Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

[PS2]Gry z dysku komputera!

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

[PS2]Gry z dysku komputera!

Post autor: LISTI »

[center]Gry PS2 z dysku komputera


W tym poradniku, pokażę wam jak uruchamiać gry na naszej konsoli PS2 z dysku komputera. Dzięki temu rozwiązaniu, nie będziecie musieli niszczyć lasera w swojej konsoli.


Co będzie nam potrzebne?
-Konsola PS2
W przypadku konsoli PS2 Fat potrzebny nam będzie także network adapter
-Kabel ethernet
-Karta pamięci do PS2 z Free McBootem, a na niej program o nazwie Open PS2 Loader v0.8
-Trochę miejsca na dysku naszego komputera aby mieć gdzie przechowywać gry.

No więc, jeśli mamy już wszystko, to czas chyba wziąć się za robotę ;)!


I. Wgranie Free MC Boot

Jeśli mamy już FMCB na naszej konsoli, to pomijamy ten punkt!


Tak na prawdę, nie muszę się rozpisywać jak zainstalować FMCB na naszej konsoli, ponieważ zrobił to Quake96, więc odeślę was do jego prostego poradnika.
Jedyne co MUSICIE zmienić, to nie pobierajcie Free McBoot Pack by Quake, ponieważ nie ma w nim Open PS2 Loadera. FMCB pobierzcie stąd:

Kod: Zaznacz cały

http://www.mediafire.com/download.php?pxhutdpu71zlue9

A tutaj link do poradnika wgrywania FMCB na naszą konsolę:

Kod: Zaznacz cały

http://swiatpsx.pl/prosty-poradnik-instalacji-free-mcboot-na-naszej-konsoli-vt6977.htm

UWAGA!
Jeśli posiadamy już Free McBoota, lecz bez Open PS2 Loadera, pobieramy go stąd:

Kod: Zaznacz cały

https://drive.google.com/open?id=1FkSP-ufjI99C-srxNrbWEe2JyWze6Vqn
Jak dodać go do Free McBoota? Znów posłużę się poradnikiem Quake96:

Kod: Zaznacz cały

http://swiatpsx.pl/dodawanie-nowych-aplikacji-do-free-mcboot-vt6978.htm
II. Tworzenie "magicznego" folderu

Pewnie zadajecie sobie pytanie "Co to za magiczny folder?". No więc spieszę wyjaśnić. Jest to folder o nazwie PS2SMB. Jest to domyślny folder w jakim Open PS2 Loader szuka gier. Lecz wszystko opiszę krok po kroku.


1. Tworzymy folder PS2SMB
2. Wchodzimy w jego właściwości.
3. Klikamy Udostępianie zaawansowane
Obrazek
4. Teraz Uprawnienia
Obrazek
5. Klikamy Dodaj
Obrazek
6. Następnie Zaawansowane
Obrazek
7.
a. Klikamy Znajdź teraz
b. Zaznaczamy Wszyscy i Ok
Obrazek

Po drodze klikamy wszędzie Zastosuj lub Ok po to, by zmiany nam się zachowały

Jeżeli wszystko zrobiliśmy dobrze, to powinniśmy mieć coś takiego:
Obrazek


To jeszcze nie koniec udostępniania. Wchodzimy w Centrum sieci i udostępniania(Start->Panel Sterowania->Centrum sieci i udostępniania) klikamy Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania, tak jak na obrazku:

Obrazek

Rozwijamy zakładkę Dom lub praca. Screen byłby za długi więc napiszę co trzeba zaznaczać(* - jest to opcja, która ma być zaznaczona)
1 - * Włącz odnajdowanie sieci
2 - * Włącz udostępnianie plików i drukarek
3 - * Włącz udostępnianie, aby dowolna osoba...
4 - * Użyj szyfrowania 128-bitowego...
5 - * Wyłącz udostępnianie chronione hasłem
6 - * Zezwalaj systemowi Windows...

W zakładce Publiczny ustawiamy wszystko tak samo. Możemy więc przejść do kolejnego punktu :).

III. Tworzenie połączenia PS2-Komputer

Folder udostępniony, FMCB z Open PS2 Loaderem wgrane, chyba czas ustanowić połączenie ;).
Uwaga! Aby wykonać wszystkie te operacje, musimy mieć uprawnienia administratora na swoim komputerze

1. Podłączamy PS2 kablem ethernet do komputera
2. Uruchamiamy na swojej konsoli Open PS2 Loader.
Open PS2 Loader powinien być łysy, ale to do czasu :).
3. Na komputerze powinna pojawić nam się nowa sieć, Sieć niezidentyfikowana. Znajdziemy ją w Start->Panel sterowania->Centrum sieci i udostępniania->Zmień ustawienia karty sieciowej
Obrazek
4. Klikamy Połączenie lokalne
Obrazek
5. Wchodzimy we Właściwości
Obrazek
6.
a) Odnajdujemy Protokół internetowy IPv4
b) Wchodzimy w jego właściwości
Obrazek
7. Zaznaczamy Użyj następującego adresu IP:
Obrazek

No i tutaj zaczynają się schody... Musimy zrobić konfigurację tak, aby nasza sieć nie gryzła
się z żadną inną w której jest nasz komputer. Jeśli znamy adres IP swojego routera, to możemy sobie odpuścić następne podpunkty, jeśli nie, to proszę czytać i robić krok po kroku.

