Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Poczta Polska

wszystko o wszystkim, odpoczynek

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Poczta Polska

Post autor: Quake96 »

Nie moge powstrzymac sie zeby nie napisac tego co mnie dzisiaj spotkalo...

Przed swietami kupilem na allegro nowy dysk do laptopa. Paczka zostala wyslana do mnie 27.12 . Dzisiaj wrocilem ze szkoly o godzinie 14 i postanowilem w koncu napisac do sprzedawcy, aby dal mi numer przesylki (zebym sprawdzil tracking paczki). Juz po godzinie dostalem numer, wchodze na strone poczty, wpisuje numer i co? na koncu "trasy" paczki napisane jest "03.01.13; 14:37 - Adresata nie zastano. AWIZO". Myslalem ze mnie cos trafi, bo o tej godzinie BYLEM w domu. Wzialem wiec klucz od skrzynki i zamierzalem wziac awizo i wybrac sie na poczte. Tu uwaga kolejna niespodzianka. Otwieram skrzynke na listy i co? PUSTO. Awiza nie ma. To juz byl szczyt wszystkiego... To ze listonosz lubil zostawic awizo mimo ze w domu ktos byl (i to nie jeden raz) to juz byla norma, ale zeby nawet tego nie zrobic... Spisalem numer nadania paczki i poszedlem do swojego oddzialu poczty. Tam stojac w kolejce 20 minut podchodze do okienka i jedyne czego sie dowiaduje, to fakt, ze "Listonosze podlegaja pod oddzial glowny i tam nalezy skladac skargi". Pracownica tak mi namieszala (bo paczki tu, listonosze tam itd itd.) ze w koncu zapytalem "Gdzie w takim razie mam sie teraz udac zeby wyjasnic te sprawe?" . Powiedziano mi ze na Oddzial Glowny, oddalony o ok 2km. No nic, wkurzony ide na ten oddzial a tam czeka na mnie kolejna niespodzianka. Poczta zamknieta, a na drzwiach kartka
Z powodu awarii oddzial nieczynny. Wszelkie uslugi w tym dniu prowadzi oddzial

...
Tak, to nie zart. Nikt nie raczyl nawet napisac jaki oddzial. Nic tylko puste pole w ktorym nawet nikt nie napisal NIC. Tego bylo dosc... Ostatecznie udalem sie do trzeciego oddzialu, ktory jak sie okazuje jest odpowiedzialny za paczki (ale nie za listonoszy). Oczywiscie zeby nie bylo milo, to na kolejna poczte mialem kolejne 2km z buta. Tam wreszcie udalo sie czegos dowiedziec. Mila, ogarnieta pracownica spokojnie wytlumaczyla mi, ze paczka znajduje sie u nich od 28 Grudnia, czyli dzien od nadania. To jakis absurd. Poprosilem o jakis kontakt gdzie moge napisac skarge na tego listonosza. Otrzymalem numer pod ktory jutro zadzwonie (albo ktos z rodziny), bo nie puszcze tego plazem. Gdybym nie sprawdzil trackingu paczki w necie to dalej czekalbym jak glupi...

Bo to jest Polska, to jest absurd...


Czy wy nie mielicie podobnie? Bo dla mnie awizo w skrzynce to juz standard (no bo po co chodzic na drugie pietro, lepiej zebym ja poginal wieczorem 2km na poczte)


PS: Wybaczcie brak polskich znakow. Chwilowo mam angielska winde :/
SCEE™

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Jestem ciekawy, czy dysk w ogóle dostaniesz :D

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Juz go mam :) Na tej ostatniej poczcie wydali mi paczke bez problemu. Nawet numeru przesylki nie chcieli tylko dane i leigtymacje ;)
SCEE™

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Ja na szczęście nie mam tego problemu, gdyż moja mama pracuje ma poczcie i wszystkie przesyłki do mojego domu przechwytuje i sama dowozi (w sensie odbiera już na poczcie), bo jak sama twierdzi szybciej i bezpieczniej jak ona to przywiezie. Nie wiem jak to jest w miastach, gdzie jest kilka urzędów. Mieszkam na wsi, najbliższy urząd (na którym pracowała mama) został zamknięty (cięcia budżetowe) i teraz przenieśli ją na inny - do drugiej wsi, tym razem o 2km dalej ale i tak nie jest aż tak daleko - 6km.

