Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

[PSX/PSone]Tunning v2 : Diody LED w PSX

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

[PSX/PSone]Tunning v2 : Diody LED w PSX

Post autor: Witold »

[center]TUNNING PSX v2

Diody LED w PSX

Poradnik opisujący, gdzie podłączyć(i jak) podłączyć diody LED(oraz inne bajery, jak np. wiatraczek chłodzący) tak, aby świeciły w naszej konsoli PSX.
[/center]

[center]Co będzie nam potrzebne[/center]

Płyta zasilania
Obrazek

Dioda(ich ilość zależy od naszych upodobań) LED 5MM L5GC11000A (w moim przypadku zielona)
Obrazek

Cieniutkie kabelki np. kynar

Odsysacz do cyny
Obrazek

Lutownica(nie koniecznie taka)
Obrazek

Cyna
Obrazek

Kalafonia
Obrazek

Nożyk
Obrazek

Nożyczki

Ewentualny pomocnik :)
Obrazek



[center]ZACZYNAMY[/center]

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI! NIGDY NIE PODŁĄCZAJ DO PRĄDU PŁYTA ZASILANIA, GDY TRZYMASZ JĄ W RĘKU. TAKI WYBRYK GROZI ZATRZYMANIEM AKCJI SERCA!! EFEKT PRACY SPRAWDZAJ ZAWSZE PRZY PRZYKRĘCONEJ PŁYTCE DO OBUDOWY(NAJLEPIEJ PODCZAS SPRAWDZENIA ZAŁÓŻ GÓRNĄ CZĘŚĆ OBUDOWY)!!

1. Odkręcamy płytkę zasilania od obudowy i kładziemy ją na biurku.(Rozbieranie konsoli ----->> http://swiatpsx.pl/viewtopic.php?t=3493 )

2. Szukamy źródła zasilania. Ja wybrałem ten kondensator, ponieważ pod zwykłą diodką zasilania nic nie idzie.
Obrazek

3. Odwracamy płytkę zasilania i szukamy punktów lutowniczych naszego kondensatora.
Obrazek

4. Lutujemy diody zgodnie z biegunami i staramy się nie przylutować 2 punktów razem. Następne diody lutujemy np. pod drugą diodę. Na potrzeby użytkownika Ostry96 przygotowałem schemacik, który powinien Wam pomóc.
Obrazek

5. Rozmieszczamy diody tak, gdzie chcieliśmy, i cieszymy się z odpicowanej konsoli


ZABRANIAM KOPIOWANIA TREŚCI BEZ MOJEJ ZGODY. WSZYSTKIE ZDJĘCIA SĄ MOJEGO AUTORSTWA!!.

Napisano przez: Witold
Specjalnie dla: Świat PSX
Ostatnio zmieniony pt 21 lut, 2014 21:47 przez Witold, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