od i7 4,5Ghz, za to i7 jest lepszy w operacjach stałoprzecinkowych. Także żeby emulować ps3 byłby potrzebny co najmniej 8 razy szybszy procesor, także nie szybko zobaczymy taki emu :-P
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

4lena
-#
Posty: 1
Rejestracja: pt 25 sty, 2013 13:16

Post autor: 4lena »

Kupiłam konsole http://www.progamingshop.pl/sony-playst ... b/d-89417/ PS3 ale mam gierki z PS2, pomóżcie co mam zrobić żeby działały mi te gry, słyszałam że należy uaktualnić oprogramowanie ale czy to wystarczy i czy możliwe jest aby te gry działały? Najbardziej zależy mi na Crash Bandicoot bo bardzo lubię w nią grać, liczę na pomoc.

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Na twoje nieszczęście ten model PS3 nie czyta gier PlayStation 2. Żadne uaktualnienia nie pomogą.
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

leny
-#
Posty: 9
Rejestracja: śr 27 lis, 2013 09:54

Post autor: leny »

Słyszałem żeby lepiej nie przerabiac ps3 bo jesli potem będziesz grał online to dostaniesz bana

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

leny, dla ciebie
Obrazek


Generalnie z tego co się orientuję, żeby przerobić PS3 trzeba wgrać starego softa (chyba 3.55), a przy tym sofcie żeby zalogować się do PSN, trzeba zaktualizować system, czyli wgrać najnowszego. Ale tak, wszelkie wykrycie piractwa = ban
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

pavi10
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 26 sty, 2012 15:05

Post autor: pavi10 »

Jest jeszcze coś takiego jak Cobra ODE (coś w stylu mod chipa), który umozliwia przeróbkę każdego PS3 (nawet super slim). Niestety kosztuje to około 400zł i wymaga ingeracji w sprzęt.

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Spróbujcie zrobić coś z tym http://ps3-hack.pl/forum/post24337.html
Obrazek[/URL]

ODPOWIEDZ