Jedyne problemy jakie do tej pory miałem to tylko z dotarciem przesyłki na tą pocztę. Najczęściej, gdy paczka jest z Gdańska, lub innej północnej części Polski. Tam urzędnicy mają strajki i w ogóle jest ich mało. Zdarza się również leniwy sprzedawca, a nawet przetrzymywanie pieniędzy przez PayU. Na PS Move tydzień czekałem na priorytet, ponieważ od niedzieli do późnej pory czwartku PayU dusiło tą kasiorę i nie dotarła do sprzedawcy...
Jednak twoja sprawa to naprawdę niezła kpina z klienta.
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

przetrzymywanie pieniędzy przez PayU
Oo tez raz to mialem... Od tamtej pory staram sie unikac PayU jak ognia. Wszystkie wplaty mam przez internet i na szczescie bez zadnych opoznien.
SCEE™

animare
-#
Posty: 36
Rejestracja: pt 26 sie, 2011 15:14
Kontakt:

Post autor: animare »

Jeśli chodzi o PayU (nie wiem czy da się tego używać w normalny sposób poza allegro) to nie miałem takich problemów, a w 99% przypadków sprzedawcy nie zależy aż tak na kasie bo skoro przelew PayU został potwierdzony w allegro to oczywistym jest że kasa i tak dojdzie, więc wysyłają mi zawszę przedmiot gdy tylko zobaczą że wysłałem kasę i allegro to potwierdziło, nawet gdy nie mają jeszcze gotówki na swoim koncie. Oczywiście PayU w połączeniu z kontem bankowym.

W ostatnim czasie nie miałem takich problemów z PP, ostatni pamiętny raz był gdy czekałem na paczkę 5 dni a paczka została wysyłana z miejscowości oddalonej 60km ode mnie, a w niedługim odstępie czasu zamawiałem coś z drugiego końca Polski i doszła po 2 dniach. Także taki paradoks.

Czasem też się zdarza, że właśnie listonosz wrzuci awizo do skrzynki, bo nie zastał nikogo w domu, a oczywiście nie jest to prawdą, najgorsze jest tylko to, że gdy pójdę tego samego dnia na pocztę to 10 minut przed zamknięciem poczty potrafią mnie oszukiwać, że listonosze jeszcze nie wrócili i nie wydadzą mi listu.

W sumie skoro mowa o poczcie polskiej, to mogliśmy podciągnąć i pod to kurierów typu UPS,GLS etc etc, bo z nimi też bywają jaja.

piotros
-#
Posty: 24
Rejestracja: pt 17 sie, 2012 21:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotros »

animare pisze:Jeśli chodzi o PayU (nie wiem czy da się tego używać w normalny sposób poza allegro) to nie miałem takich problemów, a w 99% przypadków sprzedawcy nie zależy aż tak na kasie bo skoro przelew PayU został potwierdzony w allegro to oczywistym jest że kasa i tak dojdzie, więc wysyłają mi zawszę przedmiot gdy tylko zobaczą że wysłałem kasę i allegro to potwierdziło, nawet gdy nie mają jeszcze gotówki na swoim koncie.[..]
Też tak mam... :) Płacę przez PayU i tego samego lub następnego dnia sprzedawca wysyła mi towar. Staram się unikać płacenia przelewem.
Raz korzystałem z programu ochrony kupujących i przy płatności wtedy Płacę z Allegro nie miałem żadnych problemów... :)
animare pisze:W sumie skoro mowa o poczcie polskiej, to mogliśmy podciągnąć i pod to kurierów typu UPS,GLS etc etc, bo z nimi też bywają jaja.
O właśnie... ja bym powiedział, że z kurierami bywa nawet gorzej niż z Pocztą Polską, bo jak coś pójdzie nie tak, to spróbuj zgłosić reklamację... Na Poczcie można zrobić to też mailem, z czego kiedyś sam korzystałem... :)
Wszystko w sumie sprowadza się do jednego - człowieka, który obsługuje dany rejon.
Akurat na Pocztę Polską nie mam prawa narzekać, bo listy dochodzą do mnie błyskawicznie, tak jak zostało to przewidziane. Priorytety mam następnego dnia, a ekonomiczne z reguły po 2-3 dniach.
No ale listonosz jest ten sam od kilku lat i wie kiedy kogo zastać w domu... :)

