Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Pomysł [WAŻNE]

rzadko spotykane gry, pewne linki ZAKAZANE W OGÓLNYM DZIALE, prośby rozpatrywane w pierwszej kolejności, brak rygorystycznego regulaminu

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Pomysł [WAŻNE]

Post autor: ExGamer »

Cześć.

Niedawno wpadł mi do głowy pewien pomysł. Otóż możnaby było, w ramach rozwoju forum, stworzyć jego podstronę. Konkretniej miejsce pamięci o PSXie. Czyli wszystkie materiały na jego temat, jakie byśmy znaleźli (oczywiście najpierw będą na forum weryfikowane a potem dodawane przez odpowiednią osobę na daną stronę). Chodzi mi o stronę, w której zawarnlibyśmy masę informacji o PlayStation. UPRZEDZAM - TYLKO PLAYSTATION. Inne konsole nie wchodzą w grę Czyli PlayStation 2 i 3 czy Portable też odpadają. Będzie to strona poświęcona w całości "Szaraczkowi". W niej umieszczelibyśmy recenzje, poradniki, solucje, opisy itp. Dodatkowo chciałbym, żeby strona ta była możliwa do przglądania tylko jeśli jest się zarejestrowanym użytkownikiem forum. Co o tym sądzicie? Jakie są wasze opinie? W miarę możliwości uzasadniajcie swoje wypowiedzi. Jakie są wasze sugestie itd.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

ExGamer, miło, że chcesz rozwijać forum, że się udzielasz, pomagasz. Jednak, taka strona już istnieje, a nazywa się swiatpsx.pl. Nie zrozum mnie źle.. nie mam nic przeciwko rozwijaniu forum, wręcz przeciwnie, ale po co tworzyć jakąś "izolatkę"? Fajny pomysł, puścić takie "światło" na PSX, ale lepiej chyba jest zająć się jego rozwojem w takiej postaci w jakiej jest obecnie. W dziale PSX założyć jakiś dodatkowy temat, który nie istnieje np. o samej konsoli, kiedy powstała itd. itp. Pisać informacje o niej, dodawać poradniki, bo tam jest na to miejsce. Pomyśl, ile roboty miałby admin, gdyby teraz wszystkie poradniki, solucje, recenzje, wszystko związane z PSX'em musiałby przenosić do podstrony o której mówisz. Dlaczego o tym piszę, przecież nie musiałby tego robić, gdyż mógłby, to robić każdy zarejestrowany użytkownik, dodawać każdą swoją pracę metodą kopiuj-wklej, którą wcześniej dodał na stronę... po co? SwiatPSX to miejsce wyjątkowe, tutaj zostało zrobione sporo, tutaj wszyscy się wspieramy, (w kupie siła jak się to mówi:D) pomagamy i tworzymy, po co robić izolatkę i rozdzielać nas (czyli użytkowników) na grupy? Rozwijajmy dalej działy, które już istnieją w szczególności ten jedyny, poświęcony PSX. To tylko taka moja opinia :)

PS. Taki pomysł już był kiedyś zrealizowany przez użytkownika Pierce, pomysł przerodził się w blog o nazwie "Psx4" lecz po czasie z braku zainteresowania blog został zawieszony, mimo, że zawierał bardzo ciekawe informacje, był świetnie prowadzony, to z czasem odwiedzała go tylko garstka użytkowników . Osobna tematyka się dziś niestety nie sprzedaje:(

Kod: Zaznacz cały

http://psx4ever.blogspot.com/2010/05/psx4.html

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Blog oczywiście znam. Nie chodzi mi o "izolatke". :D Roumiem co chcesz powiedzieć, ale mi bardziej chodzi o stronę, która ładnie by wszystko poukładała, gdyż uważam, ze na forum panuje lekki bałagan. Kilka poradników dotyczących np nagrywania gier a w zaszadzie 2 potrzebne. A strona byłaby podobna do strony Sklepu, ale nie Sklepu wchodząc przez forum, ale do strony Sklepu z górnego bannera. Sądzę, że zamiast poradników, możnaby poprostu wrzucic linki do stron z forum. Chcę tylko, żeby Ci którzy zainteresuja się forum, mogliby szybko coś znaleźć. :D

EDIT:
Kolejną fazą podstrony, byłby kanał na YouTube. W założeniu ma wyglądać jak TVGry tylko wyłącznie z grami na pierwsze PlayStation. Co ty na to Drakson? ;p Moim zdaniem masa wideorecenzji, poradników, przeglądów, rankingów mogłaby forum tylko rozwinąć.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Ooo i to jest ciekawa propozycja, coś czego brakuje tutaj na forum, mianowicie filmy związane z grami na PSX jak i samym PSX'em. Ten pomysł ExGamer z kanałem YT mi się podoba jak najbardziej :)

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Tylko widzisz, z tym również wiążą się pewne problemy. Nawet jeśli nagrałbym jakiś testowy pierwszy filmik, to musiałby to ktoś zmontować, przeczyścić szumy w dźwięku, wstawić jakieś ładne intro, oraz co najażniejsze napisać scenariusz. O ile scenariuszem mógłbym się zająć, wykonaniem również, to kwestia obróbki video jest mi zupełnie obca. Co prawda kształcę się w kierunku informatycznym, ale narazie ogarniam języki programowania, grafikę binarną/rastrową oraz wstępnie grafikę 3d.

Ale w święta będzie dużo czasu... Postaram się coś wykombinować oraz zmontować ładnie. (Od razu uprzedzam - mikrofon z tesco :) ) Będę rozkminiał w trakcie prac programy do "ulepszania" video. Wstępne efekty napewno dostaniecie przed sylwestrem. :D Tylko w takim razie muszą odstawić na chwilę pisanie poradników (Chicken Run, bo co do Tai Fu to snakeshake tekstu ma wystarczająco dużo :D) oraz polonizacje, z którymi jest masa problemów.

A strona w takim razie byłaby właśnie czymś na wzór TVGry, które jest przcież rozwinięciem Gry-OnLine TV. Na Gry-OnLine najpierw był pomysł (który z tego co pamiętam zrodził się również na "ich" forum), potem przed dosyć długi czas tworzyli filmiki na sam portal Gry OnLine i wkońcu przenieśli się "na swoje" i stworzyli TVGry, które jest obecnie częścią GOL'a.
hasło do moich uploadów: 1234

ODPOWIEDZ