Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Sega Dreamcast

tematy różnego rodzaju dotyczące wszystkich konsol jednocześnie lub z osobna

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Nie mam pojęcia po co miałby lutować ten port. Jedyne znane mi urządzenie które wykorzystywało ten port była karta pamięci Nexus. Za pomocą Neksusa, mogłeś przenosić stany gry do komputera. Karta się łączyła z PC za pomocą kabla który się podpinało pod port drukarki.

Obrazek

Obrazek

Nigdzie indziej nie widziałem tego kabla, port równoległy jest za wolny żeby coś konkretnego z nim zrobić. Do stanów gier które miały po kila kilobajtów się nadawał, ale go gier czy emulatorów już nie bardzo :- ). Jeśli jesteś ciekawy to możesz się spytać autora tutoriala na co mu ten port. Kontakt do niego wysłałem ci na PM.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ej jeszcze w sprawie tego usb bo skoro można wymieniać dane z pc to chyba można podłączyć dysk przenośny i przegrywać gry na kartę i z niej odpalać wtedy wystarczyło by skopiować gry z dysku na kartę i można grać :D

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

mcmarycha pisze:Czekaj chodzi ci o to że sd było by podłączone pod napęd gd ? bez sensu lepiej zostawić oryginał a skoro jest sd to powinno być też na usb albo ata/ sata na pewno nie ma ?
Czemu bez sensu? Taka przeróbka była szybsza od innych, a skoro komuś gd-rom nie działa to lepiej go zastąpić niezawodnymi kartami sd. Podobna metoda została zastosowana w gc i wii w których montuje się chip wiikey fusion (z przejściówką na sd) w miejsce napędu, dzięki temu zyskujemy szybszy odczyt danych jak i większą kompatybilność.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

No dobra ok ale ja jakoś wolałbym sobie zostawić napęd

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

mcmarycha pisze:Ej jeszcze w sprawie tego usb bo skoro można wymieniać dane z pc to chyba można podłączyć dysk przenośny i przegrywać gry na kartę i z niej odpalać wtedy wystarczyło by skopiować gry z dysku na kartę i można grać :D
Ten mod służy żeby podłączyć Dreamcasta pod port USB peceta, a nie na odwrót. Niestety nie podepniesz pendrive'a czy dysku USB. Lutując tą płytkę, na miejscu serial portu będziesz miał gniazdo USB-B (chyba tak to się nazywa?), łap fotę.

Obrazek

Wtedy łączysz kablem DC->PC. Jak wspomniałem gdzieś na poprzedniej stronie - ten mod bardziej się nadaje dla osób pracujących nad programami do DC. Dla szarego użytkownika DC najlepszym wyborem będzie adapter SD :-D

Obrazek

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

dobra a jak wygląda zgrywanie danych przez takie usb

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Wydaje mi się że potrzebne są odpowiednie narzędzia, kilka razy pada w komentarzach tego wpisu o USB coś takiego jak: dcload tools. Być może dzięki temu odbywa się transfer danych? Jak zgrywasz dane z DC do karty SD robisz to za pomocą programu Dreamshell albo Dreamcast SD Ripper, analogiczne powinno być z DC->PC.

Szkoda że wszystko jest po angielsku, dużo rzeczy z tego wpisu jest jeszcze dla mnie niejasnych.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

no fakt szkoda, jak będe miał jakieś drobne to wykonam mały tuning i go zaprezentuje :D
BTW. menu się pokazało jak podłączyłem wiatraczek :D

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

Nie wydaje się to trudne z tym USB ^^... jeżeli jest to tak łatwe jak wstawienie do xbox'a(1) usb t tuż po zakupie chcę się tym bawić ^^

A jak to jest z tym VGA bądź VGAbox'ami w DC? - czy to dobre jest? Czy obraz lepszy/gorszy?
A co do spamu... to norma cnie -.-

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Tak, obraz jest o wiele lepszy. Możesz to zobaczyć na tych zdjęciach:

Obrazek

http://the-dreamcast-junkyard.blogspot. ... a-wow.html

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ostry96, w xbox'ie montaż usb jest banalny ale dreamcast to co innego nie zapomnij że xbox to produkt mincrosoftu, miałem 2 porty usb w swoim i podłączałem pendrive klawe myszkę, niestety w dreamcastcie to nie jest takie łatwe

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

Dzięki wielkie DreamON ^^
Szkoda tylko że dorwać DC z całym zestawem jest na teraz dosyć nie łatwe -.-

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ja za samą konsolke dałem 50zł, pad 30 i karta ze 20 ? Więc nie tak drogo

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

faktycznie cały zestaw z pudłem, instrukcjami...

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ostry96, Jak nie łatwe ostatnio były dwie nowe na allegro jedna na licytacji a druga chyba za 600-700zł, przegapiłeś taką okazję :(

ODPOWIEDZ