Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Nasze konsole oraz HC Room

wszystko o wszystkim, odpoczynek

Moderator: Moderatorzy

chrumcio
-#
Posty: 106
Rejestracja: śr 28 wrz, 2011 19:08
Lokalizacja: Z krainy staroci
Kontakt:

Post autor: chrumcio »

Obrazek
Obrazek

Skromnie bo skromne :P
Ale się uzupełni zapas :D

Awatar użytkownika
CyborgGamingBlog
-#
Posty: 94
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:10
Kontakt:

Post autor: CyborgGamingBlog »

Zaktualizować nie zaszkodzi... Tym bardziej, że są to już jedne z ostatnich fot przed przeprowadzką... Po przeprowadzce wszystkie konsole, ampli i TV będą leżały na podłodze przez jakiś czas :D
Obrazek
Na biurku się trochę pozmieniało. Leży sobie PSP i PSX...
Obrazek
Stąd jakiś czas temu wypadł PSX na rzecz Xbox`a. Tak poza tym to wszyscy w domu.
PSX SCPH-7502
PSX SCPH-9002 x2
PS2 FAT SCPH 39003
PS2 Slim SCPH 90002
PSP Slim&Lite 3004 Vibrant Blue
Xbox Classic
Xbox 360 Slim 250GB

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Obrazek
Mój skromny zbiór)

Awatar użytkownika
tobek
-#
Posty: 22
Rejestracja: ndz 15 wrz, 2013 23:28

Post autor: tobek »

Teraz ja przedstawię historię moich konsol
4xPsx w tym jedna przerobiona
1xPsone
2xPs2 fat
1xPsp fat
Gba advence
1xPsp slim
1xXbox
1xXbox360 Core
1xPs2 slim
niestety wszystkie sprzedałem, nie miałem ich wszystkich na raz,

A teraz mój aktualny dobytek (fotki dodam niebawem)
Xbox 360 slim nie przerobiona, pierwszy właściciel
2 pady oryginalne
Xbox360 dual charging station (podstawka ładująca pady)
Kable/Pudełko/przejściówka mini jack do headset-a

gry
Pes13
Pes 2009
Fifa 12-nie działa
Far Cry2
Ea Mma
Tom Clancy's Rainbow Six Vegas2
Battlefield Bad Company 2
Forza Motorsport3
L.A. Noire
Grand Theft Auto Episodes From Liberty City
Halo 3
no i już leci do mnie Smackdown vs Raw 2007

No i pozostałości z innych konsol
Memory Card Psx - stan idealny
The Lord of the Rings The Two Towers - xbox
God of War 2 - demo Ps2
The Getawey - demo Ps2
Black - demo Ps2
Ops2 demo 65 - Ps2

Jak narazie to by było na tyle, w najbliższym czasie planuję zakup Ps2 :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wt 17 wrz, 2013 12:17 przez tobek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tobek
-#
Posty: 22
Rejestracja: ndz 15 wrz, 2013 23:28

Post autor: tobek »

Witam dzisiaj do mojej kolekcji dotarła konsola troszke porysowana i kable pogryzione ale śmiga jak należy :-D
Ps2 slim sliver model SCPH-77004
Jeden pad sliver
Zasilacz
Kabel av
The Getawey : Black Monday (Platinium)
Lara Croft Tomb Raider : Legend (Platinium)
Tekken 5 (Platinium)
Nitrobike
Burnout 2 Point of Impact (Platinium)

Awatar użytkownika
tobek
-#
Posty: 22
Rejestracja: ndz 15 wrz, 2013 23:28

Post autor: tobek »

Mały up z mojej strony, wpadło parę fantów to pokaże ;-)
gry na ps2 wymieniłem za jednego fanta
karta z fmcb z przesyłką 35zł
WWE smack down stan bez ani jednej ryski z przesyłką 22zł

beny1234

Post autor: beny1234 »

Ładne zestawiki :D

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Oj daaaaaaawno mnie tutaj nie było :oops: Ale wracam i to z mega mega updatem :mrgreen: Niektórzy wiedzą, niektórzy nie, ale większość moich dawnych konsol poszła na handel, ze względu na pewne okoliczności jakie zaszły w moim życiu. Nie mniej jednak, teraz znów sytuacja się zmieniła i będę miał nieco więcej czasu (i pieniędzy xD) na to aby odkurzyć swoją starą pasję :) Tak więc najpierw opisy poszczególnych konsol, potem zdjęcia ^^

