Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

[PSX/PSone]Kopiowanie oryginalnych gier.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

[PSX/PSone]Kopiowanie oryginalnych gier.

Post autor: michael69 »

Nie Będę się szczegółowo w sam proces zapisu i odczytu zagłębiał, po to jest mój poradnik :arrow: " PSX - Ja nie abla w tych tematach ", ale w tymże poradniku obiecałem że zajmę się kiedyś opisem jak kopiować z oryginałów, więc spełniam obietnicę. Programy tutaj użyte są już trochę przestarzałe i dawno nieaktualizowane lecz zważywszy na nasze cele, czyli gry PSX, nadają się jak najbardziej, gdyż gry były wydawane w tym że samym okresie co te programy.

Na początek zastosujemy zestaw:

1.Clony XXL
2.Profiler
3.Clone CD
znajdziecie je bez trudu w sieci, albo możecie pobrać mój pakiet :arrow: http://www.swiatpsx.pl/viewtopic.php?t=532 są one po polsku, ewentualnie jest zamieszczone spolszczenie z instr. jak je zainstalować.

A więc zacznijmy od rzeczy najważniejszej w całym procederze, a więc z ustaleniem z jakim zabezpieczeniem mamy do czynienia i tu posłuży nam Clony XXL /ja użyłem gry COLONY WARS: VEGEANCE/

odpalamy Clony XXL i scanujemy zabezpieczenie:
Obrazek

po wystrzale jak z pistola sir.Danna z medievila :) dowiadujemy się z czym mamy do czynienia i raczej z takim zabezpieczeniem będziemy się stykać gdyż było one stosowane do gier PSX czyli Libcrypt na dole straszą nas czaszki informujące o sile użytego zabezpieczenia.

Obrazek

teraz odpalamy Profilera i pobieramy zabezpieczenie z Clona XXL

Obrazek

ustawiamy prędkość zapisu i dajemy start CloneCD

Obrazek

po odpaleniu ClonCD dajemy: "Kopiowanie płyty CD" lub "Odczyt CD i zapis jako plik obrazem płyty" - w zależności od naszych potrzeb, i tu jedna operacja jest najważniejsza, aby wskazać CCC_Profiler jako profil, oczywiście poprzednie programy mamy nadal odpalone do końca kopiowania, dalsze ustawienia - znacie :)

Obrazek

mała tabelka ustawień do clonaCD (stosowane do profilera)

Obrazek

================================================================================

drugi zestaw "pod alcohol" gdyż profiler przestał w fazach "rozwoju" współpracować z alkoholem, jest taki:

1.Clony XXL
2.Alcoholer
3.Alcohol120%

sytuacja się powtarza /scanowanie/:

Obrazek

po czym odpalamy Alcoholer, klikamy według cyferek na scanie, obszar ODCZYT/ZAPIS podam przy różnych zabezpieczeniach:

Obrazek

gdy odpalimy alkohol120%, jak w poprzednim przypadku ważne jest aby ustawić profil Alcoholer, dalej to już wiecie :)

Obrazek

[center]CDN
idę spać ;)
[/center]
Ostatnio zmieniony sob 22 lut, 2014 02:30 przez michael69, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Maxioloz
-#
Posty: 1
Rejestracja: pt 13 mar, 2015 17:15

Post autor: Maxioloz »

Czy mógłbym prosić o odświeżenie zdjęć z tych dwóch instrukcji ??

ODPOWIEDZ