Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

[PSX/PSone]Tuning - Kontrolka klapki obudowy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

[PSX/PSone]Tuning - Kontrolka klapki obudowy

Post autor: Witold »

[center]Poradnik[/center]

[center]Modyfikacja: Montaż kontrolki klapy obudowy konsoli PlayStation 1[/center]

Zimowy, styczniowy wieczór. Za oknem pięknie prószy śnieg. Idealna atmosfera, aby wyjść na romantyczny spacer razem z partnerką... Jeżeli tak jak ja, nie masz z kim iść, lub po prostu się nudzisz, umiesz choć troszkę posługiwać się lutownicą i chcesz zmodyfikować swoją konsolę, ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. W tym temacie dowiesz się, jak w prosty sposób zamontować diodę LED w swojej konsoli, która będzie informowała o otwartej klapie obudowy.

[center]Czego będziemy potrzebować:[/center]

Obrazek

1. Konsola PSX
2. Pęseta
3. 2x kabel kynar ok.35cm
4. Skalpel
5. Śrubokręt "krzyżak"
6. Wiertarka z wiertłem odpowiadającym rozmiarom naszej diody
7. Lutownica (niekoniecznie taka)
8. Cyna
9. Kalafonia
10. Odsysacz do cyny
11. Dowolna dioda LED (najlepiej pobierająca małą ilość prądu, lecz mocno świecąca)
12. Czas
13. Ew. pomocnik :)

Obrazek


[center]ZACZYNAMY[/center]

1. Rozkręcamy konsolę, wyjmujemy laser, blaszkę pod laserem. Odkręcamy płytę główną.

2. Lokalizujemy nasz czujnik klapki. Zdejmujemy białą osłonę. Cyferki 1-4 są oznaczeniami punktów lutowniczych.

Obrazek


3. Odwracamy płytę główną, oraz lokalizujemy punkty lutownicze naszego czujnika. Cyferki 1-4 są oznaczeniami punktów lutowniczych.

Obrazek

4. Lutujemy kabelki do diody, a następnie lutujemy diodę wg. schematu

Obrazek

5. Czas na zrobienie miejsca dla naszej kontrolki. Ja wybrałem miejsce pod przyciskiem OPEN. Zaznaczamy czymkolwiek miejsce, gdzie mamy zamiar wiercić

Obrazek

6. Odwracamy naszą obudowę, odkręcamy zaznaczone śrubki oraz wyjmujemy mechanizm blokujący klapę obudowy

Obrazek

7. Odwracamy jeszcze raz naszą obudowę, wiercimy otwór w zaznaczonym przez nas miejscu. Po wywierceniu dziury usuwamy kawałki plastiku.

8. Jeszcze raz odwracamy naszą obudowę i za pomocą pęsety umieszczamy naszą diodę w wywiercone miejsce.

WAŻNE: Jeżeli mamy możliwość, możemy dla dodatkowego zabezpieczenia przykleić diodę pistoletem na klej. Przydatne, jeżeli nasza dioda nie pasuje idealnie do wywierconej dziury.

Obrazek

9. Dzięki dłuższym kabelkom możemy swobodnie rozkręcać konsolę w razie awarii.

Obrazek

Krótka prezentacja działania naszej modyfikacji (przepraszam za jakość, niestety nic lepszego do kręcenia filmów niż telefon komórkowy nie miałem pod ręką)

http://youtu.be/IMX3kpS7RT8

10. Gotowe.

ZABRANIAM KOPIOWANIA TREŚCI BEZ MOJEJ ZGODY. ZEZWALAM NA KOPIOWANIE ZDJĘĆ UMIESZCZONYCH W PORADNIKU, KTÓRYCH JESTEM AUTOREM.

Napisano przez: Witold
Specjalnie dla: Świat PSX
Ostatnio zmieniony pt 21 lut, 2014 19:53 przez Witold, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Czekaj czekaj, ten czujnik jak nie jest wciśnięty to zamyka obwód ?
BTW. dobra robota :)

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

też tak myślałem, jednak nie mogłem uzyskać nawet odwrotnego efektu poprzez inne połączenie. Chwyciłem za miernik, pomierzyłem, i znalazłem, co trzeba.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

nie rozumiem, jak klapka jest zamknięta to dioda nie świeci czyli obwód jest wtedy otwarty ? Bo tylko tak to mogę zrozumieć, chyba że zamykasz obwód przed diodą.

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Kiedy klapka jest zamknięta dioda nie świeci, ponieważ czujnik odłącza się z jednego punktu do drugiego.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ciekawe ale dzięki :)

ODPOWIEDZ