1. PSX/PSone

To akurat moje stare dobre graty :mrgreen: PSone było chyba jedyną sprawną konsolą, której nie pozbyłem się w czasach sprzedaży mojej kolekcji. Nie sprzedałem jej pewnie dlatego, że nie była za wiele warta, bo nawet przerobiona nie jest :D Zaś co do PSX'a to tu sytuacja jest ciekawsza. Sprzedałem go kiedyś kumplowi z memorką, padem i grami za bodaj 50zł i jakiś czas temu wrócił do mnie w praktycznie nie zmienionym składzie za tę samą kwotę. Obydwie te konsole śmigają jak złoto :) Poza samymi konsolami mam do nich dwa pady (org. PSone i Shark DualShock 2) i dwie memorki (SONY i noname). Oryginalnych gier nie mam za wiele, bo ich ogólna dostępność jest bliska zeru, a ceny normalnych tytułów na allegro nie rzadko przekraczają wartość szaraka :D

2. PS2 FAT

Ten grubas też został ze mną przy wspomnianej wysprzedaży. Dawniej był używany z Network Adaptorem i 80GB dyskiem, ale NA sprzedałem, a dysk poszedł później do jakiegoś peceta. Z memorką nie wiem co zrobiłem, ale chyba komuś opchnąłem. Pad został potem sprzedany z PSXem (ten wyżej wymieniony pad Shark). Generalnie konsola działa, ale ma zdechnięty laser. Mam drugi (HD7), który w drugim FAT'cie na początku działał, ale po przekładce do tego FATa nagle zdechł :cry: . Może jeszcze to uratuję, kto wie. W każdym razie tak czy siak, konsola będzie sobie leżeć i od czasu do czasu robić za dodatkowy odtwarzacz multimediów.

3. PS2 Slim

Mój najnowszy nabytek w kolekcji, a zarazem moja perełka :mrgreen: . Jest to prezent urodzinowy od siostry. Jest to dokładnie model SCPH-79004 z roku 2007. Historia tej konsoli jest dość prosta. Otóż pewien gość kupił ją nową, pograł na niej ledwie kilka razy, kupił PS3, a czarnula poszła w kąt, dzięki czemu jest praktycznie nowa. Stan konsoli jest po prostu WZOROWY :-D Nawet na tym lśniącym pasku ma jeszcze folię, która nawet nie odchodzi. Jak pisałem, była użyta ledwie kilka razy, więc i laser jest jak nowy. Do konsoli dostałem oczywiście oryginalne pudło ze wszystkimi papierami, folijkami, kablami (jest nawet jeszcze nie odpakowana przejściówka na SCART) i tym podobnymi. Do tego karta pamięci 16MB firmy HAMA. Brakuje tylko padów i gier, ale i to dostanę za kilka dni jak owy gość je odzyska :) . Mają być tam dwa pady (nie wiem czy org.) i trzy gry: Piłka nożna, Tekken i coś jeszcze. Z save'ów na memorce wnioskuje, że będą to Tekken 5, Fifa Street 2 i Gran Turismo 4, lub jakiśtam boks (bodajże któryś Fight Night). Póki co podłączyłem sobie do niej pada Shark i konsola działa wzorowo. Znalazłem też w domu kilka starych gier na PS2, lecz wszystkie nie działają ze względu na ich stan.

4. XBOX (classic)

Xpudło... Kawał konsoli, który zajął mi pół walizki. I tutaj historia ma się ciekawie, bo w sumie kupiłem go przypadkiem. Otóż będąc na feriach w Łodzi, przeglądałem sobie z nudów tablicę. Trafiłem na pewne ogłoszenie, w którym napisane było, że ktoś ma na zamianę Xboxa z dwoma padami, kablami i 15 grami, a w zamian chce komputer. Szczęśliwie się złożyło, że miałem ze sobą swojego już na wpół żywego laptopa (dysk trup). Napisałem SMS'a czy ogłoszenie aktualne, przedstawiłem ofertę i już drugiego dnia z rana jechałem na drugi koniec Łodzi po konsolę. Na miejscu doznałem szoku :shock: Owszem babka pisała mi, że wszystkie gry są oryginalne, ale mało tego, one były w oryginalnych opakowaniach (poza jedną) :D . Tak więc dwie reklamówki w dłoń i jazda! Konsola jak najbardziej sprawna, ale ma dwie wady, z czego tylko o jednej wiedziałem. Otóż konsola ma problem z otwieraniem napędu, jeśli nie ma w nim płyty. O tym akurat zostałem poinformowany i nie jest to problemem. Drugą wadę zauważyłem dopiero jak podłączałem xklocka już tam u kumpla na chacie. Otóż pierwsze dwa porty padów są totalnie zdezelowane. Szczęście, że klockowi nie robi różnicy czy pad jest wpięty w pierwszy czy w trzeci port ;) Do konsoli jak wspomniałem dostałem oryginalne okablowanie, dwa pady (oryginalne "S"ki), oraz 15 oryginalnych gier. 10 gier działa normalnie i jest w języku angielskim (Jedynie NFS U2 ma już popękaną płytkę i pudełko od "The Urbz"). Dwie gry działają, ale są po niemiecku (Halo, Jade Empire), jedna gra działa, ale jest po bodajże francusku (Alter Echo) a dwie pozostałe gry zwyczajnie nie działają (FarCry i Rocky Legends). Mimo to jestem bardzo zadowolony z wymiany, bo konsola śmiga jak złoto :)

