Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Sega Dreamcast

tematy różnego rodzaju dotyczące wszystkich konsol jednocześnie lub z osobna

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Sega Dreamcast

Post autor: DreamON »

Dreamcast ostatnia konsola Segi, u nas niezbyt popularna, ale może znajdą się na forum jacyś fani Makarona? Co jakiś czas będę wrzucał jakieś newsy ze świata DC, a tych jest nie mało. Może nie wszyscy wiedzą, ale na Dreamcasta nadal wychodzą komercyjne gry! Tak, to nie są żarty na ten 'martwy' system (ja tak nie uważam) ukazuje się co najmniej jedne komercyjna gra w roku. Scena, też jest bardzo aktywna, co jakiś czas wychodzą nowe zaktualizowane wersje emulatorów / programów / gier homebrew. Dreamcast to temat rzeka, zapraszam wszystkich użytkowników do dyskusji. Macie jakieś pytania nt. konsoli? Piszcie śmiało, po to powstał ten topic.

Najbliższe premiery :[/b]

Komercyjne gry
Sturmwind (Marzec 2012) - http://youtu.be/xxWTVuJqS-U
Gun Lord (Marzec 2012) - http://youtu.be/HohDEQpIRMw

Scena
Dreamcast Media Center

DCMC, czyli odtwarzacz multimedialny dla Dreamcasta, obsługuje wiele formatów wideo, audio oraz zdjęcią. Autor planuje obsługę plików BIN, czyli ładowanie emulatorów i innych scenowych programów prosto z okna DCMC. Wersja stabilna wyjdzie w tym roku, narazie można ściągnąć wersję beta ze strony domowej projektu - https://sites.google.com/site/dreamcastmediacenter .
Tak wygląda aplikacja w akcji - http://youtu.be/f2iU6Y75XIo



Dolmexica Engine

Silnik który pozwala stworzyć samemu bijatykę dla Dreamcasta. Coś w rodzaju M.U.G.E.N dla komputerów osobistych. Premiera w tym roku, autor silnika udostępnił bardzo, bardzo wczesną wersję alpha, umieścił w niej postaci z serii Street Fighter oraz Mortal Kombat. Wersja alpha posiadapełno błędów, wersja stabilna będzie wyglądać zupełnie inaczej. Krótki filmik z alphy - http://youtu.be/UfHXQ2aYGTc

[center]Obrazek[/center]

Narazie tyle, na DC jest masa zapowiedzianych rzeczy na rok 2012. Za dużo pisania, chętni niech wbijają na rpgexe, albo niech cierpliwie czekąją. Jak będzie zainteresowanie to będę wrzucał newsy. Pamiętajcie Dreamcast Lives 4 Ever!

[center]Obrazek[/center]

xzer0

Post autor: xzer0 »

Chciałbym kiedyś kupić DC. Jak sprawa się ma z laserami. Jakie są słabe punkty konsoli (awaryjność)?

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ta konsola jest chyba bezawaryjna, lesery są zapewne lepsze niź w konsolach od sony, podoba mi się ten DCMC miałem kiedyś xbmc i ten jest prawie taki sam

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

xzer0 pisze:Chciałbym kiedyś kupić DC. Jak sprawa się ma z laserami. Jakie są słabe punkty konsoli (awaryjność)?
Jeśli będziesz używał dobrych płyt to laser będzie działał przez długi okres. Na allegro co jakiś czas pojawiają się zamiennik laserówi, ostatnio były aukcje kup teraz za 45.00 zł. Ogólnie DC jest mało awaryjny, najczęstsza usterka to samoczynne resetowanie się konsoli, ale jej naprawa jest banalnie prosta i trwa 5 minut, nie potrzeba żadnych specjalnych narzędzi.
mcmarycha pisze:Ta konsola jest chyba bezawaryjna, lesery są zapewne lepsze niź w konsolach od sony, podoba mi się ten DCMC miałem kiedyś xbmc i ten jest prawie taki sam
No dokładnie wygląda prawie identycznie jak XBMC. PH3NOM, autor tego programu nie ukrywa że wzorował się na tej aplikacji ; ]

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ej DreamON w jednym z tych poradników pisało że do serial port można podłączyć wyświetlacze i inne bajery mas więcej poradników bo w felietonach nie ma za dużo ?

