Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Emulacja mobilna :)

tematy różnego rodzaju dotyczące wszystkich konsol jednocześnie lub z osobna

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Emulacja mobilna :)

Post autor: Quake96 »

Siemka!
Ze względu na bieg wydarzeń związanych z moim PSX'em, zacząłem szukać zajęcia "zastępczego". Pierwszym krokiem, było od dawna odkładane przeze mnie złamanie Symbiana na mojej Nokii n73 (wbrew pozorom to bardzo proste). W związku z tym, postanowiłem w końcu poszaleć na mojej komórce i znalazłem dość pokaźną kolekcję Emulatorów na SymbianOS. Grałem w gry, z takich konsol jak np. Game Boy Advance (z GTA Advance na czele), Game Boy Classic oraz Color i przede wszystkim NES :) Emulacja NES na "małym ekranie" nie była mi obca, gdyż używałem już emulatora NES w Javie. Jednak odkąd zobaczyłem co oferuje emulator NES na SymbianOS, to NesCube (bo tak się zwie emulator NES w Javie) przy tym to inwalida. Różnice widać choćby w płynności Animacji oraz dźwięku. W przypadku NesCube, uzyskanie płynności animacji przy aktywnej emulacji dźwięku, graniczyło z cudem. Zaś odpalając vNes (Emu NES na SymbianOS) wystarczy skonfigurować klawisze i cieszyć się grą. Wszystko chodzi płynnie, a wręcz nieco szybciej niż na prawdziwym "Pegazusie". Jeśli jednak emulacja NES czy Game Boy to dla was za mało, to SymbianOS ma do zaoferowania o wieeele więcej ;) Pozwolę sobie wymienić listę znanych mi emulatorów konsol na Symbiana:

1. vBoy - Emulator Game Boy/ Game Boy Color
2. vSun - Emulator SNES, czyli młodszego brata NES'a
3. vNes - Emulator NES, czyli najpiękniejsze wspomnienia powracają
4. vBag (znany jako vBagx) - Emulator Game Boy Advance. Pełna wygoda użytkowania, bez zacięć czy tym podobnych.
5. ScummVM - Emulator w sumie nie wiem czego, ale jest to związane z PC. Pamiętam jak pogrywałem w Day of The Tentacle, właśnie poprzez emulację tego "czegoś" na PC. Tutaj proszę, o informację na ten temat. Jeśli ktoś coś wie o ScummVM, to niech się podzieli ze mną informacjami.
6. EEMame - Najprawdopodobniej emulator Automatów do gier. Wiem tyle, że można pograć przez to w takie gry jak np. Mortal Kombat i Metal Slug. Tu także proszę o jakieś info.
7. PicoDrive - Emulator SEGI Genesis

Kilka słow o w/w emulatorach. Nie ze wszystkimi miałem okazję pracować, ale wiem, że vNes, vBoy, vSun, vBag są identyczne w obsłudze (wszystko jest takie samo, tylko emulują inną platformę). Płynność animacji i dźwięku w emulatorze vBag (GB Advance) jest naprawde porządna i nie ma się do czego przyczepić. Sam grałem w GTA Advance i naprawde jestem pod wrażeniem. Jeśli posiadasz Telefon z symbianem i chciałbyś pograć poprzez jakiś z tych emulatorów, to pisz śmiało. Posiadam wszelkie linki do w/w emulatorów, oraz gier na nie, a także z chcęcią pomogę ci złamać symbiana w 5 minut :)

Tymczasem dyskusję na temat mobilnej emulacji uważam za OTWARTĄ ;)
Czekam na wasze opinie i informacje na ten temat :P
SCEE™

Awatar użytkownika
Metal Sonic
-#
Posty: 11
Rejestracja: sob 07 maja, 2011 13:21

Post autor: Metal Sonic »

Moim skromnym zdaniem emulacja mobilna o świetna rzecz, a scena rozwija się naprawdę dynamicznie :-)

Dobrą opcją dla takiej abawy jest zakupienie Smartfona z Androidem, oczywiście z opcją multitouch'a - na Android Markecie jest masa najróżniejszych emulatorów

np. TigerGBA ma świetną kompatybilność i szybkość, oraz całkiem niezły dźwięk. A autor wciąż go udoskonala ;-)

Widziałem też uwaga! emulatory PSX'a. Nie mam jednak pojęcia jak to się prezentuje bo trzeba mieć dooooość mocnego koma do tego.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Emulatory PSX'a to nic nowego, ale na Palmtopach. Istnieje emulator PSX na Windows Mobile ;)
SCEE™

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Metal Sonic pisze:Widziałem też uwaga! emulatory PSX'a. Nie mam jednak pojęcia jak to się prezentuje bo trzeba mieć dooooość mocnego koma do tego.
PSX4Droid w akcji - http://www.youtube.com/watch?v=gd3bJnqQbzk

Film jest z 2010, najnowszy build to 3.0.5 - http://www.zodttd.com/wp/2011/04/psx4dr ... -to-3-0-5/

Awatar użytkownika
Metal Sonic
-#
Posty: 11
Rejestracja: sob 07 maja, 2011 13:21

Post autor: Metal Sonic »

Nie najgorzej się prezentuje.
Uruchamiany na GalaxyS bodajże?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

A ja znalazłem emulator PSX'a pod Symbiana ;)

http://www.sisx.pl/emulator-psx-na-symb ... 20157.html

Niestety nie mam go jak sprawdzić bo nie mam mojej n73
SCEE™

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

Ja miałem Emulator PSX na Toshibie G500 Portege.

Gierki nawet nawet po podkręceniu procka.
W sumie ten telefon miał mało ramu więc przygoda z graniem długo nie trwała.

Pamiętam że miałem Crasha Badicota 2 i Basha.
I chyba ze dwa razy grałem w Destruction Derby.

ODPOWIEDZ