Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation

Psx4ever - sprawy bloga

rzadko spotykane gry, pewne linki ZAKAZANE W OGÓLNYM DZIALE, prośby rozpatrywane w pierwszej kolejności, brak rygorystycznego regulaminu

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Psx4ever - sprawy bloga

Post autor: Pierce »

Sam blog nie ma własnego forum, w pewnien sposób swiatpsx jest moim i myślę również pozostałych redaktoróm siedliskiem. Ten wątek dotyczy funkcjonowania, spraw technicznych, przyszłości oraz wszelkiej pokrewnej tematyki.

Ważną rzeczą którą chciałbym się podzielić jest ciągłe nawiązywanie współpracy z nowymi witrynami. To już 5 strona, mam nadzieję że wynik ulegnie znacznemu powiększeniu. Zaczęło się od emusite.boo.pl oraz od zamieszczenia linku przez LukasaTe za co serdecznie dziękuje. Zdarzenia działy się mniej więcej w tym samym czasie. Dalej udało się wymienić reklamą z 2 wartościowymi blogami, dziś po rozmowie z administratorem karawana.eu znów skutecznie pozyskałem sprzymierzeńca.

Wszyscy jednomyślnie wypowiadali się bardzo dobrze nt. bloga. Wyrażali swój sentyment do konsoli oraz potwierdzali słuszność próby podtrzymywania legendy przy życiu. Także panowie 8-) nasza praca jest dostrzegana. To znak, że chyba warto czynić dalsze starania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Blog, to jeden z moich domów. Od dawna podziwiałem Pierce'go czytając jego recenzje. Sam spróbowałem. Cieszę się z tego, że poszedłem tą drogą.

Widziałbym Lukasa w redakcji, nie tylko tutaj, ale na blogu lecz zapewne admin nie ma czasu. A szkoda...
Obrazek

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Czyli Twoja mozolna praca Pierce się opłaciła. Blog dostał kopa wraz z nowymi redaktorami i sprzymierzeńcami w postaci innych serwisów. Także w końcu coś rusza w przód, oby tak dalej panowie :)
Swoją drogą, Blaevy coś narzekał na logo, można by to jakoś przedyskutować i zrobić jakieś inne wspólnie ?

Po za tym widze, że u nas powtarzalność nie występuje, chociażby w reprezentowaniu rang. Każdy jest opatrzony inną rangą..Friend, VIP i Uplinker....:P

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Blaevy pisze: Widziałbym Lukasa w redakcji, nie tylko tutaj, ale na blogu lecz zapewne admin nie ma czasu. A szkoda...
Nie ukrywam, że mnie to kusi ale wszyscy wiedzą, że czeka wiele innych spraw do zrobienia.
Bloga popieram jako właśnie osobliwą formę przekazu informacji. Dlatego, że nie jest to portal ani forum tylko coś tak wyjątkowego, a do tego o cenionej przez nas konsoli. Wspieram to tym bardziej jako urozmaicenie ŚwiataPSX i na taką współpracę liczę w przyszłości. I myślę, że będzie to z korzyścią obustronną.

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Jednak jeślibyś się skusił to witamy z otwartymi ramionami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Blaevy od początku wierzyłem, że jesteś odpowiednią osobą, która potrafi pisać oraz uczyć się nowych rzeczy. Od czasu do czasu zdarzy się user nie przepadający za napisaną przez Ciebie pracą to nie znaczy, że jesteś nienajlepszym redaktorem [bo to nie prawda]. Krytyka bywa budująca, bo daje powód do samodoskonalenia, z drugiej strony znacznie łatwiej wytknąć komuś uwagę niż samemu zabrać się do roboty. Na obu z Was się nie zawiodłem. Myślę, że przed nami jeszcze wiele wspólnej pracy. Mam nadzieję, iż przyjdzie czas kiedy będziemy zbierać żniwa naszego mozolnego wkładu. Sam nie wiem jak to miałoby wyglądać :P . Może swoim wkładem wyrobimy miejsce w hall of fame psxowej sceny.

