Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Pokaż swój komputer

wszystko o wszystkim, odpoczynek

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ładny komp Quake :) . Żeby w miare dobrze działał to na pewno trzeba dokupić ram :) , z tego co wiem to płyta obsługuje sdram jak i ddr do 2gb, ale przy takim procesorze 1gb w zupełności wystarczy :) . Cudów na nim nie zdziałasz więc myślę że grafika geforce fx5200 Cię zadowoli oczywiście w wersji 128mb, można taką dorwać już za 30zł a sam używałem jej 5 lat conajmniej :) .
Miałem już kilka takich komputerów, więc wiem mniej więcej co dobrać ;) I tak masz rację, płyta obsługuje też SDRAM, ale skoro już mam DDR to go rozbuduję, bo w sumie jednak DDR nie jest drogi. Na razie będzie drugie 256MB, a w przyszłości może zrobie upgrade do 1gb (tak jak było w planach).

Co do grafiki, to FX5200 niby by wystarczył, ale szczerze mówiąc miałem kiedyś ten GPU i teraz wolałbym dołożyć te "kilka groszy", do czegoś pokroju GeForce serii 6. Na razie jednak muszę radzić sobie z GF2 Ti. Jestem przyzwyczajony do starych GF2/4 MX więc wiem ile mogę się spodziewać po tym sprzęcie :P
SCEE™

animare
-#
Posty: 36
Rejestracja: pt 26 sie, 2011 15:14
Kontakt:

Post autor: animare »

Kumam :P, wszystko skupia się na tym do czego tak na prawdę będziesz używał ten komputer. A w sumie teraz i tanio można dorwać grafiki po 512 więc to raczej nie jest duży wydatek. Tak samo kwestia RAM'u :)

Awatar użytkownika
CyborgGamingBlog
-#
Posty: 94
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:10
Kontakt:

Post autor: CyborgGamingBlog »

To może i ja przedstawię wam swoją skromną rodzinkę PC`ów.
Zacznę od mojego laptopa, z którego korzystam aktualnie.
CPU:Intel Core i5 M460 @ 2.53GHz
RAM:3GB
GPU:NIVIDIA GeForce GT 420M 1GB
OS:Windows 7 Home Premium 64bit
HDD:500 GB
Teraz dodatki:
Drugi monitor:Acer LCD AL1916W A 19"
Dysk zewnętrzny:Toshiba StorE Alu 2S 500 GB 2.5 cala
Mikrofon:SAMSON C01U USB
Słuchawki:PHILIPS SHP 2700
Zestaw głośników: Logitech S200 2:1
Mysz:Cyborg R.A.T 3
Mouse Pad:Cyborg G.L.I.D.E. 7
Pad:Microsoft Xbox360 Controller for Windows
Czytnik kart pamięci:LogiLink High-Speed Card Reader/Writer
HUB USB:HUB USBx4 LogiLink z własnym zasilaniem
Podkładka chłodząca: Cooler Master(Dokładnego modelu nie znam)
Laptopa mam już z dobre 3 lata i jestem w miarę zadowolony. Gry idą nawet ładnie(RE5 śmiga na max), jednak komputer wymaga już małego serwisu. Czyszczenie oraz wymiana past i termopadów. Do tego rok temu wuja nadepnął na kabel od słuchawek i mam rozwalone wejście jack. Jestem skazany na siedzenie na głośnikach wbudowanych, lub kupno karty zew. USB. Jedną już miałem, ale rozwaliła się po pół roku :-/ . Kiedyś, gdy będę miał dyszkę za dużo, to kupię sobie, bo brak słuchawek doskwiera...
Obrazek
Obrazek
Centrum domowe:
CPU:AMD Athlon 64 3000+ 1.81 GHz
RAM:GoodRam DDR2 512mb
GPU:Gigabyte Nvidia Geforce 9400gt 512mb GDDR2
MOBO:Asus M2N4-SLI
HDD1:WD 250GB SATA
HDD2:Maxtor 130GB IDE
Karta sieciowa:TP-Link TL-WN350GD
Zasilacz:MODECOM PREMIUM 400W
Czyli mój stary komputer, który robi aktualnie jako maszyna do puszczania filmów i słuchania muzyki. Jak widać, cudów nie ma i nie będzie. Nie zamierzam w niego wiele inwestować. Chcę jedynie od kumpla odkupić 2GB RAM`u i ew. jakąś kartę dźwiękową, bo skoro komputer jest podłączony pod amplituner, to wypadało by jakoś poprawić jakość dźwięku. Aktualnie komputer podłączony jest pod TV 32".
Obrazek
Obrazek
Trzeci komputer, to jeden złożony z dwóch przygarniętych. Dokładnej specyfikacji nie znam, bo jeszcze nie miałem okazji go odpalić. Nadal czekam na pastę termo.
CPU:AMD Sempron(Być może trafi tu Athlon)
GPU:Ati Radeon 9000 Pro 64MB DDR 128-bit
RAM:1GB DDR Samsung
HDD:Hitachi 40GB IDE
Zasilacz:Modecom 400W(wcześniej w jednym z komputerów był mizerny 300W, ale wymieniłem na mocniejsze, ze względu na planowany OC CPU i GPU)
Komputer miał początkowo stać na Linuxie, ale postanowiłem, że posadzę go na WinXP. Jak na razie chłodzenie leży i czeka na szlifowanie papierem wodnym podstaw. W szczególności chłodzenie GPU, bo skoro na razie będzie ono pasywne, to niech sobie to ciepło odbiera troszkę lepiej. O CPU już nie wspomnę, bo na podstawie radiatora można utrzeć marchewkę. Później dokupię jakieś porządne chłodzenie na rdzeń graficzny oraz kości pamięci i wycisnę z tej karty co się da.
Karta oraz chłodzenie widoczne na zdjęciu z laptopem ;)
Obrazek
Do tego jeszcze części widoczne na zdjęciu, z których powstanie kolejny komputer, typowo do pracy. Wykastrowana R9200se, 512mb RAM i AMD Athlon, bądź tak jak już pisałem Sempron.
Obrazek
Na dzień dzisiejszy są to moje wszystke komputery. ;)
PSX SCPH-7502
PSX SCPH-9002 x2
PS2 FAT SCPH 39003
PS2 Slim SCPH 90002
PSP Slim&Lite 3004 Vibrant Blue
Xbox Classic
Xbox 360 Slim 250GB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