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Nigdy nie słyszałem o wyświetlaczu, nawet nie wiem jakie by to miało mieć zastosowanie w DC. Może tylko dla upiększenia konsoli? Jeśli chodzi o sprzętowe mody to jest ich kilka, ale raczej nie znajdziesz ich po polsku, bo strona którą ci podałem jest jedyną jeszcze aktywną o tematyce DC. Jak tam czegoś nie ma, to nie znajdziesz tego nigdzie po polsku (jest jeszcze DCFans, ale ta strona jest martwa od 2005).

Z modów mogę wymienić:

Free Region - konsola czyta oryginalne GD-Romy z każdego regionu. Piraty są pozbawiony tej blokady. Cała operacja jest całkiem łatwa, sprowadza się do przylutowania kilku kabelków do płyty głównej.

Dual Bios - to samo zastosowanie co w poprzednim modzie, ale znacznie lepsze. Możesz wgrać sobie dodatkowy bios (najlepiej ten z DeV-Kita, ponieważ jest region free). Przełączasz się miedzy biosami za pomocą switcha. Do tego moda potrzebna będzie dodatkowa kość flash, którą lutujesz na miejsce starej kości z biosem.

Obrazek

VGA Mod - Do uzyskania w grach rozdzielczość 640x480. Większość gier wspiera VGA, te które nie wspierają można wymusić za pomocą programów. To jest najtańsze rozwiązanie, bo oryginalne VGA Boxy dla Dreamcasta, kosztują między 100 a 150 złotych. Całkiem drogo ... koszt VGA moda zamyka się w 40 PLN.

Obrazek

USB Mod - Nie znam dokładnego zastosowania, bo wszystko jest napisane po angielsku, przez Polaka na dodatek, autora emulatora Makaron ;-). Więcej info tutaj - http://dknute.livejournal.com/25454.html . Kiedyś do niego pisałem, ale to było dawno temu i nie pamiętam zastosowania, ale to raczej było dla zaawansowanych, coś związanego z odczytywaniem danych przesyłanych przez DC na PC.

Obrazek

Battery Mod - Dreamcast posiada wbudowany akumulator który podtrzymuje datę / godzinę biosu, tak to wygląda (duża okragła bateria). Z czasem taki akumulator może się zużyć, pamiętajcie że ta konsola powstała w 1998 roku, nic nie trwa wiecznie ; ]. Mój akumulator na szczęście żyje. Istniej możliwość podłączenia akumulatorków AA, takich jakich używamy do myszek czy cyfrówek. Karty pamięci czyli VMU też można przerobić na baterie AA. Mała uwaga: osoby które nie miały nigdy kontaktu z Dreamcastem a się pewnie dziwią, że Dreamcast wykorzystuje baterie do kart pamięci. To jest tylko opcjonalne, służą tylko dla mini gierek.

SD Cad Mod - Wewnętrzny czytnik kart pamięci SD. Jedna z najlepszych modyfikacji Dreamcasta, która pozwala odtwarzać gry nie jak to zwykle się odbywa- z czytnika, a z kart pamięci. Nie każda gra obsługuje dobrze takie karty (prędkosć odczyta mniejsza jak w czytniku GD), ale dla emulatory czy gry homebrew bardzo dobrze sobie z tym radzą.

Obrazek

Hybryda SDL+VGA - Zewnętrzny czytnik SD + VGA Mod, wszystko w jednym pudełku. Nie wymaga rozkręcania DC i grzebania w płycie głównej. Trochę trudniejszy mod, ale o wiele bardziej praktyczny.