Odnośnie loga, jestem otwarty na propozycje. Nie mam talentu do grafiki, ale jakimiś podstawowymi modyfikacjami mogę się zająć.
LukasTe pisze: Nie ukrywam, że mnie to kusi ale wszyscy wiedzą, że czeka wiele innych spraw do zrobienia.
Bloga popieram jako właśnie osobliwą formę przekazu informacji. Dlatego, że nie jest to portal ani forum tylko coś tak wyjątkowego, a do tego o cenionej przez nas konsoli. Wspieram to tym bardziej jako urozmaicenie ŚwiataPSX i na taką współpracę liczę w przyszłości. I myślę, że będzie to z korzyścią obustronną.
Współpraca jest zawsze najlepszym rozwiązaniem. Rozsądniej coś razem budować. niż okazywać niechęć - to była taka mała refleksja dotycząca polskiej strefy psx'a i całego polskiego neta. Tu ludzie rzadko nawiązują kooperację, znacznie częściej między sobą rywalizują i kopią dołki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Też mam taką nadzieję. Przed nami jeszcze dużo roboty. Przede wszystkim powinniśmy nie tylko pisać recenzję, ale też solucję, co z chęcią uczynie. Oczywiście solucja jest kilkanaście razy dłuższa od recenzji, ale za to satysfakcja większa. Strategię i Podręczniki też czekają.

Co do loga to widziałbym osobiście typowo Oddworldowskie. Ten klimat niszczy inne gry. Albo coś bardziej wesołego typu Crash czy Ape Escape. Powinno to symbolizować że cieszymy się z tego co robimy

Pierce, a może byśmy dokończyli strategię Crash'a Bash'a ?
Był temat, napisałem posta i czekałem dosyć długo na ciebie byś dorzucił coś następnego...

Więc jak będzie ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Przejrzałem wątek nt. zina, Blaevy wie o co chodzi ;). Kolo próbował zmobilizować ludzi, jednak efekt jest ... spodziewany. Tylko 2 posty pod tematem z czego jeden mego autorstwa. W ciągu 3 następnych dni nikt się nie wpisał, więc trzeba liczyć się, że już tego nie uczyni. Cóż, zawsze można poszukać sprzymierzeńców gdzie indziej. Przy okazji rozmów o reklamie zawsze można rzucić hasło zina i jak osoba się do tego odnosi.

Ja widzę to w następujący sposób, potrzeba:
-osobę potrafiącą skleić prace do kupy, znajomość programy do kreacji plików pdf, choćby ms word
-grafika który swoimi obrazkami urozmaici całość, mogą to być jakieś związane tematycznie minikomiksy [nie wiem jak się nazywają], ewentualnie jakieś karykatury - wtedy osoba miałaby wydzielone miejsce w zinie gdzie znajdowały by się prace,
-ok. 10 redaktorów, wiadomo im więcej tym lepiej

