Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

[PS2]Reinstalacja Free McBoot bez przerobionej konsoli!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

[PS2]Reinstalacja Free McBoot bez przerobionej konsoli!

Post autor: Quake96 »

[center]Siemka![/center]


Pokażę wam dzisiaj sposób na reinstallację Free McBoot'a, używając tylko tej karty (z wgranym FMCB) na której chcemy zrobić Reinstall. Ktoś zapyta pewnie, "Po co przeinstalowywać FMCB skoro mamy go na karcie?". Po co? A choćby po to, że jeśli FMCB zaczyna "wariować", albo poprostu w celu aktualizacji ;)



Co należy zrobić:


1. Pobieramy "Free McBoot by Quake96"

Link:

Kod: Zaznacz cały

http://www.megaupload.com/?d=C8HHLHY2
2. Kopiujemy całą zawartość folderu "Free McBoot by Quake96", bezpośrednio na pendrive'a.

3. Do konsoli podłączamy pendrive i uruchamiamy program "uLaunch ELF"

4. Wybieramy "mass" i uruchamiamy plik "FREE_MCBOOT.ELF"

5. Wybieramy Format MC

6. Instalujemy FMCB, metodą "Multi Install" (lub jak kto woli "Simple Install")

7. Po zakończeniu instalacji, restartujemy konsolę.

8. Po uruchomieniu BIOSu konsoli, naszym oczom ukaże się trzecia opcja "Free McBoot Configurator"

9. Wchodzimy w w/w opcję i wybieramy "Load CNF from mass"

10. Teraz wybieramy "Save CNF to mc0"

11. Restartujemy konsolę. Teraz naszym oczom ukażą się nowe opcje: "Menedzer Plikow" i "Uruchom Kopie Zapasowa"

12. Wybieramy "Menedzer Plikow". Następnie wchodzimy do "mass".

13. Będąc w "mass", wchodzimy do "INSTALL\APPS" i kopiujemy folder "SMS"

14. Teraz przechodzimy spowrotem do wyboru pamięci i wybieramy "mc0"

15. Będąc w "mc0", wklejamy folder "SMS"

16. Gdy wszystko się skopiuje, restartujemy konsolę

17. Cieszymy się nowym FMCB, wraz z programami "ESR gui", "Simple Media System", oraz "uLaunch ELF"[/color][/b]


Jeśli któryś z powyższych podpunktów sprawia Ci problem, to napisz w tym temacie, a postaram się pomóc ;)


Nie odpowiadam za straty, spowodowane nieumiejętnym posługiwaniem się w/w programami. Całość została przetestowana przeze mnie i wszystko jest w porządku.

Spolszczenie do Free McBoot, oraz skiny programu "SMS", zostały wykonane przeze mnie i zabraniam kopiowania ich bez nazwy autora. Chcesz coś "zapożyczyć", to napisz w swoim temacie, skąd wziąłeś spolszczenie/skiny do "SMS", i kto jest ich autorem ;)
Ostatnio zmieniony pt 21 lut, 2014 19:23 przez Quake96, łącznie zmieniany 2 razy.
SCEE™

Awatar użytkownika
Elkitrim
-#
Posty: 50
Rejestracja: czw 21 lip, 2011 09:42
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Elkitrim »

Dobra nie wiem czy to moje IQ jest niskie czy coś ale jednak czegoś z tego nie załapałem.

Reinstall wg. twego poradnika polega na(to moje zdanie jak ja zrozumiałem nie krzycz panie :) ) instalowanie FMCB na zainstalowane FMCB tak? Nie trzeba wpierw zrobić formatu??
Playstation Portable 3004 Piano Black 6.20 PRO-C Perm.
Playstation 2 SCPH - 77004 Free McBoot 1.8b PL
Playstation 3 FAT - COBRA 7.00 mixed with Rogero 4.46

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Dokłądnie jak mówisz. Format jest opcjonalny, bo przy instalacji FMCB, nowe plik nadpiszą stare ;)

