Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Nasze konsole oraz HC Room

wszystko o wszystkim, odpoczynek

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Randy. Nie chciał przyjść do pokoju, bo nie lubi aparatu (bez różnicy, czy z flashem czy bez. Nie lubi być na zdjęciach.)

Awatar użytkownika
glukkon7
-#
Posty: 116
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 11:10
Lokalizacja: Krosno

Post autor: glukkon7 »

Burdel nie burdel ale sprzęta ma (i to DUŻO) :zdrowko:
Lepszy maluch w garażu, niż Opel w telewizorze.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Temat utonął w mrokach dziejów, więc przyszedł czas na mały "Refresh"

Nareszcie po tylu miesiącach czekania, moja konsola wróciła do świata "żywych" :D
Jak wiadomo konsola miała uszkodzony laser (naderwana taśma), i przyszedł czas na reanimację konsoli. Opcje były trzy:

1. Nowa taśma lasera
2. Zakup używanego lasera za grosze
3. Kupno innego PSX, jako dawcy "narządów"



Wybór padł na opcję 3. Znalazłem na allegro PSX'a w stanie nieznanym. Kupiłem go za dosłownie 1zł (+ 15zł przesyłka). Był to model SCPH-5552.
Jak się okazało to był strzał w 10 :!:
Tuż po otrzymaniu konsoli, zabrałem się za jej rozebranie, mające na celu sprawdzenie "bebchów" tegoż wynalazku. W środku było mnóstwo kurzu i nieco śladów, jakby spalenizny (taki brązowy osad), jednak nic nie wyglądało na spalone. Pomyślałem, że pewnie zasilacz się nagrzał i stąd te ślady (i zapewne miałem rację, bo pod spodem, zasilacz też miał ten brązowy osad). Postanowiłem przełożyć obudowę (wraz z blaszką na którą wchodzi laser) i laser, oraz porty padów; do mojej konsolki. Po kilku zmaganiach konsola śmiga jak nówka a obudowa została przywrócona do stanu oryginalnego.

Dodatkowo dodam, że ostatnimi czasy zamieniłem mojego pada (jakiś zamiennik do PS2), na oryginalnego DualShocka, w super stanie.

Poza tym nic się w mojej kolekcji nie zmieniło.

Fotki:


Wygląd obudowy na początku (obudowa od "dawcy" założona do mojego PSX):

Obrazek

Wygląd obudowy podczas czyszczenia (po odklejeniu tych paskudnych naklejek):

Obrazek

Wygląd obudowy po moich zabiegach:

Obrazek Obrazek

Oraz zdjęcia wspomnianego DualShocka:

Obrazek Obrazek


Obecnie rozpocząłem projekt "PSX Reaktywacja", mający na celu przywrócenie mojej konsoli do jak najlepszej formy ;)

Oceniajcie, oceniajcie, oceniajcie :!:
SCEE™

Awatar użytkownika
snickersuper
-#
Posty: 31
Rejestracja: śr 10 sie, 2011 18:27
Lokalizacja: Manchester

Post autor: snickersuper »

Quake96 - Istne cudo stary :D Sam niegdyś miałem taką ślicznotkę ale nie wiem co się z nią stało :/

No natomiast ja nie wytrzymałem i zrobiłem foty jeszcze przed przeprowadzką. Na razie słabo to wygląda bo dopiero zacząłem kompletować i muszę jeszcze spłacić parę osób ale to moja malutka kolekcja. Same świetne tytuły ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

No no, skick, całkiem dobra kolekcja :) PS 2 FAT, i słusznie :P Poza tym fajne gry. Killzone, to jedna z moich ulubionych.

PS: Masz spoko telefon (Ten huawei obok lapka), kumpel miał identycznego :)
SCEE™

xzer0

Post autor: xzer0 »

Fajne konsolki. Sam mam fata ale zjaranego. Dotknąłem zasilacza od tyłu, a chwilę wcześniej odłączyłem od prądu. Myślę że laser jest dobry. Zamierzam kupić fata z zajechanym laserem. Laser się mógł uszkodzić po takiej zabawie?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

No cóż, a więc miałem 4 rozwalone PSX'y (w sumie dalej je mam), i postanowiłem złożyć jedną porządną obudowę, a następnie ją przemalować. Swój plan wcieliłem dziś w życie i tak oto powstała ta oto obudowa, którą mam w swojej sprawnej konsoli (żeby nie było, ta obudowa taka orginalna nie naruszona, jest nie tknięta, ale na jej miejsce wstawiłem tą "ztuningowaną".


