Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Filmy i dokumenty

wszystko o wszystkim, odpoczynek

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Filmy i dokumenty

Post autor: Gicha7 »

No jak spamować to na całego :> Chciałem się zapytać o wasze ulubione filmy, coś co wyjątkowo lubicie i możecie polecić.

Ja mogę powiedzieć, że zupełnie nie podoba mi sie dzisiejsze kino, przepełnione akcją, wybuchami itd. Jest mdłe, bezsensowne, i nie trafia do mnie. Jest kilka filmów, które stawia na akcje, ale to wyjątki. Z moich ulubionych mógłbym wymienić przede wszystkim trylogie Ojca Chrzestnego, do tego Skazani na Shawshank, Se7en, Forrest Gump i wiele innych.
Lubie także filmy dokumentalne, ostatnio oglądałem naprawde świetny muzyczny dokument, a konkretniej : Metal: A Headbanger's Journey. Film z 2005 roku, zawiera wywiady, fragmeny koncertów itp. wielu naprawde genialnych muzyków z dziedziny muzyki metalowej. Oprócz tego oglądałem całą serie A Haunting, transmitowana na Discovery. W odcinkach były pokazane różne historie ludzi, którzy rzekomo spotkali duchy. Mam taki mały fetysz na oglądanie o różnych szeroko pojętych tematach, głównie dlatego, że nie zajmuje żadnego stanowiska. Nigdy nie opowiadam się po żadnej stronie politycznej, religijnej ani naukowej. Nie chce głosować, nie interesuje mnie to co ci politycy wygadują, także nie jestem w stanie pojąć wielu bezsensownych aspektów religijnych, przez co raczej unikam przyznania się do konkretnej wiary, a także dopóki się tego naprawde nie udowodni, nie powiem, że nie istnieje to albo tamto. Swoje konkretne stanowisko mam tylko w bardziej prostych i osobistych sprawach, jak np muzyka, jedzenie, czy kultura. Tak czy inaczej jeśli checie się dowiedzieć więcej o moim guście filmowym zapraszam na mój profil na filmwebie. Mój nick to gichmen7. Mam tam ocenione ok. 170 pozycji, więc możecie przejrzeć co tak naprawde lubie.
No i ofc bardzo lubie anime, ale o tym już w pewnym temacie, pisałem, moje oceny dla poszczególnych japońskich produkcji też są na filmwebie, a także na profilu Gicha na MyAnimeList :)

UWAGA, WAŻNE PS!
Będę dłużny do końca zycia komuś kto będzie w stanie mnie nakierować, gdzie mogę obejrzeć show, które leciało przez jakiś czas na MTV. Mówie tutaj o `Rodzina Osbourne'ów`, zwany także `The Osbourness`. Znalazłem to jedynie na chomikuj, ale w wersji angielskiej, a ciężko o napisy.. Więc jeśli ktoś znajdzie mi wersje z napisami, albo z lektorem, to bede całował stopy :D

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Takiego tematu mi tutaj brakowało :)
Cenie sobię bardzo wiele filmów i lista pewnie byłaby bardzo długa jednak nie spisywałem tego i teraz napisze to co mi akurat przyjdzie do głowy.

Podane tytuły filmów przez Giche świetne. Jeśli chodzi o mafijny klimat, narkotyki itp. to polecam: Blow, Requiem dla snu, Narkotykowy kowboj, American Gangster, Scarface (!!!), Chłopaki z ferajny. Każdy wart poświęconego czasu.

Oglądam dużo filmów i seriali. Proponuje pisać tutaj swoje krótkie recenzje na temat ostatnich oglądanych produkcji.
Większość czasu zabiera mi teraz surrealistyczny serialik Scrubs dlatego inne filmy odeszły na dalszy plan aktualnie ale obejrzałem z nowości np. Drużyne A (lekki, ogólnie ok ale nie pamiętam zbytnio serialu teraz). Polecam również Whatever Works (Co nas kręci, co nas podnieca), 500 dni miłości, Shrink, Rain man..
Chyba za duże zamieszanie w głowie jak na jedną wypowiedź :niepewny:
Mógłbym wymienić masę ulubionych seriali ale do tego można założyć drugi temat.

[ Dodano: Sob 07 Sie, 2010 00:02 ]
A jeszcze ostatnio obejrzane.

El Maquinista
Ciekawy film o mechaniku który nie zaznał snu przez ponad rok. Dzieją sie w związku z tym różne dziwne rzeczy z jego osobą i przedzierając sie przez zawirowania we własnej głowie stara się odnaleźć powód swojej bezsenności..

