Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

[PS2]OpenPS2Loader 0.8 - Dodawanie ART, VMC, APPS

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
PS2Station
-#
Posty: 16
Rejestracja: pn 18 lip, 2011 05:10
Lokalizacja: pfs0:/

[PS2]OpenPS2Loader 0.8 - Dodawanie ART, VMC, APPS

Post autor: PS2Station »

Witam
Chciałbym wam pokazać jak w OpenPS2Loader 0.8 (OPL) zainstalować okładki, wirtualna kartę pamięci i wgrywać programy .elf.

Potrzebne rzeczy:
- Konsola PlayStation 2 z Network Adapter (NA) i dyskiem twardym (HDD)
- Karta pamięci z wgrany FreeMCBoot'em
- Pendrive

Wiec tak na początek pobieramy OPL 0.8 i DMS HDD Format Tool 1.1. Następnie oba programy wgrywamy na pendrive. Odpalamy PS2 i wkładamy pendrive z wgranymi wcześniej programami.
Uruchamiamy DMS HDD Format Tool 1.1. i tworzymy folder na naszym HDD o nazwie OPL (Dużymi literami) i przyznajemy danemu folderowi pamieć (najlepiej nie mniej niż 200MB)

ART
Kiedy mamy już stworzony folder możemy robić okładki. Tworzymy na naszym pendrive folder o nazwie ART własnie w nim będziemy umieszczać okładki.

Aby okładka w pełni działała musi posiadać odpowiednie wymagania:
- wymiary okładki nie mogą być większe niż 140x200
- format okładki musi być .png albo .jpg
- musi posiadać Game-code

Przykład okładki
Obrazek
SCUS_973.99_COV.png
(game-code + _COV)

Skąd możemy brać te materiały?
Z oficjalnej strony OPL

Nie ma żadnej okładki do mojej gry na stronie OPL. Skąd mogę ją dostać ?
Można użyć wyszukiwarki google grafika.

Znalazłem w google okładkę ale nie mam game-code.
Game-code można zdobyć na 2 sposoby:
1.Przed instalacją gry na HDD w programie WINHIIP
2.Gdy mamy zainstalowaną grę na HDD to w OPL po prawej stronie jest widoczny game-code.

Jeśli okładka jest gotowa to musimy ją wgrać na dysk.Włączamy PS2 wchodzimy w HDD i ujrzymy folder +OPL do tego folderu wrzucamy cały folder ART z naszymi okładkami (okładki muszą się znajdować w folderze). Musi to wyglądać tak. hdd0:+OPL/ART
PAMIĘTAJ ŻEBY W USTAWIANIACH OPL BYŁA WŁĄCZONA OPCJA "WŁĄCZ POKAZYWANIE OKŁADEK"



VMC
Jest to wirtualna karta pamieć która emuluje ona karty od 8MB do 64MB na naszym HDD. Żeby ona działał musisz posiadać folder OPL (ten który wcześniej robiliśmy) Następnie uruchamiamy OPL bierzemy zakładkę HDD i klikamy trójkąt. Wyświetli nam się okno z Ustawieniem kompatybilności nie co niżej jest wybór szybkości dysku(DMA MODE) i na środku VMC Slot 1 i Slot 2. Wybieramy slot 1. Następnie ustawiamy dowolna nazwę i rozmiar naszej kart na koniec klikamy modyfikuj.
UWAGA DO KAŻDEJ GRY MUSISZ ROBIĆ ODDZIELNĄ KARTĘ
Save są w formacie BIN