animare pisze:Kumam :P, wszystko skupia się na tym do czego tak na prawdę będziesz używał ten komputer. A w sumie teraz i tanio można dorwać grafiki po 512 więc to raczej nie jest duży wydatek. Tak samo kwestia RAM'u :)
Używał będę jako drugiego komputera. Generalnie gram głównie na konsolach, ale z racji że mam już laptopa i doszedł ten blaszak, to będę robił sobie LAN Party z kumplami ;)

Btw. Dokupiłem właśnie drugie 256MB RAMu za 6zł. Jak się okazuje ten RAM który już tu siedział, to nie żaden 233mhz, tylko 400mhz (firmy Elixir). Nowa kość ma 333mhz więc teoretycznie powinny one pracować w 333mhz. Jednak w biosie taktowanie obydwu pamięci wynosi 266mhz, wie ktoś dlaczego? Może trzeba przestawić gdzieś zworkę na mobo? W BIOSie mam tylko ustawienia dla SDRAMu (są na Auto), gdzie max. taktowanie dla niego wynosi 266mhz.


@Cyborg - Całkiem fajne te twoje "blaszaki". Ciekawi mnie ile pamięci ma ten radek 9200se :]
SCEE™

animare
-#
Posty: 36
Rejestracja: pt 26 sie, 2011 15:14
Kontakt:

Post autor: animare »

@Quake sprawdź jaką masz wersje biosu i zobacz jaka jest najnowsza na stronie producenta. Często jest tak, że jeśli jedna kość ma niższe taktowanie to druga może się do niej dostosować więc teoretycznie tak jak mówisz. Z drugiej zaś strony wydaje mi się, że po prostu płyta główna obsługuje tylko procesory na szynach 200/266 MHz więc nic z tym nie zrobisz... w SD Ram nie inwestuj bo będzie to jeszcze mniejsze ograniczenie.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nie zamierzam inwestować ;) Swego czasu miałem PCta z SDRAMem i nie był zły, ale skoro tu już miałem DDRy to wolę do nich dokładać :P
SCEE™

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Kilka fotek owego blaszaka :P (PS: Nie patrzcie na "biurko". Przez ten monitor nie miałem wyjścia i musiałem użyć starej ławy, która służyła mi za stół warsztatowy xD )

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

A lapek na swoim miejscu, sobie grzecznie czeka na zmianę Windy :P

Obrazek
SCEE™

Awatar użytkownika
CyborgGamingBlog
-#
Posty: 94
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:10
Kontakt:

Post autor: CyborgGamingBlog »