Deal
Dla lubiących pokera dobry film w tej tematyce. Dość przewidywalny ale mi wystarczyła sama tematyka by miło spędzić czas. Film dla całej rodziny :)

Exam
Kilka osób zasiada do egzaminu, dostają kartki i całośc filmu odbywa się w jednym pomieszczeniu. Cięzko dowiedzieć sie czegokolwiek więcej przez większość filmu.

Memento
Przypomniał mi się akurat dobry film ale oglądałem go pare ładnych lat temu i nie pamiętam o czym byl.

Słodki listopad
Interesująca komedia romantyczna przeradzająca się w dramat. Pieniądze kontra szaleństwo, uczucia a przeciwności losu.

Wyspa tajemnic
Mieszane uczucia po obejrzeniu. Rozczarowanie zakończeniem sprawilo, że już kompletnie nie wiem co myśleć o tym filmie..

Niekwestionowany 3
Konkretna więzienna bijatyka to drugie co najbardziej lubie po mafijnych lub narkotykowych klimatach :)


Dawniej obejrzałem i polecam "Wszystko za życie" o tym jak osoba po studiach rzuca wszystko by wyruszyć na Alaske.

Nasza klasa również ciekawa produkcja o dramacie z jednej ze szkoł. Na faktach.

Interesujący film o DJu "It's All Gone Pete Tong". Oglądałem go będąc wprowadzonym w błąd na początku, że jest na faktach. Bylo dobrze dopóki Google nie rozwiało moich wątpliwości :-/

[ Dodano: Sob 07 Sie, 2010 00:06 ]
Odmienne stany moralności
Nastolatek Leland zabija drugą osobę, trafia do poprawczaka a nauczyciel ktory się tam znajduje stara się odkryć co go do tego nakłoniło.

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Z tego co wymieniłeś, oglądałem i przyznam, że bardzo dobre jest jeszcze Requiem dla snu, American Gangster i Scarface.
Z seriali bardzo lubie oglądać Lost Zagubieni. Naprawde dobre, niekiedy ciężkie do zrozumienia i w odbiorze, ale mi się spodobało.
A z tego co ostatnio oglądałem..

Gran Torino - 7/10 - Bardzo długo wahałem się, czy nie dać temu filmowi 8. Jednak tego nie zrobiłem, zabrakło mi w nim czegoś. Ale ogólnie naprawde doby i porządny film. Clint Eastwood gra w nim polskiego weterana wojny w Azji, jest typowym rasistą. Zgodnie z połączeniem Polak + rasista, przez cały film chodzi ze skrzywioną miną, narzeka, bluzga, poniża itd. Wszystko jest w konwencji dramatu, więc akcji tu raczej nie uświadczymy. Jedyne co Walt Kowalski (bo tak się nazywa bohater grany przez Clinta) kocha to swój samochód. Stary dobry Gran Torino..

Jestem legendą - 7/10 - Film oglądałem już z 3 razy, ale jako że ten ostatni raz miał miejsce pare dni temu to moge napisać pare słów o tej produkcji. Ogólnie chodzi w niej o to, że wynaleziono szczepionke na nowotwór, która miała fatalne skutki uboczne. Zamieniała ludzi w `poszukiwaczy ciemności`. Dla mnie jednak to są po prostu zombie pomieszani z orkami Tolkiena. Brzydkie, silne i nie wychodzą na światło dzienne. Jest tylko jeden ocalały, który próbuje wynaleźć lek, dzięki któremu wyleczy wszystkich zakażonych. Film jest niezły, z resztą żeby tak nie było nie oglądałbym go więcej niż jeden raz. Moim zdaniem warto go zobaczyć, głównie dlatego, że dziś już ciężko o jaki kolwiek znośny film.

Avatar - 4/10 - Oceniłem go nisko. Nie, nie ogladałem go w 3D. Byćmożę dlatego. Ale to co widziałem nie podobało mi się. Same efekty, a niestety nie tego szukam w filmie. Zupełnie mi się nie podobał i po zakończeniu seansu od razu wykreśliłem go z listy potencjalnych dobrych filmów XXI wieku. (no a jest ich tak mało, że na taką liste można sobie pozwolić)

W sumie dobry pomysł z tymi mini recenzjami, z czasem będę tu coś dopisywał. :P

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

You don't mess with the Zohan :)