APPS
To kolejny folder, który należy zrobić na naszym HDD żeby posiadać inne programy elf. w OpenPS2Loader.
Tworzymy folder na pendrive o nazwie APPS w nim będą się znajdować wszystkie programy, emulatory wszystko co chcecie oczywiście w formacie elf.
Następnie kiedy mamy już wybrane programy to robimy plik tekstowy o nazwie conf_apps.cfg w nim muszą się znajdować wszystkie ścieszki do naszych programów
Np. PS2PSXe=pfs0:/APPS/PS2PSXe/ps2psxe-gui-pack.elf
HDLoader=pfs0:/APPS/HDLoader/HDLoader.elf
Wkładamy wznów pendrive do konsoli. Odpalamy PS2 i wchodzimy do pendrive kopiujemy plik conf_apps.cfg i wklejamy do folderu OPL ale na karcie pamieci.
Np. mc0:/OPL/
Folder APPS kopiujemy i wklejamy do folderu OPL na naszym HDD.
Aby włączyć dany program należy przejść do zakładki Programy.
UWAGA NAZWY FOLDERÓW I PLIKÓW NIE MOGĄ ZAWIERAĆ PRZERW (SPACJI)




Triki w OpenPS2Loader
1.Odpal grę w OPL i kiedy gra się załaduje przytrzymaj przyciski:
[L1] [R1] [L2] [R2] [L3] [R3]
Efekt: Konsola się wyłączy ale będzie w trybie gotowości.

2.Odpal OPL i wejdź w ustawienia i kliknij "wyjdź do" podaj dokładną ścieszke do OpenPS2Loader
np. Mc0:/BOOT/OpenPS2Loader.elf
Tak jak wcześniej odpal grę i zaczekaj aż się załaduje i przytrzymaj przyciski:
[L1] [R1] [L2] [R2] SELECT START
Efekt: OPL się automatycznie jeszcze raz się włączy i będziesz mógł zagrać w inną grę.

UWAGA NIE ZAWSZE TE TRIKI BĘDĄ DZIAŁAĆ ZALEŻY TO OD GRY I USTAWIEŃ JAKIE MASZ PRZYSTOSOWANE DO DANEJ GRY NIE DZIAŁA Z MODE 6
Ostatnio zmieniony pt 21 lut, 2014 19:26 przez PS2Station, łącznie zmieniany 1 raz.
Posiadane konsole:
PSX SCPH-1002 [Przerobiona]
PSX SCPH-5502 [Przerobiona] + Karta Pamięci 1MB (SONY)
PS2 SCPH-3003r [FMCB] + 2 Karty Pamięci 8MB (SONY) + Network Adapter + Dysk SEAGATE [ULTRA ATA]160GB + MULTITAP

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Wszystko fajnie tylko po co program DMS HDD Format Tool 1.1?, skoro w ulaunchelf można bez problemu stworzyć ten "folder" a tak na prawdę to partycja. Radzę nie dawać jej zbyt dużo pamięci ok. 1GB-2GB bo program hdl_dumb będzie miał problem z połączeniem z ps2 ;-)
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

tomx1989, tak a propo, nie HDLDumb, tylko HDLDump ;)

Btw. do formatowania dysku na system PFS (PlayStation File System) najlepiej użyć po prostu HDLoadera. Jednakże nie polecam go do odpalania gier...

Zgrywanie HDLDumpem mija się z celem... Ja już przy 40gb dysku nie mogłem poprawnie połączyć się z konsolą (mimo iż ustawienia były prawidłowe, na co dowodem jest to iż gry udostępnione przez sieć, były wykrywane i działały). Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest wsadzenie dysku do blaszaka (komputera) i zgrywanie gier programem "WinHIIP". Program jest banalny w obsłudze i bezproblemowo zgrywa gry, bezpośrednio z napędu DVD/CD lub z Obrazu płyty w formacie .iso ;)
SCEE™

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Quake96, ja mam HDLDumb ;-)
Obrazek

Powyżej pewnej ilości zajętego dysku w ps2 nie da się wysłać gry "tym" programem bo wyskakuje błąd. Mój sposób na to, to powyłączanie różnego rodzaju komunikatorów itp. i po prostu nic nie robić na pc w trakcie wysyłania. Od kiedy wysyłam tym sposobem to ani razu mi błędu nie wywaliło. Oczywiście najlepszym sposobem jest tak jak napisałeś włożenie dysku do pc i tyle. Jednak nie każdy używa peceta, albo nie każdemu chce się przekładać HDD :-P
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

