Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Gry które lepiej wyglądają na PC

tematy różnego rodzaju dotyczące wszystkich konsol jednocześnie lub z osobna

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
snickersuper
-#
Posty: 31
Rejestracja: śr 10 sie, 2011 18:27
Lokalizacja: Manchester

Gry które lepiej wyglądają na PC

Post autor: snickersuper »

Dokładnie, chciałbym żebyście się tu wypowiadali jakie gry prezentują się lepiej na PC aniżeli na konsoli. Chciałbym po prostu wiedzieć jakie gry odpuścić sobie na PS3 i kupić wersje na PC aby cieszyć się lepszą grafiką. Fajnie jakbyście jeszcze wrzucali jakieś linki do porównań.

Na sam początek mogę powiedzieć że Skyrim oraz Mirrors Edge to dwie gry które na PC pod względem graficznym biją i PS3 i Xbox'a. To samo słyszałem o kolekcji Crysisa. Macie coś do dodania?
Obrazek

Awatar użytkownika
VectroV
-#
Posty: 11
Rejestracja: śr 05 gru, 2012 17:42
Lokalizacja: Amelinowa Dolina

Post autor: VectroV »

PlayStation SCPH-5502 || PS2 Slim Piano Black SCPH-77004 || PSP 3004 Slim&Lite Metalic Silver

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Praktycznie wszystkie gry wydane równolegle na PC i na konsole prezentują się lepiej na PC.
Jest to oczywiste, jako że aktualne konsole są już technologicznie przestarzałe, a dystrybutorzy wydając gry na PC starają sie wykorzystywać możliwości związane z tą platformą, co za tym idzie implantują wyzszej jakosci grafike.
Nie dość że gra będzie wyglądała ładniej, to będzie również (często sporo) tańsza.
Dodatkowo dochodzą do tego możliwości modyfykacji danej gry, dodawania wyzszej jakosci tektur(i innych ustawien/modyfikacji zwiazanych z grafika i nie tylko); jak i wszelaki inny content, przez co gra staje sie grywalna przed dluzszy okres czasu niz ma to miejsce przy wersji konsolowej.
Wiec jesli ktos stoi przed dylematem przy kupnie gry (PC czy konsola) i ma wystarczajaco wydajny PC by odpalic dana gre na detalach medium lub lepszych (przy odpowiedniej rozdzielczosci) powinien rozwazyc powyzsze argumenty i dojsc do oczywistych wnioskow.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Wszystkie multiplatformowe gry wyglądają i chodzą lepiej na pc, x360. PS3 tylko do exów i gier hd z ps2. Jeżeli grasz tylko w gry miltiplatformowe to pc.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
snickersuper
-#
Posty: 31
Rejestracja: śr 10 sie, 2011 18:27
Lokalizacja: Manchester

Post autor: snickersuper »

Tak zdaję sobie z tego sprawę ale czasami różnica pomiędzy wersją PC a konsolową jest taka mała że nie zwraca się na to uwagi. Natomiast czasami różnica jest kolosalna, jak to ma miejsce w Mirrors Edge gdzie wersja konsolowa jest koszmarnie okrojona ze względu na brak silnika którym operują karty invidi. Powinienem to wcześniej zaznaczyć, chodzi mi o właśnie takie gry w których różnica jest tak duża że faktycznie gra na konsoli zabija przyjemność gry. :)
Obrazek

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

snickersuper pisze:koszmarnie okrojona ze względu na brak silnika którym operują karty invidi.
Chodzi Ci o PhysX?
snickersuper pisze:takie gry w których różnica jest tak duża że faktycznie gra na konsoli zabija przyjemność gry.
Gry ktore sa robione na konsole i na PC zazwyczaj są robione przede wszystkim pod konsole, co za tym idzie sa jak najlepiej pod nie optymalizowane, zeby dzialaly na nich jak najsprawniej i najlepiej. Czesto wlasnie przez to "cierpi" pozniejsza jakosc gry na PC.

Awatar użytkownika
snickersuper
-#
Posty: 31
Rejestracja: śr 10 sie, 2011 18:27
Lokalizacja: Manchester

Post autor: snickersuper »

Chodzi Ci o PhysX?
Właśnie o to mi chodziło. Grałem w tą grę na PC i na PS3 i muszę powiedzieć że wersja na PS3 jest koszmarna w porównaniu z PC. Na PC ilość detali i efektów otoczenia cieszy oko podczas gry na PS3 mam wrażenie że grafika została okrojona przynajmniej w 30%.
Gry ktore sa robione na konsole i na PC zazwyczaj są robione przede wszystkim pod konsole, co za tym idzie sa jak najlepiej pod nie optymalizowane, zeby dzialaly na nich jak najsprawniej i najlepiej. Czesto wlasnie przez to "cierpi" pozniejsza jakosc gry na PC.
Domyślam się, ale nie chodziło mi o dyskusję na ten temat, ponieważ zaraz zacznie się jeszcze rozmowa co lepsze konsola czy PC. Każde ma swoje plusy chodziło mi tylko o tytuły które różnią się kolosalnie na obu platformach.

Przykładowo w Assassins Creed wolę grać na konsoli ponieważ różnica w grafice nie wyrużnia się tak bardzo jak na przykład w Mirrors Edge albo Skyrim. W te dwie gry o wiele bardziej wolę grać na PC. Spójrz chociażby w Skyrim na drzewa czy strumień górskiej wody. Na PC wygląda jak prawdziwa woda a na PS3 niestety nie powala.

Tak więc wracając proszę tylko o opinie na temat tytułów w które uważacie że grać na innej platformie niż PC to grzech :P
Obrazek

ODPOWIEDZ