8. Naciskamy kombinację klawiszy Logo Windows+R
9. Wpisujemy cmd i klikamy Ok
10. Otworzy nam się czarne okienko. Wpisujemy w nim ipconfig

Obrazek

11. No i pokaże nam się mnóstwo cyferek. Ja jestem połączony do internetu przez wifi, więc szukam Połączenia sieci bezprzewodowej.
Obrazek

Interesują nas dwie rzeczy. Adres IPv4 i Brama domyślna. Jak już napisałem, sieć musi nie gryźć się z tą, która już istnieje, więc w moim przypadku, ma być różna niż 192.168.4.x

Skoro już wszystko wiemy, to wracamy do konfiguracji IPv4.

Aby sieci nam się nie gryzły, składnia musi się różnić. Chodzi nam o znak o trzecią lukę w Adresie IP i Bramie domyślnej, tak jak zaznaczone na obrazie.

Obrazek

Nie przejmujcie się jeśli Maska podsieci zmieni wam się sama. Jej nie musicie zmieniać ;).
Klikamy wszędzie Ok. Skonfigurowaliśmy już sieć w komputerze, to pasowałoby zrobić to samo w konsoli. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, cieszcie się, że cokolwiek coś widać :D.

12. Uruchamiamy nasz Open PS2 Loader i wchodzimy w Network config.
Obrazek
13. Ustawienia są łyse. Nie są kompletnie dostosowane do otwierania gier z dysku. Jak temu zaradzić? Zmieniamy poszczególne IP.

Obrazek

a) IP konsoli musi w moim przypadku należeć do sieci 192.168.1.X, gdzie w miejsce X wstawiamy cyfrę lub liczbę do 255 włącznie. Musi być ona taka, by nie gryzła się z żadnym adresem tej sieci.
b) Gateway, oznacza bramę. Więc w moim przypadku jest to 192.168.1.1
C) Zakładka PC, IP. Wpisujemy tu Adres IP, który wpisaliśmy w IPv4, czyli w moim przypadku 192.168.1.2
Aby zmieniać poszególne pozycje, klikamy przyciskiem :x: i zmiemiany :up: lub :d:
13. Na moim przykładzie po zmianach, wszystko powinno wyglądać tak:

Obrazek

14. Tak więc wszystko zrobione. Skonfigurowaliśmy połączenie. Nie zapomnijmy zapisać zmian! Klikamy ok, wchodzimy do głównego ekranu Open PS2 Loadera i klikamy Save changes.
Obrazek
15. Jeśli chcemy sprawdzić czy nasze połączenie działa, znów wchodzimy w cmd
16. Wpisujemy ping -t i adres naszej konsoli. W moim przypadku wygląda to tak:
ping -t 192.168.1.3

Obrazek
17. Jeśli dzieje się u nas coś takiego:

Obrazek

To znak, że mamy połączenie. Aby przerwać sprawdzanie klikamy Ctrl+C lub po prostu zamykamy konsolę cmd. Jeśli jednak tak się nie dzieje, to musimy sprawdzić czy przepisaliśmy wszystko tak, jak powinno być.


IV. Tworzenie połączenia PS2-Router-Komputer

Niczym nie różni się ono od połączenia PS2-Komputer. No może poza jednym. Nie zmieniamy wtedy bramy domyślnej, ani większości adresu IP. Piszę większości, ponieważ musimy mieć pewność, że nasz Adres IPv4, różni się od wszystkich urządzeń podpiętych do routera. W przeciwnym wypadku, nasza sieć nie będzie działać.

V. Dodawanie gier, VMC i okładek


Odsyłam do poradnika tutaj. Program OPL Manager pomaga w łatwiejszym zarządzaniu grami, okładkami i wszystkim, czego potrzebujemy do poprawnego działania OPL'a:
[hide]http://swiatpsx.pl/opl-manager-vt12228.htm[/hide]


VI. Motywy Open PS2 Loader

Jeśli chcecie, by wasz Open PS2 Loader wyglądał ładniej, pobierzcie sobie jakiś motyw, lub zróbcie go sami!