Eurotrip panowie, przedewszystkim Eurotrip
komedia, którą oglądałem już 5 razy i nawet teraz myśląc o niej to mi sie chce śmiać :P
oceniając w skali do 10 dam 20/10, no genialny film :D

jeszcze mam taki film
Tim Sylvia vs Mariusz Pudzianowski - Full Fight (21.05.2010).mp4
też ciekawe ^^

Borat - o kazachstańskim reporterze. dobra komedia

Slumdog Milioner z ulicy - nikt nie wymienił, świetny film, ale raz obejrzałem i nie mam zamiaru oglądać drugi raz

Big Stan (PL - Wielki Stach) - dobra komedia

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Gran Torino świetny. Slumdog również ciekawy ale dostal za dużo nagród i jakoś stracił swoj urok :) Jak go oglądałem to jeszcze nie było o nim większego rozgłosu.

Gicha dla Avatara trochę za niska ocena ;) Widziałem w 3D i mimo niezbyt powalających efektów (nic mi po latających liściach paprotki koło głowy) to ciekawy film odrywający od rzeczywistości.

Polecane przeze mnie seriale: Dexter, House, Trawka, True Blood, Pamiętniki wampirów, Heroes, Chuck, Scrubs... hm, pewnie jeszcze dużo więcej.

Awatar użytkownika
kapcior7
-#
Posty: 388
Rejestracja: pn 09 lut, 2009 07:02
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: kapcior7 »

Hmmm ja codziennie oglądam jakieśfilmy ;)

ale wole bajki animowane takie jak madagaskar , epoka lodowcowa itp.

Seriali też wiele oglądam np dr House , tajemnice smallville , gwiezdne wrota .....

Sam z siebie lubie filmy SF i horrory , ale tagże przygodowe i takie co fajne auta i motory są , no i wiele innych

Lista fajnych filmów które mi się podobały

Torque: Jazda na krawędzi
Fajny flm o motorach i gangach

oceans 12, 13,14
film o złodziejach tez bardzo dobry

skarb narodów
bardzo ciekawy film przygodowy

mumia 1-3
bardzo fajny film na pograniczu horroru i przygody ...

szczerze muwiąc to wolę starwsze filmy tak od 1990 do 2008 bo te nowe mi się w ogóle nie podobają chyba że polskie komedie np. ciaho ;)

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Oh, za to ja bardzo nie lubie nowych polskich komedii. Od bardzo dawna nie wyszła żadna, która by mnie zainteresowała. Wszystkie cechuja denna fabuła, nie śmieszne żarty i nuda.
Przypomniałem sobie, że ostatnio jeszcze oglądałem ciekawy film. Rock Star. Ogólnie bardzo ciekawy, fajnie mi się go oglądało, choć zakończenie mocno mocno naciągane. Powiedziałbym co mi się w tym finishu nie podoba, ale może ktoś nie oglądał, a będzie miał chęć, więc nie mam zamiaru spoilerować.
W sumie jak nam się rozkręcił temat, to powiem, że bardzo cenie sobie trylogie Władcy Pierścieni. No i przy okazji jak już jestem przy fantasy, musze przyznać, że jestem zawiedziony, iż nikomu nie udało się zrobić porządnej ekranizacji Wiedźmina. Jestem fanem książek Sapkowskiego (gra także była udana), ale film jest fatalny.
Po za tym lubie czasami pooglądać jakieś kino akcji. Podoba mi się też seria Underworld, wciągnąła mnie, musze to przyznać. Pewnym sentymentem darze też Gol-a. Szczególnie pierwsza część. Druga była średnia, trzecia fatalna, ale `jedynka` miała w sobie to coś.
No ale tak jak mówiłem, jak chcecie więcej to zapraszam tu : http://www.filmweb.pl/user/gichmen7/films :D

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Czas dobrych polskich komedii minął po Chłopaki nie płaczą, Poranek Kojota, E=mc2, a najlepsze to i tak Kiler, Kilerow 2-óch Fuks, To ja złodziej. Ciekawe jeszcze; Kariera Nikosia Dyzmu, Pieniądze to nie wszystko. I na pewno wiele więcej ale teraz ciężko o coś porównywalnego.

Jeszcze nikt nie wspomniał o Matrixie :) Na pewno wiele nam przyjdzie filmów do głowy ale skupmy się najbardziej w tym temacie na krótkich recenzjach ostatnio obejrzanych. Lepiej na świeżo komentować niż wymieniać filmy obejrzane na przestrzeni lat bo w taki sposób możemy zasypać 100 stron tematu i nic tu ciekawego nie będzie.