Ostatnio przed Świętami wysyłałem sporo kartek listami ekonomicznymi i po 2 dniach miałem już informację, że listy dotarły... :) Przez ostatni rok zauważyłem znaczącą poprawę jakości i szybkości świadczenia usług przez Pocztę Polską...

Ale jednego w Poczcie nie zniosę... udania się do urzędu pocztowego... uhhh... zawsze mi się robi nie dobrze jak mam coś tam załatwić i staram się tego unikać jak tylko mogę...
PS1, PS2, PS3, PSP i PSV

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Quake96 pisze:PS: Wybaczcie brak polskich znakow. Chwilowo mam angielska winde
xd

Start>Control Panel>Regional and Language Options>Languages tab>Details...
Zmień "Default input language" na "Polish - Polish (Programmers)"

I mozesz juz pisac po "polskiemu ":d

xzer0

Post autor: xzer0 »

Co do awizacji. Na karcie pisze "następnego dnia", wydaję mi się że mają po zamknięciu papierkową robotę jeszcze. Wiecie biurokracja.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Start>Control Panel>Regional and Language Options>Languages tab>Details...
Zmień "Default input language" na "Polish - Polish (Programmers)"
Dziękować :P


xzer0 - u mnie na awizo napisane jest że tego samego dnia po 19 już można odebrać, ale na głównym oddziale.
SCEE™

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

A ja nie korzystam z poczty, bo nic nie wysyłam i zamawiam :D Nie bawię się w Allegro i inne śmiecie, chociażbym mógł. Ale po co? :D
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
Zohan
-#
Posty: 1043
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:52
Kontakt:

Post autor: Zohan »

Po to, żeby nie płacić w Media Markcie przykładowo 200zł za gre tylko 170 w pierwszym lepszym sklepie na Allegro.
Pomóż rozwinąć opcje oceniania wstawek gier! Jeżeli linki się podobają, kliknij na Obrazek pod tematem, jeżeli nie, to kliknij na Obrazek!

Awatar użytkownika
Highline
-#
Posty: 9
Rejestracja: czw 10 sty, 2013 15:26

Post autor: Highline »

Mi poczta polska zagubila dwie baterie a listonosz mial czelność przynieść pustą , dziurawą kopertę ...:] Ponadto warto wspomnieć o ``listonoszach`` z BundesPost ktorzy zostawiają listy gdzie popadnie. Kilka razy zdarzyło mi się dostać listy do sąsiada. Może im za ciężko, musza dzwigać tyle złomu...
I watching you. And you.
Google
Obrazek

Flyethemoon
-#
Posty: 23
Rejestracja: sob 22 paź, 2011 17:32

Post autor: Flyethemoon »

Nie wiem czy to wina PP, Ale mojemu kumplowi coś nie dochodzi kod aktywacji do konta Allegro.

Czeka 2tygodnie i dłużej a kodu ani widu ani słychu, Adres w 100% poprawny, a samo konto jest w statusie Aktywne kod aktywacji w drodze czy jakoś tak.

ODPOWIEDZ