W szafie leży jeszcze kilka trupów... Drugi PS2 FAT, który też niby działa, ale nie ma coolera i napędu, oraz dwa PSXy bez laserów, które służą jako bank części zamiennych :P

No i prawie zapomniałbym wspomnieć o tym do czego podłączone są konsole :D Patent jest dość ciekawy. Otóż kable AV nie idą bezpośrednio do telewizora, o niee 8-) . Najpierw przewody docierają do nagłośnienia (wieża Hi-Fi z dwoma kolumnami i dwoma subwooferami). Stamtąd, dzięki wbudowanemu wejściu/wyjściu Video w wieży, sam obraz leci do telewizora, gdzie wpięty jest przez przejściówkę Chinch/Scart. Ot takie przyjemne rozwiązanie. Muszę jeszcze tylko kupić trzy dwójniki do Chinchy, żeby nie przełączać się kablami między Xpudłem a konsolami SONY.


Czas na obiecane fotki ;) Świeżo po rozłożeniu całego tego majdanu :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


No to by było chyba na tyle :mrgreen: . Zapomniałem tylko, że w szafie leży jeszcze mata do tańczenia do PSX/PS2, ale to szczegół ;)
SCEE™

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Co do fata z niby zdechłym laserem to sprawdź opór na cewkach. Podaj wyniki odczytu i zobaczymy czy coś z tego będzie. Multimetr w łapę, wpinasz laser na taśmę do PG i mierzysz. Oczywiście konsola wyłączona. Masz tu obrazek punktów pomiarowych:

Obrazek

I taką lekturkę dotyczącą 50004 >>> http://www.darkplanets.co.uk/la6508/

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Co do FATów to wszystko już Ci wyjaśniam ;)

Ten laser który jest teraz (KHS-400C) to autentyczny trup. Jak go kupiłem to czytał tylko cedeki i to też chyba z problemami. Za to w drugiej konsoli siedział HD7 który czytał wszystko, ale miał zdezelowaną tackę z całym jej mechanizmem (połamane w pi*du). Przełożyłem HD7 do tamtej konsoli, przeprogramowałem EEPROM iiiii... Odpalam org. THPS3, ruszył! Po restarcie konsoli nie czytał już nic :O I tak zdechł. Przełożyłem z powrotem tego KHS-400C i ten już nie czytał nic.

PS: Oba FATy to nie 50004 tylko 50003. Wiem też, że mają różne wersje mobo, tylko nie pamiętam która jest nowsza. Dodam też, że ten czarny FAT ma Modbo, a biały jest nietknięty chipem.


PS: Nawiązując do tematu, dzisiaj do kolekcji dołączył oryginalny Half-Life na PS2 :) .
SCEE™

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Wiem że kombinowałeś z tym jak koń pod górę, ale gdy zmierzysz opór na cewkach to wyjdzie czy działa czy nie działa. Takim przekładaniem i podpinaniem pod walnięty sprzęt może uwalisz jak nie uwaliłeś już ten laser. Pożycz miernik albo kup. Ja dałem 15zł u "Ruskich". Te modele miały to do siebie że jarały cewki, szczególnie konsole z chipem. Trzeba było je odpowiednio zabezpieczyć (romeo fix, summ0ne fix). Słyszałem o takich przypadkach że świeżo modchipowana konsola paliła laser. Dlatego nie polecam przerabiać tych modeli. Mój fat 50001 ma elegancki hd7, niechipowany, zabezpieczony. Czyta wszystko.

Edit:

Dawno ciebie nie było. Jest sporo newsów ze sceny PS2.

