Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości

bzzzzzzz

niepotrzebne/przestarzałe tematy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nie zmieniaj tego... Wybierz profil PlayStation i samo wybierze odpowiedni tryb...
SCEE™

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

To co masz wybrane + maximum speed

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Stalliion, No właśnie maximum speed to błąd... Lepiej wypalać wolniejszą prędkością. Niby to nie robi różnicy, ale jednak płyty nagrane większą prędkością mogą mieć czasem problemy z działaniem.
SCEE™

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Wyraznie napisane 'PSOne' wiec nowsza wersja konsoli. Jesli max bedzie szit to niech sprawdzi mniejsze, chociaz watpie.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

A co ma wersja konsoli do prędkości zapisu? :lol: I po co ma sprawdzać na najwyższej, sprawdzać i marnować płyty, jak lepiej użyć 8-10x i zadziała? Poza tym problem już dawno zażegnany, bo wczoraj pomogliśmy koledze na ShoutBoxie...
SCEE™

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

A co ma wersja konsoli do prędkości zapisu?
Inna wersja = inny laser. Jesli tego nie wiesz to nie wiem po co sie w ogole wypowiadasz. Przykladowo u mnie - x4-x8 - ok na 5502, lipton na 102. Max predkosc ok na 102, lipton na 5502, srednio na 7502. Sprawdzalem rowniez na innym scph 102(nie swoim) - to samo.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

U mnie 16x na 7502 chodzą bez problemu, jak oryginały. Wszystko zależy jakich używasz płyt, w jakim stanie jest laser w psx oraz jakiej używasz nagrywarki.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Tak i do tego jeszcze model(konsoli)lasera.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Model lasera ma niewielkie znaczenie... Lasery były tylko inne jakościowo (no i długość taśmy inna) Ale od czasów 7502 lasery były już lepszej jakości.
Inna wersja = inny laser. Jesli tego nie wiesz to nie wiem po co sie w ogole wypowiadasz
Dobrze o tym wiem.

Największe znaczenie ma stan lasera i jakość płyt, jak już tomx napisał. Mi na wielu modelach (5502,7502,9002,102) gry nagrywane 10x działały, a jedynym problemem były płytki. Przykładowo PSX (9002) czytał płytki TX, a PSone, wogóle na nie nie reagował. ;)

Od siebie dodam, że warto używać płyt Verbatim AZO (w ostateczności SONY, ale te nie zawsze muszą działać) i nagrywać prędkością 8-10x.
SCEE™

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Szczerze powiem ze nie chce mi sie pisac tego samego dziesiec razy. Plyty maja znaczenie ale nie takie duze. Jak wytlumaczysz rozne dzialanie tych samych gier na roznych PS1? Odrazu mowie ze lasery byly w porzadku tylko roznily sie modelami.
Gry dzialaly na kazdym PS1,na jednym gorzej na innym lepiej i zmiana predkosci nagrywania przynosila rozne rezultaty na roznych modelach(wieksza predkosc lepiej, mniejsza gorzej itd). Generalizowanie i tworzenie stereotypu typu NAGRYWAJ x4 NO MATTER WHAT nie ma sensu . Z moich obresrwacji: PSX - predkosc nizsza, PSone - wyzsza. End of story.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

No tłumaczę to tym, że jeden laser radzi sobie lepiej z takimi płytami a inny z innymi... Jakoś osobiście zawsze nagrywam x10 i czy to na PSone czy PSX, w przypadku dobrych płyt nie ma żadnej róznicy. Generalnie warto zacząć od najniższej prędkości i jeśli występują problemy to stopniowo zwiększać. Nie chcę się kłócić, ale też dużo o tym wiem i mi pomagała zmiana nośnika. Nie kłóćmy się, bo każdym ma w tej sprawie inne zdanie i każdy uważa inaczej...


PS: U mnie po znalezieniu odpowiedniego nośnika (firmy), ta sama płyta z grą nagrana x10 działała równie dobrze na PSX co na PSone.
SCEE™

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

U mnie po znalezieniu odpowiedniego nośnika (firmy), ta sama płyta z grą nagrana x10 działała równie dobrze na PSX co na PSone.
Hmm a kiedy znalazles ten ''nosnik'' co neguje roznice pomiedzy PSX a PSone(bo glownie o ta roznice mi chodzi)?
Z tego co pisales(gdzies indziej) to PSone masz od niedawna.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

PSone było moim pierwszym PS1. Miałem PSone i PSX tyle że już sam nie pamiętam ile tego było. Kiedy? Kiedyś sprzedałem PSone a jakiś czas później przerzuciłem się na PSX'a choć gry zostały te same. Wszystkie nagrywane najmniejszą prędkością (wówczas chyba 8 albo 10x, na pewno nie więcej). Akurat w moim wypadku tym "złotym" nośnikiem były płytki SONY. Ale to nie zawsze może być okej. Z doświadczenia wiem, że lasery w PSone bywały bardziej "wybredne" jeśli chodzi o nośniki danych ;)

Generalnie myślę, że wybór prędkości należy zostawić wyborowi osobistemu, bo każdy ma na ten temat inne zdanie. Jednakże wybór nośnika to już bardziej ścisła sprawa i z tańszych nośników poleciłbym SONY. A z tym lepszych (droższych) Verbatim AZO.

Z tego co pisales(gdzies indziej) to PSone masz od niedawna.
Owszem, od niedawna. Ale to nie pierwsze moje One ;)
SCEE™

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Szybko zmieniasz zdanie.
Najpierw
No właśnie maximum speed to błąd... Lepiej wypalać wolniejszą prędkością
A potem
Generalnie myślę, że wybór prędkości należy zostawić wyborowi osobistemu, bo każdy ma na ten temat inne zdanie.
W koncu prawie dobrze. ale nie do konca.
Tu nie chodzi o zdanie tylko o to ktora opcja komu lepiej dziala.

Pisze to juz chyba po raz 10-ty )))
Nie chce mi sie juz tego ciagnac bo to nie ma sensu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Skoro nie chcesz tego ciągnąć, to po co to robisz? Nie rozumiem...

I nie zmieniłem zdania. Ale skoro już chcesz się spierać, i mówić że szybciej jest lepiej, to postawiłem na kompromis. Czyli niech sam wybierze.
SCEE™

Zablokowany