Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

komunikat

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

jojcio14
-#
Posty: 45
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 12:01

komunikat

Post autor: jojcio14 »

Witam
Ostatnio po jakimś 5 minutowym graniu w GTA V na mojej FATce wyskoczył mi komunikat "system się przegrzał wyłącz system i odczekaj chwile przed ponownym jego uruchomieniem"
Dziwne w tym wszystkim jest to że z konsoli wychodzi zimne powietrze a wiatraki szybko chodzą. Powiedzcie mi co jest przyczyną tej sytuacji

Gomuł
-#
Posty: 34
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 18:25

Post autor: Gomuł »

Rozbierz konsolę, wyczyść, wymień pastę i złóż. Będzie chodzić.

jojcio14
-#
Posty: 45
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 12:01

Post autor: jojcio14 »

wystarczy tylko wymienić pastę?? i już nie będzie tego komunikatu? a jakiej dokładnie pasty użyć?

Gomuł
-#
Posty: 34
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 18:25

Post autor: Gomuł »

Polecam Arctic Cooling MX-2. Jedna z najlepszych (nie mam nic wspólnego z tą firmą). Przy okazji odkurz bebechy konsoli. Weź 1 calowy pędzelek i wytrzep z płyty głównej, zasilacza. To też sporo pomoże.
Ostatnio zmieniony ndz 22 cze, 2014 11:58 przez Gomuł, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

@up
pomorze to na północy Polski

Czy to jest TYLKO pasta? Jeśli już to AŻ, bo do rozbiórki jest niestety cała konsola. Nigdy o takim komunikacie nie słyszałem, włącza się ta konsola po ostygnięciu? Ponawia się problem?

Nie wiem, czy zmiana pasty zadziała (możliwe, że tak), ale jeśli chcesz wymieniać to ten archaiczny temat powinien pomóc
http://swiatpsx.pl/yellow-light-of-deat ... light=ylod
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

jojcio14
-#
Posty: 45
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 12:01

Post autor: jojcio14 »

włącza się bez problemu... ona nawet się nie grzeje... wylatuje z niej chłodne powietrze...
dziwne troszke ale pogrzebałem troche w google i dużej częsci z tych osób pomagała wymiana pasty...
Już wiem co było przyczyną... dziś włączyłem moją i czarnulkę chodzi bez zarzutu. Wtedy w pokoju było 28stopni ciepła to prawdopodobnie od tego ten komunikat... Dziś jest około 20 i nic złego się nie dzieje. Także ten komunikat jest chyba po to by latem nie siedzieć tyle w chacie i grać xD

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

To na wyższe temperatury ustawiaj jakiś wiatraczek, żeby chłodził konsolę :)
Chociaż to i tak dziwne, powinna dawać sobie radę nawet przy 30 stopniach
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

jojcio14
-#
Posty: 45
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 12:01

Post autor: jojcio14 »

może poprostu pasta już jest w słabym stanie... a jeśli będę na tym grał to nie dostanie YLODa? czy lepiej wymienić tą pastę ?

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

Wymien paste i wyczyść w srodku konsole. Dobre chlodzenie to podstawa wtedy jest mniejsze ryzyko dostania YLOD
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

jojcio14
-#
Posty: 45
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 12:01

Post autor: jojcio14 »

czyli zamówić pastę Arctic Cooling MX-2? ile gram jej kupić? i jeszcze jedno w jaki sposób nałożyć tą pastę ? bo widziałem kilka sposobów np. grube linie w kształcie X lub cienka warstwa po całości...

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

nie wiem czy nie za późno, ale ja to robiłem w sposób cienka warstwa po całości.
najpierw paseczek po prostej linii; przy krawędzi, od wierzchołka do wierzchołka. potem to rozsmarowałem takim dość giętkim kawałkiem plastiku. ciężko mi porównać, chyba najlepsze będzie porównanie - coś jak dowód osobisty (tylko odrobinę bardziej giętki)
powstała cienka warstwa. powtórzyć na drugiej blaszce
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Tylko nie opalarka to jest najgorsze co można zrobić !!! Jeśli chodzi o ten komunikat zgadzam się co do wymiany pasty i wyczyszczenia z kurzu ale nie wiadomo czy to YOLD przecież konsola się włącza więc jak na razie na twoim miejscu wymienił bym pastę i wyczyścił ładnie konsole jak pisze Gomuł.A jeśli to nic nie da to można oddać do specjalisty i jedynym ratunkiem (jeśli to będzie YOLD) jest reballing.A jeśli nie masz ochoty wydawać pieniędzy odsyłam cię do linka od Zohan'na.
Obrazek[/URL]

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

W przypadku FAT'a nie warto oddawać do "specjalisty"
Przy wymianie pasty należy z procka zdjąć IHS tylko ostrożnie i pod nim także ją zmienić.

ODPOWIEDZ