- znaleźli i doprowadzili do użytku oficjalny emulator POPS od Sony na ps2. Dość dobrze emuluje psx. Jak na tak wczesną wersję dość duża kompatybilność. Działa tylko z HDD. Mam ten stuff i pogrywam sobie w medal of honor i quake .

- Nowy free MC boot 1.93. Jest crossregionalny, wspiera ps2 10000, 15000, 18000 i PSX.

- Nowy Open PS2 Loader 0.9.3

- Port PicoDrive (emulator segi mega drive i mega cd)

- Emulator GBA na ps2

- HDD OSD (update browersera, ikona dysku twardego w browerserze, japońskie programy)

- Ruch w multiplayerze. Przywrócili resident evil outbreak 1 i 2, metal gear solid 3.



EDIT 2

W tych modelach aby wymienić laser trzeba wyjąć blaszkę, ona dociska 2 szyny, a te opierają się o magiczne "białe kółka". Może się przestawiły? Ale sprawdź od sprawdzenia cewek.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Kółkami to ja swego czasu się nakręciłem, pamiętam to :P Konsola ma bodajże założony ten cały fix. Pomierzę wszystko i posprawdzam, ale to jak już dopadnę miernik i FMCB co by w razie czego przeprogramować EEPROM.

PS: Jest nowy FMCB? Instaluje się to też normalnie? Bo pamiętam, że było coś kiedyś o 1.9 ale nie miał instalatora czy coś.

I możesz mi jakoś rozwinąć temat tego HDD OSD? Na jakiej zasadzie to działa? :O
SCEE™

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Nie bawiłem się w to dokładnie, ale ta opcja istniała tylko dla japońskich konsol. Złamali te blokady regionalne i można to instalować na wszystkim co się rusza. Nie bawiłem się w to z jednego powodu, znaczy dwóch. Trzeba formatować dysk, nie wiem czy z moim wd 400gb by to działało. W browerserze oprócz zmienionej wersji biosu widzimy dysk twardy i można odpalać bezpośrednio z tego poziomu aplikacje i gry z psx. Dostajemy też fajne programy które miały być zalążkiem planowanej rozbudowy ps2. Navigator BB - mocno rozbudowany i bajerancki browerser na linuxie. Jest też emulator psx w zestawie i coś jeszcze ale nie pamiętam. Moje podejrzenia są takie że sony planowało rozbudować ps2 o poważne usługi sieciowe i inne duperele. Zapewne też podrasowanie browersera i dysk w każdym ps2 byłyby w specjalizacjach fabryk. Tylko takie ps2 by wychodziły, ale jako że ps2 nie miało konkurencji została konsola ogołocona i z menu w którym można jedynie krążące kółka pooglądać. //// Na psx scene masz masę downloadu. W tym fmcb jest wszystko po staremu tylko szata graficzna skąpa. Mniej waży i jest szybszy. Można zainstalować na dysku i w dowolnej chwili usunąć.


EDIT

Tu masz filmik w akcji>>> http://www.youtube.com/watch?v=P1123PmnV3U

2

Jest gotowy pack do instalacji emu psx i dość prosto się wszystko robi. Działa dobrze.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Zaletą HDD OSD jest to że do jego wgrania nie jest potrzebna przeróbka wystarczy pc, no i oczywiście NA+ dysk co najmniej 40GB. Mam na jednym dysku tą przeróbkę i powiem że musiałbym kiedyś przy tym więcej posiedzieć żeby ogarnąć jak odpalać gry z psx inne niż wgrane. Co do xboxa to bym wymontował te porty bo jeszcze coś się w konsoli spali, jeżeli nie znajdziesz nowych to możesz w ich miejsce zamontować porty usb. Nie wysuwająca się tacka to norma w x-ach, wystarczy gumkę napędzającą mechanizm wysuwania przeczyścić, widać ją po wysunięciu tacki.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nic się nie spali, bo już dawno by się spaliło ;) Wszystko śmiga jak trzeba. A co do gumki, to wiem o tym, tylko nie chce mi się z tym bawić. Może dzisiaj podziałam w tym temacie :mrgreen:

EDIT (17:30):
Nie wysuwająca się tacka to norma w x-ach, wystarczy gumkę napędzającą mechanizm wysuwania przeczyścić, widać ją po wysunięciu tacki.
Czyli faktycznie internety nie kłamio :-D Już wcześniej czytałem, że to wina tej gumki, ale jakoś nie chciało mi się tego robić. Dzisiaj w końcu się za to wziąłem i jak się okazało pomogło! :P
SCEE™

ODPOWIEDZ