Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Problem z pojemnością HDD.

wszystko o wszystkim, odpoczynek

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Problem z pojemnością HDD.

Post autor: LISTI »

Witajcie! ;)
Moja dziewczyna, ma dosyć dziwny problem ze swoim nowym laptopem, a mianowicie na opakowaniu widnieje napis: HDD: 320GB co oznacza pojemność dysków 320GB. Pewnego razu, weszliśmy w Mój Komputer i tu nagle... okazało się, że ma tylko 272GB. Nasuwa się więc pytanie: gdzie jest te pozostałe 50GB? Jest to jakaś ukryta pamięć?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam! ;)

Awatar użytkownika
markomen1
-#
Posty: 267
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 17:09

Post autor: markomen1 »

Wszystko bez problemowo na dysku sie zapisuje czy instaluje nie ma problemów ? jeżeli tak to nie widze za bardzo problemu gdzie 50GB chociaż też bym się denerwował ale gdy wgrałem nowego Windowsa brakowało mi 10GB jak nie ma nic ważnego twoja dziewczyna na kompie to weź Formata zrób lub Windowsa na nowo wgraj zazwyczaj takie coś pomaga
Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Laptop zakupiony z systemem? Jeśli tak to z jakim, i czy otrzymaliście do niego płytkę Recovery, czy też z systemem?

Ponieważ, moja mam też ma lapka, z Win7. Z tym, że nie dostała płytki z systemem, tylko kopia zapasowa systemu jest umieszczona na ukrytej partycji, której nie widać "Mój Komputer"

Tak więc zapewne tutaj także rozwiązano to w ten sposób.


PS: Jeśli chcesz zobaczyć ukryte partycje, i upewnić się, że na pewno są, to włóż do napędu płytkę z Win XP i uruchom ją przed startem systemu. Tam uruchom instalator i jeszcze zanim cokolwiek zacznie instalować, będziesz miał do wyboru dysk na którym chcesz zainstalować system. Tam na liście powinny pojawić się wszystkie partycje włącznie z ukrytymi...


PS2: Może też być tak, że poprostu ktoś ustawił tylko 272GB, a 50GB jest poprostu nieprzydielone do każdej partycji.


@markomen - Dysk nie jest uszkodzony, tylko albo istnieje 50GB partycja ukryta z kopią zapasową systemu, albo poprostu 50GB jest nieprzydzielone. Także twoje porady są tutaj zbyteczne ;)


PS: Nigdy nie uzyskasz równych 320GB, ponieważ producenci dysków przeliczają pojemność w systemie:

1kb = 1000bajtów

A Windows przelicza pojemność w systemie:

1kb = 1024bajty
Ostatnio zmieniony śr 16 lis, 2011 17:37 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

A nie da się jakoś odzyskać tych 50GB? Bo dla kobiety to jednak sporo ;d

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

Kod: Zaznacz cały

Każdy przy wyborze dysku powinien dobierać go pod względem potrzebnej mu pojemności lub/i dostępnych funduszy. Pojemność jest to wielkość określająca ilość maksymalnie przechowywanych danych.
Większe pojemności w nowych dyskach uzyskano przez tzw. zapis prostopadły, w którym dane nie są ułożone równolegle, lecz prostopadle do powierzchni talerza, co pozwala na „upchnięcie” większej ilości danych na pojedynczym talerzu. Zapis ten nie ma najmniejszego wpływu na szybkość pracy, więc przy zakupie dysku nie musimy o nim pamiętać.
Trzeba dodać jeszcze, że faktyczne pojemności dysków są różne od tych deklarowanych przez producentów. Wynika to z tego że producenci inaczej liczą inaczej pojemność od przyjętych zasad. Normalnie 1kB to 1024B, 1MB to 1024kB itd., natomiast producenci używają następującego sposobu przeliczania: 1kB to 1000B, 1MB to 1000kB itd. Dlatego kupując np. dysk 200GB tak naprawdę otrzymujemy napęd o pojemności 187GB.
[/i]

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

LISTI, tak jak mówiłem. Powiedz, czy lapek był z systemem i czy dostaliście do niego płytkę z systemem, czy kopia jest na dysku.

Jeśli nie wiesz, polecam zajrzeć do instrukcji lapka. Tam powinno być napisane jak przywrócić system w razie awarii (U mojej mamy przywracało się z ukrytej partycji)

PS: Jakiej firmy jest lapek?


@DreamON - Ale nie przesadzajmy. W przypadku 320 GB na pewno nie byłoby o 50GB mniej... Ja mam Dysk 250GB i tak naprawdę mam około 230...
Ostatnio zmieniony śr 16 lis, 2011 17:40 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Czyli to naturalna ilość miejsca "w plecy"?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nie koniecznie. Być może tak, ale nie całkiem, bo możliwe, że jesteś np. 30GB w plecy a 20GB to ukryta partycja...


Tak jak mówiłem. Spróbuj sposobu z Płytką z Win XP
SCEE™

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

w sensie format?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Niee... Widać nie czytałeś ze zrozumieniem.

Przy opcji formatowania dysku, masz do wyboru dysk, któryu chcesz sformatować i na nim zainstalować XP'ka. I tam pojawi się lista dostępnych dysków + Ich pojemności. Jeśli zauważysz jakąś dodatkową partycję której nie widać w "Mój KOmputer" to oznacza, że jest to ukryta partycja z kopią zapasową.

Jeśli nie, to znaczy, że 50GB to naturalny brak...
SCEE™

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Rozumiem, że w przypadku win7 jest tak samo?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Oj chyba nie... Bo jeśli mnie pamięć nie myli to siódemka nie formatuje dysku... Lepiej sprawdź XP'kiem, bo to wiem na pewno.

PS: U mnie na 250GB dysku mam dokładnie 230GB
SCEE™

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Więc pewnie to fabryczny brak. Dzięki za pomoc ;).

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Post autor: DreamON »

W siódemce możesz sprawdzić szczegóły partycji wchodząc na Zarządzanie dyskami.
PPM na ikonce Mój Komputer --> Zarządzaj --> Zarządzaj dyskami.

Awatar użytkownika
Hudy
-#
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 01:02
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Hudy »

Jak masz laptopa z Recovery to na pewno te 50 GB zabiera ci własnie to Recovery.

Nie powiem ci dokładnie jak to zrobić ale jedno wiem na pewno format tu raczej nie pomoże.

Aha co do tego miejsca na dysku że ucina trochę (Rzeczywista mniejsza niż w specyfikacji) to bez przesady 50 GB by ci za cholerę nie zabrało.

A tak na marginesie może trzeba pousuwać niepotrzebne rzeczy, filmy wrzucić na pena albo płytę, oczyścić dysk z plików TEMP i innych syfów typu pamięci podręczne przeglądarek.
Co ta twoja dziewczyna tam trzyma tyle muzyki czy filmów, zdjęć ??
To wszystko na Płytkę czy pena i po sprawie :P


§ 6. zakaz używania wulgaryzmów.
Nie edytuj poprawek administracji! (Administratora bądź Moderatora)

Drakson
Ostatnio zmieniony śr 16 lis, 2011 19:23 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