Jestem na 7 sezonie Scrubs, skończe wszystkie 9 to na pewno wezme się za więcej filmów i wróce do True Blood na bieżąco.

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Wiele filmów nie zostało wspomnianych, jest to tak oczywiste, że są świetne, że się o nich nawet nie mówi. Poprostu wydaje się, że nie trzeba mówić, wszyscy wiedzą
czy coś ale namąciłem :)

EUROTRIP PANOWIE polecam!
na 200% nie pożałujecie obejrzenia tego filmu
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Eurotrip bym zaliczył do takich o których nie trzeba mówić ;) :D

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

No tak ofc, Matrixa także oglądałem i podobał mi się.
Ale co do tego co ostatnio ogladałem. Własnie obejrzałem Bandslam. Miałem się za to wcale nie zabierać, na kilometr śmierdziało mi czymś w rodzaju Haj Skul Mjusikal. Po części miałem racje. Zaczynając od aktorów po historie kończąc. Z aktorów, jest jedna postać, którą gra niejaka Vanessa. Występowała już ona w HSM, mało tego była niedoceniana, mówiło się o niej jako słabej aktorce. Tutaj jednak zagrała przyzwoicie, nie mogę powiedzieć, żeby raziła w oczy. Po za tym jest nie brzydka, fajnie ucharakteryzowana, jeśli chodzi o wygląd - wszystko ok. No niestety sprawdziłem to dokładniej, zwykle wygląda inaczej, na mój gust - sporo gorzej (no ale to dlatego, że nie lubie tego co prezentuje na pozostałych kadrach, które widziałem). A cały film ? Przywidywalny, ubarwiony itd. Jednak ogólnie - da się dotrwać do końca. Film nie zapadnie mi w pamięci, ale spodziewałem się czegoś gorszego. Przynajmniej nie będę żył w kłamstwie, że to totalna papka. Choć z drugiej strony denerwował mnie ten pseudo-rock, który tak naprawde nia ma wiele z prawdziwym wspólnego. Pop grany z gitar, a nie bity + wokalista to dalej pop, niektórzy niestety lubią to przypinać do prawdziwego grania rockowego. Niestety.

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Gicha7, ej sory, ale ty znasz moje chęci do czytania :/
no nie tylko ja takie mam :P

LukasTe, tak, tylko, że o Eurotripie mało kto słyszał, jak się dowiaduję... Mimo tego, że leciał tyle razy na TVN, Polsacie i TV4.
i ten hymn ManU w Eurotripie :D
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

COOO?! Hymn United ?! Ide oglądać !!

To teraz dodam co tam ciekawego ostatnio oglądałem.

Przedwczoraj obejrzałem Efekt Motyla. Świetny film, bardzo oryginalny pomysł. Przyznam, że wciągnąłem się, mimo, że byłem zmęczony to siedziałem do 1 w nocy i wytrwale czekałem na to co się będzie dziać później. Ode mnie 8/10 dla filmu. Szkoda, że następne części są duuużo gorsze.

Po drugie wczoraj widziałem familijna komedia Moje, Twoje Nasze. Nic szczególnego, od takie zwykłe amerykańskie kino, usiąść, obejrzeć, zaśmiać się z raz czy dwa, w międzyczasie wyjść po herbate i tyle widział. Aczkolwiek 6/10 może ode mnie dostać na zachęte.

Włączyłem sobie jeszcze V jak Vandetta, ale film nie zaczął się zbyt porywająco więc odłożyłem ten seans na dziś :P

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Efekt motyla rzeczywiście wspaniały ale tylko 1 część.
V jak Vandetta jak dla mnie mistrzostwo więc nie odkładaj tego seansu ;)
A tę komedyjke też niedawno oglądałem nie wiem czemu, ot takie do obejrzenie wraz z kotem :mrgreen:

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Polecam film Final Fantasy VII: Advent Children.
Nie ze względu na fabułe- która jest średnia.
Nie ze względu na muzykę, która jest dobra.
Nie ze względu na aktorów bo to anime.
Ale ze względu na przecudowną, epicką oprawę. Mam ten film na blu-rayu (jest to jedyny film jaki kupiłem żeby oglądać na PS3) i jakość animacji jest niesamowita. Oglądając go po raz pierwszy byłem niesamowicie zaskoczony kunsztem i niezwykłą wprost dbałością o szczegóły Japończyków. I dalej tak jest. Grafika jest przecudna.
hasło do moich uploadów: 1234

ODPOWIEDZ