Projektowanie plakatów, Google Ads Kurs, notariusz katowice, Rolety, mennica polska, sztabka złota, złote monety, złoto, srebrne monety, Wróżenie z kart, testy do policji, Toner do drukarki

[Emulatory]Konfiguracja emulatora pSX

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

[Emulatory]Konfiguracja emulatora pSX

Post autor: Pierce »

[center]Konfiguracja emulatora pSX 1.13[/center]

Emulator do pobrania: download - serwer odsiebie.com, upload własny, plik zawiera niezbędne pliki, waga mniej niż 1MB

Konfiguracja. Domyślne ścieżki proponuję pozostawić bez zmian z wyjątkiem "Obrazy CD". Jeśli masz na dysku folder z grami psx wybierz do niego ścieżkę, inaczej za każdym razem po uruchomieniu wystąpi potrzeba podawania ścieżki na nowo. Ścieżka do kart pamięci powinna być poprawna, zawsze możesz się upewnić czy rzeczywiście tak jest.

[center]Obrazek[/center]

Grafika->Pełny ekran. Wybierz rozdzielczość odpowiadającą Twemu monitorowi, odświeżanie proponuję ustawić na 70Hz lub więcej. Aspect ratio można pozostawić lub ustawić na auto. Regulacja obrazu nie jest konieczna. Warto jej użyć gdy pojawią się problemy z obrazem - jeśli jest zbyt ciemy lub niewyraźny.

[center]Obrazek[/center]

Ustawienie kontrolerów, jaki i cała konfiguracja tego emulatora to bajka. Port1 - ustawienia dla pada pierwszego. Jeśli jesteście w posiadaniu pada należy wybrać go w urządzeniach, dostosować typ i nastawić klawisze.

[center]Obrazek[/center]

W zakładce dźwięk i CDROM nic nie należy modyfikować. W "Inne" mamy definicję pozostałych klawiszy. Nie widzę sensu zamiany, można jedynie podmienić format zrzutu ekranu z png na jpg. Klikamy zastosuj i OK.

Efekty graficzne nie są najwyższe. Emulator świetnie nadaje się dla początkujących użytkowników posiadających starszy sprzęt. Na kilkuletnich komputerach progarm działa bez zarzutu.


Ważne!
1. W pSX klawisz escape natychmiast zamyka aplikację, niezapisany stan gry zosstaje utracony.
2. Klawisze F1 kolejno do F5 odpowiadają 5 slotom z których wczytujemy zapis. F6 - F10 to zapisywanie stanu. Powiązanie jest następujące F6 zapisanie stanu którego odczyt nastąpi po naciśnięciu F1. Zapisujcie grę w 2 slotach gdyż łatwo przez pomyłkę wybrać zapisz zamiast wczytaj przy samym uruchamianiu gry.
3. Jeśli wyskakuje błąd informujący o braku biblioteki d3dx9_26.dll, wówczas możecie wyszukać ją pod tym adresem. [na górze jest wyszukiwarka]. Następnie wrzuć rozpakowany plik do głownego folderu z emulatorem.

Autor: Pierce
Ostatnio zmieniony sob 22 lut, 2014 02:45 przez Pierce, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ODPOWIEDZ