PS. Abrasante - admin karawana.eu zaproponował by napisać jakąś dłuższą pracę a następnie podesłać do publikacji. Na dole poda jakiś spory baner do źródła. Myślę, że trzeba się postarać o tekst z prawdziwego zdarzenia, nie wiem czy ja czy też ktoś z Was mógłby się zająć jej napisaniem. Coś już w głowie mam, ale z rozpoczęciem pisana jeszcze się wstrzymuję.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Nie ma chyba co wracać do starych wypalonych projektów. Trzeba zrobić coś od nowa, od początku i po swojemu, wyselekcjonować odpowiednich ludzi (największy nacisk na grafika ^^) itd. A co do ilości redaktorów. Wydaje mi się, że 10 to już tłok. Jakby nie patrzeć to jest PSX i swoje lata ma za sobą, im więcej ludzi tym szybciej skończy się robota. Popatrz na czasopisma dotyczące next genów. Oni ciągle będą pisać, bo ciągle dzieje się coś nowego, a pomijając ludzi od roboty innej niż redaktor, rzadko można dopatrzeć się ilości wyższej niż np 8. Prosty przykład na podstawie magazeny o PC, CD Action. Jak wiadomo PC żyje pełnią życia, praktycznie codziennie coś się dzieje, a pisaczy recenzji tam jest ok. 7. Dla nas też byłaby to chyba dobra liczba. Ok. 6-7 redaktorów, ok. 2 grafików, no i wystarczy jeden gość od montażu, bo tutaj już wgl chyba nie ma co robić zamieszania.
A możesz coś zdradzić więcej co do tego większego atrykułu? Może moglibyśmy z Blaevym coś ci doradzić. Myślę, że nawet całą pracę możemy wspólnie jakoś opracować, poświecić jakaś wolną chwilę, co trzy głowy to nie jedna. I nie dziesięć :D.

A co do loga to właśnie z Blaevym rozmawiałem i myśleliśmy o podłożeniu tła z Oddworlda, jakiejś renderowanej w cut scence krainy, Scrabanii albo Rapture Farm. Po szczegóły możesz iść do niego, bo dawałem mu przykłady, ale sam znalazł sporo fajnych elementów. Wystarczy je ułożyć do rozmiarów i będzie dobrze.

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Wiecie co ? Ja nie będe robił ZIN'a. A dlaczego ? Dla tego, że nie ma ludzi... Jak będzie jakaś większa ekipa to służe pomocą lecz narazie nie ma mowy

Co do loga to polecam konferencję na GG
Obrazek

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Co do ZINa to chciałbym dodać, że zdanie które mówiłem o tym, że nie ma co próbować stawiać na nogi starych projektów to właśnie chodziło mi o to. Dalej twierdze, że lepsze byłoby zebranie ekipy i zrobienie czegoś od nowa. Ale to także można omówić przy okazji konferencji.

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

1. Zin
Kontynuacja tego z psxpower nie wchodzi już raczej w grę. W soim czasie jak nazbieramy ludzi to zaczniemy kombinować nad własnym projektem.

2. Liczba redaktorów.
Trzeba brać pod uwagę że nie każdy ma czas. Bywa że w miesiącu dzieje się wiele ważnych spraw i nie ma wystarczająco czasu by poświęcić go na cele społeczne ;) . I tak pewnie nie dua się znaleźć więcej niż 5-6.

3. Logo
Zapraszam na konferencję [która już się odbywa].
Obrazek

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Obrady na konferencji przyniosły mały skutek :D
Nowy projekt a'la ZIN..świetnie, tylko trzeba tych ludzi, a oni sami mogą nie przyjść.
Może otworzyć rekrutacje członków ? Określimy ile ludzi potrzeba na dane miejsca i niech się chętni zgłaszają :)

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

1. Przybył nowy button sojuszniczej strony ;).

2. Dodane perły gatunku-platforówki oraz nowy garunek czyli przygodówki są teraz w drodze.

3. Temat zina jest jeszcze świeży, ale myślę że wątek o rekrutacji jest potrzebny. Przystaję na opcję, że jako "najstarszy w plemienu" powinienem wziąć to brzemię na swoje barki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Post autor: Gicha7 »

Miałem lekki przestój i pewne problemy natury technicznej, musiałem się ustabilizować, więc moich artykułów było ostatnio mniej. Jednak teraz kiedy wrócił do mnie pad i wszystko jest ok, zamierzam troche bardziej się uaktywnić, wrzuce recenzje, których nie zdążyłem ze strony na bloga [COPD LAP i Lemmings], teraz zrobie w miarę szybko jeszcze jedną recenzje, a potem zabieram się za PROJECT: FUTBOL. :)

ODPOWIEDZ