Też coś pokażę... A co mi tam!
Udało mi się uruchomić komputer, który w końcu złożyłem. Co prawda nie obyło się bez ofiar, bo okazało się, że kość RAM Samsunga jest niesprawna i musiałem wsadzić tam dwie kości po 512mb. Any way. Komputerek obecnie musi sobie poradzić bez obudowy, a to dlatego, że wyjąłem go podczas zabawy z zworkami i w sumie nie chce mi się go znów do tej paskudnej obudowy wkładać. Przynajmniej jakoś ozdabia mój nerdowski pokój ;)
Obrazek
Wymieniłem jedynie procesor i RAM. Wcześniej docelowo miał być tam Sempron, jednak zmieniłem zdanie. Dla ścisłości:
Obrazek
PSX SCPH-7502
PSX SCPH-9002 x2
PS2 FAT SCPH 39003
PS2 Slim SCPH 90002
PSP Slim&Lite 3004 Vibrant Blue
Xbox Classic
Xbox 360 Slim 250GB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Pro klawira xD

Swoją drogą, czemu te pamięci pracują tylko w 133mhz? Twoja płyta nie obsługuje większych taktów?
SCEE™

Awatar użytkownika
CyborgGamingBlog
-#
Posty: 94
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:10
Kontakt:

Post autor: CyborgGamingBlog »

Quake96 pisze:Pro klawira xD

Swoją drogą, czemu te pamięci pracują tylko w 133mhz? Twoja płyta nie obsługuje większych taktów?
Mam jeszcze jedną klawirę na USB, ale Bios nie obsługuje innej niż na PS2. Wiem, że można to skonfigurować, ale nic tam nie ma z tym związanego.
Co do RAM'u, to sam nie wiem czemu tak pracują. Mobo obsługuję z pewnością lepsze kości. Jutro raczej się nie wyrobię, żeby z tym pokombinować, ale w tygodniu będę się bawił.
PSX SCPH-7502
PSX SCPH-9002 x2
PS2 FAT SCPH 39003
PS2 Slim SCPH 90002
PSP Slim&Lite 3004 Vibrant Blue
Xbox Classic
Xbox 360 Slim 250GB

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Mały update.

Jako że ostatnimi czasy PS2 stoi i się kurzy (bo nie mam nawet memorki, sprzedałem za PSXa :lol: ), to postanowiłem wyciągnąć z niej dysk i wpiąć do blaszaka, żeby uzyskać więcej miejsca. Ogólnie byłem pewny że oba dyski (ten w PS2 i ten w PC) są identyczne. I wizualnie (oraz pojemnościowo) są. Różnią się dosłownie jedną cyfrą w modelu :P

Stary dysk: SAMSUNG SP0812N
Drugi (ten z PS2) dysk:: SAMSUNG SP0802N


Kolejny update w okolicach środy. Peace
SCEE™

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Up!!!

Laptop zdechł, więc sprzedałem go komuś kto będzie w stanie to sobie naprawić (siema mc xD ). W zamian mam graty do PCta :)

- ZOTAC GeForce FX5200 128bit 256MB (full box, w miarę świeża pasta termo)
- 3x512MB RAM DDR 400mhz (z czego jeden prawdopodobnie uwalony, ale i tak mam tylko dwa sloty DDR na mobo, więc mam dwa kingstony po 512mb)
- HUB USB 2.0 (4 gniazda zewn, jedno wewnętrzne). Narazie nie zamontowany.
- Trochę śrubek, śledzi i tym podobnych.

Generalnie jestem bardzo zadowolony, bo wreszcie komputer dostał przyzwoite (jak na tę klasę PC) komponenty. I wreszcie Mozilla nie będzie mi zamulać ^^
SCEE™

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Oj Quake i reszta, wy to sprzęt kolekcjonujecie, a ja ledwo z dwoma komputerami się użeram.
Quake, pamiętasz jak rok temu ci mówiłem , że komp od 6 lat nie ruszony? Niestety, licz się dalej z tym, że go nie otwieram , a działa jak należy. Tzn. mała poprawka. Jutro go otworzę, ale po to , żeby ocenić technologię ludności miasta KURZ i ewentualnie go wydmuchać :D Póki co to wczoraj wysprzątałem klawiaturę ( rany , że bakterie są już w XXI wieku to wiedziałem, ale że nas już wyprzedziły? ). Teraz czas na towera :D

Software'owo, to posprzątałem pulpet i wymieniłem antywirusa również i na laptopie - teraz chroni mnie Kaspersky. Wywaliłem w diabły zbędne śmiecie i powiem , powiem, że nawet szybciej chodzi. Zainstalowałem ToCA 2 ( wreszcie znalazłem wersję , co śmiga pod XP ! ) i pykam na "haj detalach".
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
Highline
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 10 sty, 2013 15:26

Post autor: Highline »