O proszę, takie kwiatki :D Nie słyszałem o HDDDumb'ie. Wyczytałem że program nazywa się HDLDump, stąd też mój błąd. Sorki ;)

Co do zgrywania, to masz rację, nie każdy ma "PieCa". Ja mam tyle szczęścia że kupiłem cały zestaw za 5zł (i to sprawny ^^). A co do spacerowania z dyskiem, to nie jest tak źle :P Bynajmniej w moim wypadku.
SCEE™

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

2.Odpal OPL i wejdź w ustawienia i kliknij "wyjdź do" podaj dokładną ścieszke do OpenPS2Loader
np. Mc0:/BOOT/OpenPS2Loader.elf
Tak jak wcześniej odpal grę i zaczekaj aż się załaduje i przytrzymaj przyciski:
[L1] [R1] [L2] [R2] SELECT START
Efekt: OPL się automatycznie jeszcze raz się włączy i będziesz mógł zagrać w inną grę.

Męczę się nad tym już jakiś czas i nijak nie mogę tego ustawić :/

W opcjach "Exit to:" , mam tylko do wyboru:

- Browser
- mc0:/BOOT/BOOT.elf
- mc0:/APPS/BOOT.elf


Nie mogę podać scieżki do OPL'a :(


I mam też problem z background'ami. O ile okładki się wyświetlają, to o tyle tła już nie :/ Zgrywam tła o wymiarach 640x480 w formacie ".png" Nazwa wg. szablonu (na pewno dobra!). Czy to wina tego, że używam domyślnej skórki OPL'a :?:
SCEE™

Awatar użytkownika
PS2Station
-#
Posty: 16
Rejestracja: pn 18 lip, 2011 05:10
Lokalizacja: pfs0:/

Post autor: PS2Station »

2.Odpal OPL i wejdź w ustawienia i kliknij "wyjdź do" podaj dokładną ścieszke do OpenPS2Loader
np. Mc0:/BOOT/OpenPS2Loader.elf
Tak jak wcześniej odpal grę i zaczekaj aż się załaduje i przytrzymaj przyciski:
[L1] [R1] [L2] [R2] SELECT START
Efekt: OPL się automatycznie jeszcze raz się włączy i będziesz mógł zagrać w inną grę.



Męczę się nad tym już jakiś czas i nijak nie mogę tego ustawić

W opcjach "Exit to:" , mam tylko do wyboru:

- Browser
- mc0:/BOOT/BOOT.elf
- mc0:/APPS/BOOT.elf


Nie mogę podać scieżki do OPL'a


I mam też problem z background'ami. O ile okładki się wyświetlają, to o tyle tła już nie Zgrywam tła o wymiarach 640x480 w formacie ".png" Nazwa wg. szablonu (na pewno dobra!). Czy to wina tego, że używam domyślnej skórki OPL'a
Spróbuj z tą wersja OPL 0.8 [PL] nie pamiętam jaka to jest dokładna wersja ale chyba R590, tak czy siak mi na tej wersji działa. A jeśli o BG to też kiedyś robiłem to i mi działało (nawet na domyślnej skórce OPL) choć szczerze mówiąc nie za ładnie to wyglądało i za wolno się wczytywało.

A tak z ciekawości działają Ci APPS (programy) na tym OPL.
Posiadane konsole:
PSX SCPH-1002 [Przerobiona]
PSX SCPH-5502 [Przerobiona] + Karta Pamięci 1MB (SONY)
PS2 SCPH-3003r [FMCB] + 2 Karty Pamięci 8MB (SONY) + Network Adapter + Dysk SEAGATE [ULTRA ATA]160GB + MULTITAP

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nie sprawdzałem APPSów więc Ci nie powiem :P ja tylko gram za pomocą OPL'a. Do niczego więcej mi nie potrzebny
SCEE™

ODPOWIEDZ