Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie

Gry na Lapka

wszystko o wszystkim, odpoczynek

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
markomen1
-#
Posty: 267
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 17:09

Gry na Lapka

Post autor: markomen1 »

Dobra robię nowy temat bo nie chcę odkopywać jakichś starych więc tam stałem się posiadaczem lapka nie jest on jakichś najnowszy ale do takiego podróżnego użytkowania styknie :) więc to są parametry lapka
Karta Graficzna ATI Mobility Radeon X200 Xpress
Procesor AMD Sempron 3100+ 1.79GhZ
Ram 512 ale przez karte graficzną laptop widzi 384 RAM'u
a tytuły gier podawajcie jakie kolwiek oczywiscie emulator ePSXe 1.7.0 + kilka gier już zainstalowany i skonfigurowany pierwsze co zrobiłem jak go dostałem :D


Z GÓRY THX ZA ODPOWIEDŹ XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ram 512 ale przez karte graficzną laptop widzi 384 RAM'u
To dlatego, że 128 MB ram przydzielone jest dla pamięci Grafiki... Przez to masz w tym momencie 384MB ram i 128VRAM... Tak to już jest w laptopach. Zmniejsz sobie rozmiar VRAM do 64mb, bo tyle przy takim sprzęcie Ci wystarczy (wiem, bo sam mam niemal identycznego lapka). Starsze laptopy nie miały własnej pamięci dla grafiki, więc brały ją z RAMu ;)


Co do gier, to hmm... GTA Vice City (ew. San Andreas + Multiplayer), NFSy (Carbon może ruszy), oraz jak będziesz miał dużo szczęścia (a raczej, jeśli twoja grafika ma sprzętową akcelerację OpenGL), to odpalisz minecrafta (ale wersje Alpha, bo ma mniejsze wymagania)
SCEE™

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Quake co do MC w wersji Alpha radzę się wstrzymać - większe zżeranie pamięci i w ogóle. Jak już tak bardzo chcesz MC to bierz najnowszego ( bo biblioteki są optymalizowane ), ale ładuj w niego OptiFine + poza grą, kontrolery Ramu ( sam korzystam i rzadziej pada MC z powodu OoM - Out of Memory ) :D . Co do NFSu to próbuj starsze produkcje typu Underground2 ( odpali na 128 MB grafiki ) czy tam MW. Z Gta to już zostaw sobie SA, albo niżej.
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

KoYoT pisze:Quake co do MC w wersji Alpha radzę się wstrzymać - większe zżeranie pamięci i w ogóle. Jak już tak bardzo chcesz MC to bierz najnowszego ( bo biblioteki są optymalizowane ), ale ładuj w niego OptiFine + poza grą, kontrolery Ramu ( sam korzystam i rzadziej pada MC z powodu OoM - Out of Memory ) :D . Co do NFSu to próbuj starsze produkcje typu Underground2 ( odpali na 128 MB grafiki ) czy tam MW. Z Gta to już zostaw sobie SA, albo niżej.
Aż muszę to wyjaśnić ^^

MC W wersji alpha będzie o wiele lepsze, bowiem nie ma graficznych "bajerów". A co do Out of memory to jeszcze z tym się nie spotkałem... A gram w MC na PieCu:

Intel Celeron 900mhz@1ghz
620MB RAM
GeForce 2MX400 64MB

I wiem, że Alpha chodzi normalnie (trzeba grać w oknie). Lagi są przy ładowaniu mapy itp. Po ok. 5 minutach grania już da się wygodnie grać. Zaś jak zainstalowałem najnowszego MC, to ledwo co działał (mimo iż opcje zmniejszyłem). Więc wiem co piszę :)


Co do NFS U2, to on działa nawet na 32mb grafiki... Ma śmieszne wymagania (900mhz, 256ram, 32 VRAM). Most Wanted działa bez lagów na takich eksponatach jak GeForce 4MX 64MB (wiem, bo kiedyś miałem taki sprzęt). Także kolega może próbować odpalić Carbona. On ruszyłby nawet na 1,5ghz 300+MB ram, 64VRAM, byle grafika miała Pixel oraz Vertex shadery (bez tego odpali, ale nie będzie żadnych tekstur). Wiem, bo odpalałem toto na GF4MX (karta bez shaderów).

Co do GTA to potwierdzam. SA to maximum :)
SCEE™

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Zadne z tych gierek nie beda grywalne na tym chipsecie graficznym (smiechowy fps) :roll:
Odpalic to i cos odpali ale zeby czerpac przyjemnosc z gry o bedzie ciezko xd

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Oj tam nie gadaj ^^ Ja mam jeszcze większy shit "Intel Mobile coś tam" i mi np. San Andreas działało normalnie na min. detalach. :P Tylko moja grafa jest o tyle śmieciowa, że nie ma sprzętowej akceleracji OpenGL.
SCEE™

Awatar użytkownika
markomen1
-#
Posty: 267
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 17:09

Post autor: markomen1 »

Dobra aktualnie mam zainstalowane Gothic 1+2(z dodatkiem Noc Kruka) Fable zapomniane opowieści(o dziwo działa i da się grać) oczywiście NFS MW (najlepsza z najlepszych według mnie) i czekam na GTA SA aż kumpel odda a co do gier z PSX to jest Tekken 3 Rayman 2 Crash 3 warped i medievil :)
Obrazek

Awatar użytkownika
markomen1
-#
Posty: 267
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 17:09

Post autor: markomen1 »

Quake96, a jakim cudem idzie zmienić z 128 na 64 tą kartę graficzną ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Wchodzisz do BIOSu i tam masz opcję zmiany przydziału pamięci dla grafiki. Nie pamiętam jak to się zwie, bo miałem to w poprzednim lapku, a mój obecny ma "elastyczną" pamięć więc sam pobiera tyle ile potrzebuje.
SCEE™

Awatar użytkownika
markomen1
-#
Posty: 267
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 17:09

Post autor: markomen1 »

Quake96, lajt popacze ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Powinno być coś w stylu agp graphics memory

ODPOWIEDZ