Gotowce do pobrania:

Kod: Zaznacz cały

http://www.ps2-home.com/forum/viewforum.php?f=51
Pobrane motywy wystarczy wrzucić do folderu "THM"

Pamiętajcie! Aby Open PS2 Loader widział wasz motyw, musi on znajdować się w takiej konfiguracji. Co więcej, motyw i jego pliki muszą bezpośrednio znajdować się w folderze, przykładowo u mnie: thm_GOW3, A NIE W PODFOLDERACH!



Poradnik stworzony przeze mnie dla www.światpsx.pl. Jeśli chcesz skopiować całość, lub fragment - poproś mnie o zgodę!


W razie pytań piszcie w tym poście, na PW, lub na GG: 12624619[/b]
[/center]
Ostatnio zmieniony ndz 15 lip, 2018 17:12 przez LISTI, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Chłopie, to jest genialny poradnik! Myślałem o takim myku od dłuższego czasu. A teraz pytanie: MC Boota trzeba wgrać nawet jeśli mam konsolę zchipowaną?
A network adapter to jest to?
http://allegro.pl/ps2-network-hdd-adapt ... 87583.html
I to jest tylko razem z dyskiem? I jest takie drogie?
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Zohan pisze:MC Boota trzeba wgrać nawet jeśli mam konsolę zchipowaną?
Tak. Ja mam Modbo, ale trzeba również doinstalować FMCB na kartę pamięci.
Zohan pisze:A network adapter to jest to?
http://allegro.pl/ps2-net...2958187583.html
Tak, to jest NA.

Odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie zacytuję kawałek treści tej aukcji:
Urządzenie to pozwala na podłączenie dysku twardego ATA do konsoli
Tak więc, dysk możesz dopiero podłączyć, nie ma go w zestawie.


Co do ceny to nie orientuję się, musiałbyś się pytać Quake96. Wiem, że on bawił się w dyski do PS2 Fat :).

chrumcio
-#
Posty: 106
Rejestracja: śr 28 wrz, 2011 19:08
Lokalizacja: Z krainy staroci
Kontakt:

Post autor: chrumcio »

O_o przyda się,tym bardziej że masa gierek się wala na dysku.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

NA bez dysku stoją średnio ok. 100-120zł + przesyłka.

A co potrzebuje ktoś?
SCEE™

Krrabon
-#
Posty: 31
Rejestracja: pt 07 wrz, 2012 20:06
Kontakt:

Post autor: Krrabon »

Jaką część adrasu IPv4 muszę zmienić by połączenie działało? Korzystam z połączenia PS2-Router-Komputer
PS2 Slim SCPH-75004 & PS1 SCPH-7502

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Sprawdź pełną mapę sieci w centrum sieci i udostępniania przy włączonym Open PS2 Loaderze lub poszukaj w konsoli(cmd) przez polecenie ipconfig.

mattek
-#
Posty: 10
Rejestracja: ndz 20 cze, 2010 19:59

Post autor: mattek »

Witajcie.
Zrobiłem wszystko wg. tego poradnika (połączenie: PC-Router PS2) i PC z konsolą pingują się bezproblemowo. Niestety, ale kiedy wrzucę grę do folderu DVD, Open PS2 Loader zwyczajnie jej nie widzi :/ Zrobiłem wszystko tak jak jest tutaj opisane, odpaliłem konto gościa, zmieniałem nazwy folderów i nic - gra jak się nie wyświetlała tak się nie wyświetla.
Wie ktoś gdzie leży problem ?

System do Windows 7 Home Premium.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Prawdopodobnie błąd leży gdzieś w udostępnianiu. Sprawdź czy dobrze poudostępniałeś folder i później spradź czy zmieniłeś w Centrum sieci i udostępniania(Start->Panel Sterowania->Centrum sieci i udostępniania), Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania wg poradnika

mattek
-#
Posty: 10
Rejestracja: ndz 20 cze, 2010 19:59

Post autor: mattek »

Folder udostepnilem tak jak w poradniku, dodalem jeszcze pełne uprawnienia dla konta "gość". Ustawienia też zmieniłem...

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Sprawdź czy masz taki sam problem przy jakiejś innej grze.

mattek
-#
Posty: 10
Rejestracja: ndz 20 cze, 2010 19:59

Post autor: mattek »

Niestety, ale przy innej grze dalej to samo. Wykonałem operację czysto na drugim PC (Windows 7 Ultimate) i ciągle to samo. Ping dochodzi, ale gier jak nie widać, tak nie widać :/
Spróbowałem także wrzucić obraz przerobiony USB Extreme, lecz to też nie pomaga...

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Sprawdź czy dobrze IP poprzepisywałeś.

mattek
-#
Posty: 10
Rejestracja: ndz 20 cze, 2010 19:59

Post autor: mattek »

IP przepisane poprawnie bo ping idzie. W OPL 0.7 łączy się z PCtem, ale pokazuje "no items".

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Pokaż screena jak wygląda u Ciebie wnętrze folderu DVD lub po prostu skopiuj nazwy gier z folderu DVD.

ODPOWIEDZ