CyborgGamingBlog pisze:To może i ja przedstawię wam swoją skromną rodzinkę PC`ów.
Zacznę od mojego laptopa, z którego korzystam aktualnie.
CPU:Intel Core i5 M460 @ 2.53GHz
RAM:3GB
GPU:NIVIDIA GeForce GT 420M 1GB
OS:Windows 7 Home Premium 64bit
HDD:500 GB
Teraz dodatki:
Drugi monitor:Acer LCD AL1916W A 19"
Dysk zewnętrzny:Toshiba StorE Alu 2S 500 GB 2.5 cala
Mikrofon:SAMSON C01U USB
Słuchawki:PHILIPS SHP 2700
Zestaw głośników: Logitech S200 2:1
Mysz:Cyborg R.A.T 3
Mouse Pad:Cyborg G.L.I.D.E. 7
Pad:Microsoft Xbox360 Controller for Windows
Czytnik kart pamięci:LogiLink High-Speed Card Reader/Writer
HUB USB:HUB USBx4 LogiLink z własnym zasilaniem
Podkładka chłodząca: Cooler Master(Dokładnego modelu nie znam)
Laptopa mam już z dobre 3 lata i jestem w miarę zadowolony. Gry idą nawet ładnie(RE5 śmiga na max), jednak komputer wymaga już małego serwisu. Czyszczenie oraz wymiana past i termopadów. Do tego rok temu wuja nadepnął na kabel od słuchawek i mam rozwalone wejście jack. Jestem skazany na siedzenie na głośnikach wbudowanych, lub kupno karty zew. USB. Jedną już miałem, ale rozwaliła się po pół roku :-/ . Kiedyś, gdy będę miał dyszkę za dużo, to kupię sobie, bo brak słuchawek doskwiera...
Obrazek
Obrazek
Centrum domowe:
CPU:AMD Athlon 64 3000+ 1.81 GHz
RAM:GoodRam DDR2 512mb
GPU:Gigabyte Nvidia Geforce 9400gt 512mb GDDR2
MOBO:Asus M2N4-SLI
HDD1:WD 250GB SATA
HDD2:Maxtor 130GB IDE
Karta sieciowa:TP-Link TL-WN350GD
Zasilacz:MODECOM PREMIUM 400W
Czyli mój stary komputer, który robi aktualnie jako maszyna do puszczania filmów i słuchania muzyki. Jak widać, cudów nie ma i nie będzie. Nie zamierzam w niego wiele inwestować. Chcę jedynie od kumpla odkupić 2GB RAM`u i ew. jakąś kartę dźwiękową, bo skoro komputer jest podłączony pod amplituner, to wypadało by jakoś poprawić jakość dźwięku. Aktualnie komputer podłączony jest pod TV 32".
Obrazek
Obrazek
Trzeci komputer, to jeden złożony z dwóch przygarniętych. Dokładnej specyfikacji nie znam, bo jeszcze nie miałem okazji go odpalić. Nadal czekam na pastę termo.
CPU:AMD Sempron(Być może trafi tu Athlon)
GPU:Ati Radeon 9000 Pro 64MB DDR 128-bit
RAM:1GB DDR Samsung
HDD:Hitachi 40GB IDE
Zasilacz:Modecom 400W(wcześniej w jednym z komputerów był mizerny 300W, ale wymieniłem na mocniejsze, ze względu na planowany OC CPU i GPU)
Komputer miał początkowo stać na Linuxie, ale postanowiłem, że posadzę go na WinXP. Jak na razie chłodzenie leży i czeka na szlifowanie papierem wodnym podstaw. W szczególności chłodzenie GPU, bo skoro na razie będzie ono pasywne, to niech sobie to ciepło odbiera troszkę lepiej. O CPU już nie wspomnę, bo na podstawie radiatora można utrzeć marchewkę. Później dokupię jakieś porządne chłodzenie na rdzeń graficzny oraz kości pamięci i wycisnę z tej karty co się da.
Karta oraz chłodzenie widoczne na zdjęciu z laptopem ;)
Obrazek
Do tego jeszcze części widoczne na zdjęciu, z których powstanie kolejny komputer, typowo do pracy. Wykastrowana R9200se, 512mb RAM i AMD Athlon, bądź tak jak już pisałem Sempron.
Obrazek
Na dzień dzisiejszy są to moje wszystke komputery. ;)
U babci na strychu robiłeś te zdjęcia... ?[/b]
I watching you. And you.
Google
Obrazek

Awatar użytkownika
CyborgGamingBlog
-#
Posty: 94
Rejestracja: sob 20 paź, 2012 18:10
Kontakt:

Post autor: CyborgGamingBlog »

Highline,
Nie, a coś Ci nie pasuje?
PSX SCPH-7502
PSX SCPH-9002 x2
PS2 FAT SCPH 39003
PS2 Slim SCPH 90002
PSP Slim&Lite 3004 Vibrant Blue
Xbox Classic
Xbox 360 Slim 250GB

ODPOWIEDZ