Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Uszkodzenie dysku twardego

wszystko o wszystkim, odpoczynek

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Uszkodzenie dysku twardego

Post autor: LISTI »

Witam,
przedwczoraj struktura mojego dysku się posypała. Komputer, a konkretniej laptop firmy Asus, został wyłączony z prądu podczas wyłączania systemu i od tego zaczęły się problemy.
Przy następnym uruchomieniu, kompletnie nic się nie dało zrobić. Uruchamianie startu trwało ponad 5 minut, nie mówiąc już o wykonywaniu innych czynności. Postanowiłem więc przeinstalować system. Przy wybieraniu partycji, na którą chciałbym zainstalować Windowsa 7 Professional N, pojawiło mi się ostrzeżenie, że odradza się instalowanie systemu na dysku 0 partycji 1, ponieważ może ona ulec awarii.
Usunąłem więc wszystkie partycje, zrobiłem jedną o pojemności 700Gb no i napis ponownie się nie pokazał. Więc zainstalowałem Windę, nie było jakichś większych problemów przy instalacji. Uruchomiłem Windowsa no i dalej to samo. Jest niewielka poprawa, ale prawda jest taka, że komputer chodzi o niebo za wolno.
Próbowałem również zainstalować Ubuntu na czysty HDD, ale w różnych momentach pokazuje się taki oto błąd:
Obrazek

Tak więc zostały rozwiane moję wątpliwości. Dysk się posypał. NIe ma problemów z innymi podzespołami, ponieważ pracuję teraz na Ubuntu 12.10 z pendrive'a i wszystko chodzi tak jak należy.

No więc zwracam się do Was z pytaniem: czy mogę jakoś samemu naprawić ten HDD? Próbowałem programu MHDD, lecz nie wykrywa on mojego dysku.

Mam jeszcze gwarancję ok. 1.5 roku więc ewentualnie mogę wysłać go do naprawy, ale jeśli jest możliwość naprawy HDD, a Wy potraficie mi pomóc, to czego by nie :)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :).

Gomuł
-#
Posty: 34
Rejestracja: czw 05 sty, 2012 18:25

Post autor: Gomuł »

Pierwsze koło ratunkowe to gwarancja. Dobra gadka i oddaj. Jeżeli to nie przejdzie dopiero można kombinować.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Pod windowsa program HD tune do sprawdzenia dysku lub hdd regenerator z płytki i będziesz wiedział czy dysk jest uszkodzony.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Właśnie uruchomiłem HDTune. Po kilku kwadracikach niby jest ok, ale poczekam na rozwój. Wstanę rano i zobaczę jak wszystko będzie wyglądało.

ODPOWIEDZ