Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

[PS2] Uruchamianie gier z pamięci USB

Moderator: Moderatorzy

helios98
-#
Posty: 65
Rejestracja: czw 08 lis, 2012 15:43

Post autor: helios98 »

Witam mam problem z OPL bo nie wiem gdzie są gry z pendrive :D

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

wejdz w open loader, wcisnij start i wejdz w "Settings"
tam ustaw
USB device start mode "AUTO"
HDD...
ETH...
APPLICATIONS... (we wszystkich ustaw AUTO ale nie musisz jesli uzywasz tylko USB)
default menu "USB GAMES"
klikasz ok potem "save changes" i resetujesz konsole tak dla pewnosci (nie pameitam czy trzeba bylo resetowac po tym ale nic sie nie stanie jak to zrobisz)
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

CoBraa
-#
Posty: 1
Rejestracja: pn 02 cze, 2014 18:28

Post autor: CoBraa »

Witam serdecznie.
Przepraszam iż odnawiam temat, ale mam niewielkie problemy. Poradnik naprawdę extra przydał mi się i to bardzo. No ale. Właśnie jest małe ale. Przejdę do sedna sprawy. Kumpel w swojej konsoli miał modbo chip ale konsolka mu klękła. Przyniósł mi kilka pirackich gierek na płytach. Po otwarciu płyty z grą Crash twinsanity są 2 foldery i dwa pliki. No to myślę nie będzie problemu zrobię ISO potraktuję ESRDP i potem przemagluję USBExtrime. Dobra no to wzięłam się do roboty wszystko ładnie odpalam na konsoli wybieram z listy crash'a i czarny ekran dalej nic. :-/ Moje pytanko brzmi w ten sposób co z tym dalej zrobić?? Przyznam ze zależy mi na szybkiej odpowiedzi gdyż nie mam w co grać a to jest jak by nie patrząc jedna z moich ulubionych gier. Wiem ze te gry działały wcześniej na konsoli mojego kolegi gdyż sama u niego grałam. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
P.S. Do otwierania gier używam USBADVENCE (gry podrzucone przez brata działają mowa tu o tekkenie 5)

buba
-#
Posty: 1
Rejestracja: śr 30 lip, 2014 14:25

Post autor: buba »

Autor poradnika chyba nie do końca zdawał sobie sprawę, że będą to czytać amatorzy. Niektórych terminów kompletnie nie rozumiem
Pkt. 1 - Wsadź nośnik USB z przygotowaną grą, do konsoli. Teraz uruchom program OpenPS2Loader. Jeśli nie masz jeszcze OpenPS2Loader'a to znajdziesz go w paczce (Poradnik jak wgrać aplikację do FMCB znajdziesz na końcu tego artykułu.)
Wtf? Poradnika nie ma. Co to jest ku*** openps2loader? Czy nie możemy pisać po polsku tak aby każdy się połapał o co chodzi?

Edit:
Po prostu żenada. Gdzie nie zajdę na tym forum to ciągle z góry jest coś potrzebne. Jakiś uLaunchELF... Nic nie wytłumaczone, kompletnie nie wiem o co chodzi. No tak... Ale żeby wgrać tego loadera trzeba mieć elfa. Skąd? To chyba mój problem. Szkoda gadać

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

buba,
ulaunch.elf to podstawa jesli chodzi o robienie czegokolwiek z homebrew(on pozwala odpalanie jakiegokolwiek programu ELF(.ELF to rozszerzenie exe dla srodowiska ps2) z karty pameici, USB HDD itp). openps2loader to program do odpalania gier ps2 z USB, HDD (w fatach) oraz SMB (dysk HDD w kompie poprzez lan) wszystkie potrzebne programy sciagniesz z forum skupiajacym developerow homebrew psx-scene.com (forum-dzial ps2 homebrew) zeby odpalic jakiekolwiek homebrew musisz miec FMCB(tutaj w pakiecie od razu jest Ulaunch.elf) wgrane na karte albo chipa i nagrane programy na plyte (jest tez metoda ze swap magick itp)


