Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Najlepsze gry na Commodore 64

tematy różnego rodzaju dotyczące wszystkich konsol jednocześnie lub z osobna

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Najlepsze gry na Commodore 64

Post autor: LukasTe »

  • 1. The Great Giana Sisters
    2. Rick Dangerous
    3. Test Drive
    4. Turrican
    5. The Last Ninja
    6. Boulder Dash
    7. Barbarian
    8. Microprose Soccer
    9. Defender of the Crown
    10. Ghosts'n'Goblins
    11. Green Beret
    12. Golden Axe
    13. Commando
    14. Dizzy – The Ultimate Cartoon Adventure
    15. Pirates
    16. Maniac Mansion
    17. First Samurai
    18. Bubble Bobble
    19. Hacker
    20. One On One
    21. Aztec Challenge
    22. Samurai Warrior - Battles of Usagi Yojimbo
    23. Wings of Fury
    24. The Great Escape
    25. Zak McKracken and the Alien Mindbenders
    26. Rambo
    27. Operation Wolf
    28. Creatures
    29. Target Renegade
    30. Cabal
Źródło:

Kod: Zaznacz cały

http://gry.wp.pl/galeria/30-najlepszych-gier-na-commodore-64,179496/1.html
Może ta lista niektórym pozwoli tak jak i mi powrócić do chwil grania na C64.. Pamiętam osobiste zestawienie najlepszych gier zupełnie inaczej ale już nawet tytuły uleciały z głowy..

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Nigdy nie miałem okazji grać na C64, muszę się kiedyś rozejrzeć za jakimś emulatorem C64 pod DC albo Xboxa. Kilka tytułów z listy znam, na przykład świetny remake The Great Giana Sisters na Dreamcasta, który nosi nazwę Giana's Return. Bardzo dobra platformówka, zasłużone pierwsze miejsce w rankingu, jakby ktoś był ciekawy jak wygląda remake w ruchu to wrzucam ten link - http://youtu.be/p-4IG4Bu7wE

W zestawieniu znalazł się Golden Axe, mnóstwo godziń przy nim straciłem, bardzo miło wspominam ten tytuł, dostałem grę na komunie w zestawie z Mega Drivem. Jeszcze znam Turicana, co prawda nie posiadałem gry, ale grałem w to trochę na emulatorze. Co tu dużo pisać, bardzo dobry scrollowany shooter :ok: . Teraz ciekawostka dla retrofanów, NG:Dev.Team od kilku miesięcy pracuje nad grą która ma być w stylu Turicana, nosi nazwę Gun Lord. Twórcy opisują grę 'A Jump N Shoot Action Game', fani retro którzy posiadają Dreamcasta - szykujcie kasę szykuje się dobry shooter!
Na razie dostępne jest tylko jedno zdjęcie, na dodatek przyciemnione ale jak ktoś się przypatrzy, to po lewej stronie widać ludka (pod literą G w logo) - http://www.gun-lord.com/

Sorry za ten lekki offtop, ale nie mogłem się powstrzymać jak zobaczyłem w rankingu Turicana :- )

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

A ja mam nawet Commodore 64 i to sprawne :P I to całkiem ciekawy zestawik:

- Commodore 64 (Sprawne)
- Magnetofon Commodore (uszkodzony, zacina przy nagrywaniu)
- Magnetofon DataSette (sprawny, niemal nówka, Kartonik, instrukcja, i styropian nawet :P)
- JoyStick (Jakiś noname, nie wiem czy sprawny)
- JoyStick QuickJoy Turbo (niesprawdzany, ale chyba sprawny; Stan idealny + Kartonik też w stanie idealnym)
- Zasilacz C64 (orginalny sprawny w 100%)

Tylko jedyne czego mi brakuje do szczęścia to gry. Potrzebuje gier na Kasetach. Jeśli ktoś takie ma to z chęcią kupię za niewielką cenę.
PS: Sorry za offtop, ale skoro już mówimy o Commodore to nie mogłem się powstrzymać :P

Co do najlepszych gier, to nie wiem jakie, bo Commodore, poza tym co mam teraz to miał mój brat, jak ja miałem z 4-5 lat więc mało co pamiętam. Pamiętam tylko kasety z napisem COMMODORE 64. :P Ale w Dizzy gram na imbNES i grałem kiedyś na Pegazusie i PC (tylko inna część) i stwierdzam, że gierka spoko :P

EDIT: Bym zapomniał :P Jest może jakiś emulator C64 na PSX??
SCEE™

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Quake96 pisze:EDIT: Bym zapomniał :P Jest może jakiś emulator C64 na PSX??
Nie istnieje.

ODPOWIEDZ