EDIT: Dodałem polecenie Formatu ;) żeby nie było że coś jest nie tak, to zalecam Format.
SCEE™

rifek4
-#
Posty: 25
Rejestracja: wt 01 lis, 2011 02:23

Post autor: rifek4 »

Quake96, wysłał byś mi na PW swoje GG ;)? Mam parę pytań "nie przez forum" :P

EDIT:
Miałem kartę przerobioną FMCB, był tam ESR uELF itd ale jakiś był to jakiś starszy FMCB. Więc chciałem zainstalować nową, wgrałem pliki na pena, uruchumiłem FREEMCBOOT.elf zrobiłem format MC, multi-install, pliki USB modules i BOOT.elf byly na penie ale instalka wywalala ze ich niema, ale w poradnikach pisze zeby to omijac, no wiec wcisnalem 2x TAK, instalka poszla, zresetowalem konsole a tu...

Pojawia sie napis FreeMCBoot, menu tez jest FMCBoot'a ale mam tylko Browser, System configuration, Launch disc i Reload configuration...

Co mogę teraz zrobić?

P.S.
Mogłem nie ruszać...

Czytałem że można wgrać FMCB przez oryginalną grę, ale jaka to ma być gra bo na oficjalnej stronie FMCB jest mała lista i tam niema żadnej gry którą posiadam...

EDIT:
Okazało się że nie wszystkie pliki wtedy się wgrały, przerobiłem tą kartę na drugim PS2 z FMCB i jest wszystko git ;)

marshallek
-#
Posty: 14
Rejestracja: ndz 12 lut, 2012 11:40

Post autor: marshallek »

Prosiłbym o odświeżenie linka

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Uuu to już raczej niemożliwe... Komputer sprzedałem wraz z dyskiem na którym znajdowały się te dane... Ale za 2 tygodnie wracam do domu i powyciągam pliki z mojego ps2 ;)
SCEE™

marshallek
-#
Posty: 14
Rejestracja: ndz 12 lut, 2012 11:40

Post autor: marshallek »

Oke wielkie dzięki

cecar
-#
Posty: 3
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 10:20

Post autor: cecar »

Siema

Ej mam problem zainstalowałem u kumpla na PS2 FMCB na moją kartę i u jego normalnie go wykrywa(ma on przerobioną konsolę) a gdy włożę do swojej konsoli tą kartę to mi tych nowych opcji nie wykrywa np. ,,Uruchom Kopie Zapasowa''.(Ja nie mam przerobionej konsoli) Co mam robić? :( Proszę o pomoc.

Ps.Z góry dziękuję i sorka że odświeżam temat ale zależy mi na tym.

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

cecar, model konsoli?
hasło do moich uploadów: 1234

cecar
-#
Posty: 3
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 10:20

Post autor: cecar »

Slim
Console SCPH-90004
Browser 1.40
CD Player 2.00
PlayStation Driver 2.00
DVD Player 3. 1 1E
MAC Address A8:E3:EE:F8:B9:23

xzer0

Post autor: xzer0 »

Na tej konsoli nie działa FMCB.

cecar
-#
Posty: 3
Rejestracja: pn 02 lip, 2012 10:20

Post autor: cecar »

Kurde ;/ lipa, dzięki za odp.

EDIT:
A tak wql bym mógł co innego zainstalować żeby działało? Oprócz przeróbki.

§ 7. zakaz pisania postów jeden pod drugim gdy czas dodawania kolejnych treści jest krotszy niż 24h (istnieje odstępstwo od tej zasady tylko w wyjątkowych,pilnych sytuacjach lub gdy jest potrzeba dodania oddzielnie linków do gier)
Ostatnio zmieniony wt 03 lip, 2012 19:21 przez cecar, łącznie zmieniany 1 raz.

xzer0

Post autor: xzer0 »

Chip i swap magic. Swapa nie polecam.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ew sprzedaj ten model i kup 7xxxx

Awatar użytkownika
beszcza
-#
Posty: 100
Rejestracja: pt 17 kwie, 2009 21:19
Kontakt:

Post autor: beszcza »

link zdechł dajcie nowego ;)
www.retro-granie.pl/ <--- retro granie na ekranie ;)

ODPOWIEDZ