Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

[PS2]Dodawanie nowych aplikacji do Free McBoot

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

[PS2]Dodawanie nowych aplikacji do Free McBoot

Post autor: Quake96 »

[center]Dodawanie nowych aplikacji do Free McBoot[/center]


Witam. Nie wiecie jak dodać nową aplikację, lub nie wiecie jak sprawić aby była ona widoczna w BIOSie konsoli (Menu FMCB) ? Dzięki temu poradnikowi dowiecie się jak to zrobić :)


Co będzie nam potrzebne:

1. Aplikacja którą chcemy skopiować na kartę pamięci
2. Pendrive
3. Konsola z Free McBoot'em, oraz aplikacją "uLaunchELF"
4. Chwila wolnego czasu :)


Zaczynamy!

Na początek musimy ustalić co chcemy zrobić.

a) Jeśli chcecie nauczyć się wklejania aplikacji wraz z dodawaniem jej do menu, to należy zacząć od punktu 1.
b) Natomiast jeśli chcecie tylko dowiedzieć się jak sprawić by wasza aplikacja znalazła się w Menu (BIOSie) konsoli, to zacząć należy od punktu 7.


1. Pierwszym krokiem będzie sprawdzenie folderu danej aplikacji (tej którą chcemy skopiować na memorkę) pod kątem plików. Folder z aplikacją powinien zawierać plik wykonywalny w formacie ".elf" . Dodatkowo może zawierać też inne pliki, których nie należy kasować. (UWAGA! Sprawdzamy czy w folderze znajdują się także pliki ikony: "icon.sys" oraz drugi plik w formacie ".icn" lub ".ico" . To będzie bardzo ważne w późniejszym etapie)

2. Gdy już wszystko sprawdziliśmy, kopiujemy folder z aplikacją na pendriva. (UWAGA! Kopiujemy cały folder, a nie samą jego zawartość)

3. Uruchamiamy konsolę, odpalamy aplikację "uLaunchELF", oraz wpinamy pendrive z naszą aplikacją

4. Wchodzimy do "mass:" i najeżdżamy na folder z naszą aplikacją. Teraz klikamy klawisz "R1" i wybieramy opcję "Copy".

5. Teraz wklejamy folder z aplikacją na kartę pamięci. Teraz bardzo istotne jest to czy w folderze z aplikacją znajdują się pliki ikony!!

a) Jeśli pliki ikony znajdują się w folderze z aplikacją, to wklejamy folder bezpośrednio do "mc0:" (Naciskamy klawisz "R1" i wybieramy opcję "Paste")
b) Jeśli w folderze nie ma plików ikony, to wklejamy folder do "mc0:/BOOT" (Naciskamy klawisz "R1" i wybieramy opcję "Paste")


(UWAGA! Jeśli wkleimy folder bez ikony, bezpośrednio na kartę pamięci, to w Browserze zamiast tego folderu wyświetlać nam się będzie "Corrupted Data". Mimo to aplikacja będzie działać, ale możemy potem przypadkowo usunąć ją, myśląc że to uszkodzony plik)


6. Gdy już folder został skopiowany, restartujemy konsolę. Jak widać naszej aplikacji nie ma jeszcze w menu (BIOSie) konsoli.

7. Teraz uruchamiamy aplikację "Free McBoot Configuration".

8. Przechodzimy do menu "Configure OSDSYS Options"

9. Oczom naszym ukazuje się opcja "Configure Item x" (gdzie "x" to cyfra). Najeżdżamy na tę opcję, a następnie klawiszem "w prawo" przemieszczamy się pomiędzy "itemami", aż znajdziemy wolne miejsce (na przykład "Configure Item 10"). (UWAGA! Jeśli chcemy aby dana aplikacja była w menu wyżej, to musimy zamienić ją miejscami z np. "Item 4". Aby tego dokonać, kopiujemy "Item 4" i wklejamy na wolne miejsce (np. Item 10), a w miejscu "Item 4" wybieramy opcję "Clear" . Na dole aplikacji pokazane jest jaki klawisz odpowiada za opcję "Clear" . Następnie robimy to co poniżej)

10. Teraz klikamy klawisz potwierdzenia (zależnie jak wybraliśmy jest to X lub O). Otworzy nam się nowe menu.

11. W zakładce "Name" Wpisujemy nazwę jaka ma wyświetlać się w menu (BIOSie) konsoli.

12. Następnie klikamy na zakładkę "Path1" . Teraz wskazujemy plik wykonywalny (w formacie ".elf" ) z naszą aplikacją (Na przykład mc0:/BOOT/ESR.elf)

13. Zakładki "Path2" oraz "Path3" pomijamy.

14. Teraz wybieramy opcję "Return". Teraz powrócimy do poprzedniego menu. Wybieramy ponownie "Return" .

15. Ostatnią rzeczą którą musimy zrobić jest wybranie opcji "Save CNF to MC0".

16. Restartujemy konsolę i cieszymy się nowo dodaną aplikacją w menu (BIOSie) konsoli :)



Mam nadzieję, że ten poradnik okazał się dla Ciebie pomocny :)


Nie odpowiadam za szkody wywołane nieumiejętnym posługiwaniem się w/w poradnikiem. Wszystko zostało przetestowane i działa poprawnie.


Poradnik stworzony przeze mnie (Quake96) dla www.swiatpsx.pl . Zabraniam kopiowania całości lub fragmentów mojego poradnika BEZ mojej zgody!


PS: Prosiłbym moderatora o podpięcie tematu, ze względu na jego nazdwyczajną przydatność, oraz aby uniknąć ciągłych pytań (GG, Forum) co i jak z wgrywaniem aplikacji :)
Ostatnio zmieniony pt 21 lut, 2014 19:38 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

KaMaro
-#
Posty: 9
Rejestracja: śr 16 maja, 2012 20:01

Post autor: KaMaro »

7. Teraz uruchamiamy aplikację "Free McBoot Configuration".

8. Przechodzimy do menu "Configure OSDSYS Options"

Nie posiadam takiej opcji w mojej karcie. Jest tylko Język, format obrazu, zegar i jakieś 2 inne. Co mam zrobić?

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

KaMaro, Czy na pewno masz wgranego Free McBoot? Bo jeżeli po włączeniu konsoli w menu masz tylko opcje "Browser" i "System Configuration" to nie masz wgranego Free McBoota.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

KaMaro
-#
Posty: 9
Rejestracja: śr 16 maja, 2012 20:01

Post autor: KaMaro »

Ok, mam już. Po prostu nie miałem tego w menu, jednakże w menadżerze plików znalazłem taki plik. Już wiem wszystko:)

helios98
-#
Posty: 65
Rejestracja: czw 08 lis, 2012 15:43

Post autor: helios98 »

Witam mam problem bo jak klikam Copy i chce wkleić do BOOT to nie działa mi Paste tak jakby nie plików nie kopiował :/

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Prawdopodobnie masz dwie opcje przycisków - :o: jako potwierdzenie i :x: jako potwierdzenie. Spróbuj na obu opcjach :)

ODPOWIEDZ