Obrazek

To są nie wszystkie modyfikacje, na pewno znajdzie się jeszcze kilka, na razie tylko pamiętam o tych opisanych wyżej. Jak sobie przypomnę o czymś do zrobię edycję posta. Pamiętajcie że to nie hardware a software modów jest najwięcej na DC, ale to już opiszę innym razem. Dreamcast Lives 4 Ever!.
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ciekawi mnie ten usb mod, i jetem ciekaw czy skoro można podłączyć karte sd to czy dysk też można, wiesz cos o tym ?

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

mcmarycha pisze:Ciekawi mnie ten usb mod, i jetem ciekaw czy skoro można podłączyć karte sd to czy dysk też można, wiesz cos o tym ?
Dysku twardego się nie da podłączyć, parę osób już próbowało, ale nic straconego. Deunan, czyli nasz rodak (to ten od USB) pracuje nad 'emulatorem napędu GD'. Ten emulator będzie doskonałym rozwiązanie dla konsol z uszkodzonym, lub zdychającym laserem. Dane czyli obrazy gier, byłyby gromadzone na kartach pamięci SD/ MicroSd. Czyli coś w rodzaju takiego HDD ;]. Autor cały czas udoskonala i pracuje nad tym modem, wstępna cena to 30-40$. Więcej informacji pod tymi linkami

http://dknute.livejournal.com/39276.html

http://dknute.livejournal.com/39623.html (tutaj polecam poczytać też komentarze)

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Czekaj chodzi ci o to że sd było by podłączone pod napęd gd ? bez sensu lepiej zostawić oryginał a skoro jest sd to powinno być też na usb albo ata/ sata na pewno nie ma ?

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

To są na razie plany, szczerze mówiąc nie jestem pewien czy dobrze mi się wydaje, ale sądzę płytka z kartą pamięci byłaby podłączona do slotu napędu GD

Obrazek

GD-Rom został by kompletnie wyjęty i zastąpiony wyprodukowaną płytką z wejściem na karty pamięci. Nie chce was wprowadzać w błąd, ale wydaje mi się że tak to mniej więcej będzie wyglądało. Co do ATA/ SATA to może i jest taka możliwość, ale jak na razie nikt tego nie zrobił. Karty SD są praktyczniejsze, małe i łatwe w przenoszeniu. Nie wyobrażam sobie DC z takim wielkim dyskiem :mrgreen: .

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

a z dyskiem ssd 64 gb taki przykład:D co do drugiego biosu to rozumiem ze na jednym bym miał oryginalny a na drugim xbcm bo nie za bardzo rozumiem wiem ze w xbox były takie rzeczy ale juz nie pamiętam, masz schemat i jaka ta kość flash ?

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Szkoda kasy na dysk SSD, DC nie wykorzystałby tej prędkości, dobra karta SD by wystarczyła. Z tego co pamiętam prędkość czytnika GD to x12, więc nie dużo. Schematu do Dual Bios znajdziesz na DC-SWAT (niestety po rosyjsku), albo na YT w opisach do filmów przedstawiających tego moda.

Kość której potrzebujesz ma oznaczenie MX29LV160TMC-90.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Dla cb szkoda ale ja mam taki dysk i jak na razie nikt go nie używa :D ej bo mam jeszcze jedno pytanie gdy włączam dc to jest ta animacja makarona i potem nie ma żadnego menu w napędzie nie ma płyty a pad nie jest podłączony czy to dla tego ?

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Nie, brak pada nie ma nic do tego. Normalnie cię powinno przenieść do menu konsoli. Trochę dziwne :shock: .

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Pamiętasz ten poradnik co mi wysłałeś do zrobienia czytnika sd pod serial port tam na dole było napisane że można podłączyć ekranik, drukarkę i inne rzeczy wiesz coś o tej drukarce ?

ODPOWIEDZ