A więc TAM TARA TAM TA TAM!!


Oto moja nowa obudowa :D


Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Starałem się z całego serca, żeby wyszło jak najlepiej. Oczywiście jest kilka malutkich defektów, ale praktycznie zupełnie nie zauważalnych. Jedynie klapka w jednym miejscu wygląda średnio (patrz foty), ale poza tym jest naprawdę COOL 8-)


Oczywiście czekam na wasze oceny :D Pomalowanie tego zajęło mi calutki dzień, więc proszę doceńcie moje starania :)
SCEE™

Awatar użytkownika
snakeshake
-#
Posty: 191
Rejestracja: pt 09 kwie, 2010 00:02
Lokalizacja: Nie wiem.
Kontakt:

Post autor: snakeshake »

Hehe wygląda jak z fabryki jakby limitowana edycja z fanty xD w każdym razie świetny efekt :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Dziękować :) Wiadomo, że limitowana edycja. by Me. jest tylko jeden taki na całyyym świecie :D
SCEE™

Awatar użytkownika
snickersuper
-#
Posty: 31
Rejestracja: śr 10 sie, 2011 18:27
Lokalizacja: Manchester

Post autor: snickersuper »

Kurczę Quake to trzeba być faktycznie pasjonatem :D Wygląda świetnie, sam bym taką chciał :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kerm
-#
Posty: 224
Rejestracja: śr 04 sie, 2010 19:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: kerm »

Naprawdę wygląda świetnie efekt jest powalający :) Chyba kupie sobie starego psx i też go przerobie w podobny sposób.
Pomogłem daj +

Polecana strona:
--> https://facebook.com/DobryNaciag <--
PlayStation SCPH-7002
PlayStation 3 320GB
PlayStation Portable 3004 6.60 PRO-B10.fix1

Awatar użytkownika
snickersuper
-#
Posty: 31
Rejestracja: śr 10 sie, 2011 18:27
Lokalizacja: Manchester

Post autor: snickersuper »

O tym samym pomyślałem XD
Obrazek

Awatar użytkownika
nowex
-#
Posty: 59
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 12:59

Post autor: nowex »

e no super wygląda. Czym malowałeś pistoletem czy sprejem ? i jaką farbą :D ? Bardzo mi się podoba :D, ale ja swojej ps2 nie będę malował tylko nakleję jak coś :
http://archiwumallegro.pl/napeeska_skin ... 07431.html
PS2 SLIM SCPH-70004+MODBO760 ,SONY DualShock2, Memory Card SONY 8 MB, 29 oryginalnych gier
PS3 80 GB, SonyDS3, MOVE, KAMERKA SONY, 12 oryginalnych gier, PSN
PS VITA

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

nowex, farba to zwykły "szpraj" z motoryzacyjnego za 14zł :P

Kod koloru - RAL 1003


A co do tych twoich naklejek, to jest to ogólnie spoko, ale uwierz, że jak zacznie się to niszczyć czy brudzić, to ciężko to odkleić jak nie wiem co. Sam kupiłem PSX'a na allegro to też był poobklejany takimi naklejkami i cały dzień walczyłem, żeby to wyczyścić :)
SCEE™

Awatar użytkownika
nowex
-#
Posty: 59
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 12:59

Post autor: nowex »

producent gwarantuje, że to są specjalne naklejki, które po odklejeniu nie pozostawią, żądnych śladów ( przynajmniej po 6 miesiącach :D )
PS2 SLIM SCPH-70004+MODBO760 ,SONY DualShock2, Memory Card SONY 8 MB, 29 oryginalnych gier
PS3 80 GB, SonyDS3, MOVE, KAMERKA SONY, 12 oryginalnych gier, PSN
PS VITA

ODPOWIEDZ