CoBraa pisze:Witam serdecznie.
Przepraszam iż odnawiam temat, ale mam niewielkie problemy. Poradnik naprawdę extra przydał mi się i to bardzo. No ale. Właśnie jest małe ale. Przejdę do sedna sprawy. Kumpel w swojej konsoli miał modbo chip ale konsolka mu klękła. Przyniósł mi kilka pirackich gierek na płytach. Po otwarciu płyty z grą Crash twinsanity są 2 foldery i dwa pliki. No to myślę nie będzie problemu zrobię ISO potraktuję ESRDP i potem przemagluję USBExtrime. Dobra no to wzięłam się do roboty wszystko ładnie odpalam na konsoli wybieram z listy crash'a i czarny ekran dalej nic. :-/ Moje pytanko brzmi w ten sposób co z tym dalej zrobić?? Przyznam ze zależy mi na szybkiej odpowiedzi gdyż nie mam w co grać a to jest jak by nie patrząc jedna z moich ulubionych gier. Wiem ze te gry działały wcześniej na konsoli mojego kolegi gdyż sama u niego grałam. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
P.S. Do otwierania gier używam USBADVENCE (gry podrzucone przez brata działają mowa tu o tekkenie 5)
gry ci nie dzialaja bo je przerabiasz ESRDP a gier ktore odpalasz z hdd, SMB i USB NIE PATCHUJESZ, gry patchuje sie tylko jak nagrywa sie ja na plyte i odpala programem ESR
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
Cage
-#
Posty: 2
Rejestracja: czw 18 wrz, 2014 15:56
Kontakt:

Post autor: Cage »

Witam.
Obecnie jestem na etapie, że bez problemu mogę grać w jedną grę z dysku 500GB pod USB na konsoli PS2.

Nie wiem, co mam teraz dalej robić? Czy na dysk wrzucać kolejne sprawdzone gry przy użyciu programu USB Util.exe?
Koniecznie ten dysk musi być przeznaczony tylko i wyłącznie do PS2, czy na tym dysku można mieć wgrany np. jeden folder, a w nim filmy DVD lub inne pliki, które będę uruchamiał tylko na komputerze lub pod USB do TV?
PlayStation 2 Slim SCPH-77004, MC 8MB FMCB 1.8b, 1xDS2

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

mozesz smialo wrzucac kolejne gry nie bedzie problemu a co do innych danych tez na spokojnie mozesz wrzucac, ogolnie musisz pamietac aby gry byly tylko w prawidlowym miejscu wrzucone tak by program go wykrywal
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Awatar użytkownika
Cage
-#
Posty: 2
Rejestracja: czw 18 wrz, 2014 15:56
Kontakt:

Post autor: Cage »

Skoro mówisz, żeby gry były, tylko w prawidłowym miejscu wrzucone, tak by program go wykrywał, to z tego co ja wiem, to koniecznie pliki gier muszą być wrzucane na dysk luzem, czyli nie do żadnego folderu, a tym bardziej do pod folderu.
PlayStation 2 Slim SCPH-77004, MC 8MB FMCB 1.8b, 1xDS2

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

tak dokladnie, musza byc tak wrzucone jak do tej poru wrzucales czyli np F:\(tutaj wrzucona gra)
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

motyl38
-#
Posty: 1
Rejestracja: pn 15 gru, 2014 22:22

Post autor: motyl38 »

Witam żeby nie tworzyć kolejnego tematu mam pytanko. Jestem zielony jeśli chodzi o ps2 jak i fmcb. Posiadam fmcb 1.9 i mam problem jeśli chodzi o odpalanie gier z pena. Część gier mi nie chce odpalić ( NFS Undercover, Gran turismo 4, getaway) nie wiem czemu, natomiast gry takie jak ( def jam, fifa 14, black) śmiga. Te pierwsze które podałem pojawia się ten zmieniający kolory ekran i potem staje na czarnym, albo nawet w gran turismo pojawią się początkowe napisy a potem czarny ekran. Coś źle robię czy gry nie są kompatybilne z odpalaniem na penie. Do konwertowania gier pod program opl używam usbextreme, usbuntil nie chciał przerobić gier wszystkich, a nawet jeśli przerobił i wgrałem blacka i fife na pena to zacinały się na początkowych ekranach i dalej nie szło.

luic01
-#
Posty: 3
Rejestracja: śr 30 gru, 2015 17:17

Post autor: luic01 »

Witam mam problem z fmcb i nie mogę nic znaleźć w sieci mianowicie mam op2l ale nie mam menadżera plików aby wrzucić grę na op2l konsola jest nie przerabiana niczym tylko fmcb ma ktoś jakiś pomysł pomocy!

ODPOWIEDZ